Back to list

Results

Cadet Circuit
SVK Bratislava
January 24, 2015 - January 25, 2015

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 NAGY Kinga 1998 F HUN DVE Miskolc (HUN)
3 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
3 SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
5 FORASTIERI Cecilia 1999 F ITA
6 VANBENTHUYSEN Barbara 1998 F USA
7 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
8 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
9 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
10 RABCZEWSKA Weronika 1998 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
11 BILLI Sara 1998 F ITA SC Lughese (ITA)
12 NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
13 YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
14 VIERHELLER Giana 1998 F USA
15 CSEPREGI Csepke 1998 F HUN MTK (HUN)
16 MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
17 SEGATTO Alessandra 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
18 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
19 GILANYI Dora 1998 F HUN VASAS Budapest (HUN)
20 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
21 SZOKE Sara 1998 F HUN VASAS Budapest (HUN)
22 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
23 SAUMOVA Manana 1999 F RUS
24 MARANDOLA Lucrezia 1998 F ITA [i] CS Formia (ITA)
25 ALABAS Belfin Sevval 1998 F TUR
26 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
27 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
28 PEGO MAGALHAES Jenny 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
28 LEE-ELABD Farrah 1998 F USA
30 CANDREVA Greta 2002 F USA
31 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
32 KOLANKO Julia 1998 F POL UKS Sokolik Krosno (POL)
33 EGERSZEGI Alexandra 1999 F HUN DVE Miskolc (HUN)
34 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
35 CARLETTI Margherita 1998 F ITA Pentamodena (ITA)
36 MO Belinda 1998 F USA
37 KUKADIA Saanchi 1999 F USA
38 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
39 PLENTY Kenyata 1999 F USA
40 BOULLANGER Zoe 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
41 KARDOS Edina 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
42 NEMCOVA Jana 1998 F SVK BSK Bratislava (SVK)
43 MAZANEK Karolina 1998 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
44 TOMICKA Olimpia 1998 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
45 NEVERDINOVA Alexandra 1999 F RUS
46 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
47 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
48 FEHRER Stefanie 1998 F AUT FUL Linz (AUT)
49 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
50 HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
50 VARENGO Cecilia 1998 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
52 MATEOS Maria 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
52 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
54 DUBUISSON Charlotte 1998 F FRA ORNON ESCR (FRA)
55 SHICHKINA Viktoria 2000 F RUS
56 LADANYI Nelli 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
56 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
58 JOLIC Josipa 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
59 BAYKOVA Margarita 1999 F RUS
60 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
61 PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
62 STEWART Tatijana 1999 F USA
63 PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
64 BIELA Karolina 1999 F POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
65 ALDADAH Huda 2000 F USA
66 HÜLSHÖRSTER Henrike 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
67 KASCHKY Sophie 1998 F GER FC Offenbach (GER)
68 HAESEBROUCK Sophie 1998 F FRA CALUIRE (FRA)
68 OWSIANKO Nikola 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
68 JANICKA Weronika 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
71 TRADITI Gaia 2000 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
72 AMADOR Marta 1999 F ESP COE-M (ESP)
73 KACZMARSKA Agnieszka 1998 F POL UKS Sokolik Krosno (POL)
74 USPENSKAYA Inga 1998 F RUS
75 NAGY Mira 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
76 THOW Jessica 2000 F USA
77 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
78 GRYSCHYK Alla 1998 F UKR KIEW (UKR)
79 FEKETE Laura 2000 F HUN Debrecen (HUN)
80 MANTAI Karina 1998 F GER TSF Ditzingen (GER)
81 TARASOVA Ekaterina 1998 F RUS
81 SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
83 COUROUBLE Marie 1998 F GER Lüdenscheider TV (GER)
84 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
85 CSOKNYAI Lilla 1999 F HUN VASAS Budapest (HUN)
86 FREIER Sina 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
87 LIPATOVA Elizaveta 1998 F RUS CSKA Moscow (RUS)
88 TRENCSENYI Sara 1999 F HUN MTK (HUN)
89 MARTIN SAEZ Ines 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
90 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
91 VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
92 GRADY Miriam 2000 F USA
93 PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
94 VERTESI Lili 2000 F HUN Debrecen (HUN)
95 BRYSON Kerenza 1998 F GBR
96 NEVOSADOVA Eliska 1998 F CZE SC Praha (CZE)
97 SCOTTO DI VETTIMO Alice 1998 F ITA Circolo Nautico Posillipo (ITA)
98 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
99 VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
100 GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
101 CSIAKI Dorottya 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
102 ZUROWSKA Olga 1998 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
103 FORASTIERI Matilde 1998 F ITA
104 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
105 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
106 HESS SANCHO Gala 1998 F GER Aachener FC (GER)
107 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
108 PUGLISI Consuelo 1998 F ITA
109 DOSTALOVA Barbora 1999 F CZE Dukla Praha (CZE)
110 ERSOY Merve 1999 F TUR
111 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
112 KES Agata 1999 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
113 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
114 KESAEVA Marina 1999 F RUS
115 PLEESZ Hanna 1998 F HUN VASAS Budapest (HUN)
116 ANTHONY BOLLIER Jasmin Alexa 1998 F SUI ZFC Zürich (SUI)
117 JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
118 MAZEPA Kateryna 1998 F UKR
119 SPATENKOVA Anna 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
120 SEHNALOVA Marketa 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
121 FAVAROTTO Ludovica 1998 F ITA CS Castelfranco Veneto ASD (ITA)
122 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
123 O'REILLY Meghan 1999 F USA
124 BASALYGO Zuzanna 1998 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
124 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
126 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
127 WAKEFIELD Rebecca 1998 F GBR
128 WAKONIG Theresa 1998 F AUT UWK Graz (AUT)
129 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
129 ROGNON Justine 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
131 KONOPLEVA Elizaveta 1998 F RUS
132 OZKALAYCI Nisanur 1998 F TUR
133 MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
134 HIDE Victoria 1998 F GBR
135 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
136 MOLNAR Petra 1998 F HUN OMS-Tata (HUN)
137 MATONDO Olivia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
138 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
139 ZORMAN Eva Helena 1999 F SLO ASK Maribor (SLO)
140 CHUKLINOVA Valeriya 1998 F RUS
141 WOODHOUSE Eliza 1999 F GBR
142 KAWENCKA Ewa 2000 F POL Piast Gliwice (POL)
142 SPENGLER Lara 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
144 LAWSON Danielle 1998 F GBR
145 PIEKARSKA Barbara 1998 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
146 CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
147 RUIZ Esther 1998 F USA
148 FEHERTOI-NAGY Lili 1999 F HUN VASAS Budapest (HUN)
149 SOFIA Giordana 1999 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
150 AGOB Nikole Emeline 1999 F ARM
151 BOZDEMIR Gunseli Deniz 1999 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
152 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
152 BURSOVA Regina 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)
154 HIND Eleanor 1998 F GBR
155 MERINO Monica 1998 F ESP SAES-BU (ESP)
156 KAPELLER Carina 1998 F AUT FUW Wien (AUT)
157 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
158 PANEBIANCO Cecilia 1999 F ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
159 HALVACIAY Beyza 1999 F TUR
160 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
161 MUSIAL Anna 2000 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
162 BISHOP Catherine 1999 F GBR Plymouth FC (GBR)
163 CANALAZ Katja 2000 F SLO
164 SUKHOVA Elizaveta 1998 F RUS
165 KHUGAEVA Anzhelika 1998 F RUS
166 NAGY Csilla 1999 F ROU CS Satu Mare (ROU)
167 ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
168 KRAKOWSKA Wiktoria 1998 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
168 WEIGAND Laura 1998 F GER FC Leipzig (GER)
168 GERATZ Alicia 1998 F GER OFC Bonn (GER)
171 MOULIN Lucie 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
172 MANNI Chiara 1998 F ITA Pentamodena (ITA)
173 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
173 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
173 REPANATI Benedetta 2001 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
176 HARVIE Eleanor 1998 F GBR Crawley Sword Club (GBR)
177 PFEIFER Melany 2001 F ROU CS Satu Mare (ROU)
178 HIDE Amelia 1998 F GBR
179 TASKIRAN Ceylan 1998 F TUR
180 BUU HOANG Allana 1999 F SUI SEG Geneve (SUI)
180 PIETSCHMANN Jeanne 1999 F LUX CE Sud (LUX)
182 AEBI Lara 1998 F SUI AFCB Bern (SUI)
182 CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
184 BYSTRONSKA Maria 2000 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
185 1st round ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
186 1st round PIATTI Sabrina 2000 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
187 1st round RESHETNIKOVA Svetlana 1999 F RUS
188 1st round MERZLIAK Matilde 2001 F ITA TSGIU - A.S.D. San Giusto Scherma (ITA)
189 1st round MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
189 1st round HENKINET Amelie 2000 F BEL
191 1st round GRIMSHAW Rose 1999 F GBR
191 1st round ANDERSSON Malin 1998 F SWE FFF Stockholm (SWE)
193 1st round PALAI Amarillisz 2000 F ROU CS Satu Mare (ROU)
194 1st round COSTE Teodora 1999 F ROU CS Satu Mare (ROU)
195 1st round GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
196 1st round SOLLEY Luisa 1998 F USA FC Grunewald (GER)
196 1st round POPOVA Ksenia 1998 F RUS
198 1st round KORINKOVA Magdalena 2000 F CZE
199 1st round POZNEROVA Ruzena 1998 F CZE TJ Slovacka Slavia Uherske (CZE)
200 1st round CHACON Camila 2001 F VEN
200 1st round SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW (UKR)
202 1st round PANAGIOTAKOPOULOU Anna 1998 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
203 1st round VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
203 1st round GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
205 1st round MESICKOVA Barbora 1999 F CZE Sportovni serm Usti o.s. (CZE)
206 1st round YAMAN Silan Hulya 1999 F TUR
207 1st round LEININGEN WESTERBURG Marie 1998 F AUT FUW Wien (AUT)
207 1st round GICI Ayse Mirac 1999 F TUR
209 1st round ZEYBEK Busra Nur 1998 F TUR
209 1st round MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
211 1st round MACKOIT Erika 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
212 1st round SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
212 1st round HONING Sofie 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
214 1st round BERRY Olivia 1998 F GBR Escrime Academy (GBR)
215 1st round STARATZI Myrto 1999 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
216 1st round ALTNEROVA Terezie 1999 F CZE Sportovni serm Usti o.s. (CZE)
217 1st round POTOCKOVA Katerina 1999 F CZE SC Praha (CZE)
218 1st round SIMMONS Camille 1998 F USA
219 1st round DUC Sophie 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
220 1st round MACEJAKOVA Aneta 1998 F SVK BSK Bratislava (SVK)
221 1st round HABLÜTZEL Demi 1998 F SUI FZB Basel (SUI)
221 1st round CAKICI Elif Asena 1999 F TUR
223 1st round SERMEUS Charlotte 1998 F BEL Flanders Fencing (BEL)
224 1st round GIGLI Morella 1999 F SUI SEG Geneve (SUI)
224 1st round DANAILOVA Kristina 2000 F BUL Pentathlon (BUL)
226 1st round SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
226 1st round KUTSAROVA Ludmila 1998 F BUL Pentathlon (BUL)
228 1st round BAYDAR Sedef Sara 2000 F TUR
229 1st round SATKAUSKAITE Elze 1998 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
229 1st round DEFFET Marie 2002 F BEL
231 1st round MANTZANA Chrysoula 1998 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
231 1st round DUMONT Orane 1998 F SUI SES Sion (SUI)
233 1st round GOKHAN Sude 2001 F TUR
234 1st round TSACHEVA Maria Ioana 2000 F BUL Sofia (BUL)
235 1st round TUMER Irem 1998 F TUR
236 1st round BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
237 1st round WINKLER Klara 1998 F AUT FK Balmung (AUT)
238 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)