Back to list

Results

Fredi Grasnek Kadettenturnier
AUT Mödling
November 11, 2017 - November 12, 2017

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FAVARETTO Martina 2001 F ITA
2 MEMOLI Claudia 2001 F ITA
3 BERNO Eleonora 2001 F ITA
3 RASSOLOVA Valeriya 2002 F RUS
5 TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
6 POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
7 PETROVA Elena 2001 F RUS
8 CANDESCU Rebeca 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
10 KORABLINA Aleksandra 2002 F RUS
11 KOZAEVA Polina 2001 F RUS
12 SPAZZI Giorgia 2001 F ITA
13 KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
14 BRUNETS Sophie Irene 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 MALYSHEVA Darya 2003 F RUS
16 GENOVESE Ludovica 2001 F ITA
17 CANTARINI Lucrezia 2001 F ITA
18 CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
19 CORABI Sarah 2002 F ITA
20 BIKBULATOVA Adelina 2001 F RUS
21 LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
22 CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
23 LEZINSKA Lisa 2002 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
24 KAMALDINOVA Arina 2003 F RUS
25 VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
26 THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
27 BORODAENKO Alina 2004 F RUS
28 DIJOUX Mathilde 2001 F FRA
29 BLAZIC Dorja 2003 F CRO MK Rapir (CRO)
30 NEWTON-HUGHES Phoebe 2001 F GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
31 GAFURZIANOVA Elina 2001 F RUS
32 CODAZZI Chiara 2001 F ITA
33 QUINTABA Francesca 2001 F ITA
34 LORENZI Margherita 2003 F ITA
34 KONONOVA Angelina 2001 F RUS
36 MIRONIUK Dariia 2001 F UKR KIEW (UKR)
37 CARIDE Marta 2001 F POR SCP (POR)
38 PRYTKOVA Arina 2001 F RUS
39 KRYVONOS Mariya 2001 F UKR
40 HOME Amy 2001 F GBR
41 WONG Maxine Jie Xin 2001 F SGP YMC (SGP)
42 ACURERO GONZALEZ Anabella 2001 F VEN
43 FEI Ruoqiu 2002 F CHN
44 POZZATO Benedetta 2001 F ITA
45 WASILCZUK Karolina 2002 F POL UKS PM Syrena (POL)
46 SOLODKIHA Jekaterina 2002 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
47 VARABYEVA Aliaksandra 2001 F BLR
48 ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
49 LIM Rachel Mary Li-Hsuen 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
50 BALLIRANO Benedetta 2001 F ITA
51 CHAN Denyse Wan Jing 2003 F SGP Z Fencing (SGP)
51 CRISTINO Anna 2001 F ITA
53 PEDIADITAKI Marina Eleni 2002 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
54 MORANDI Carlotta Sophie 2001 F GER SC Berlin (GER)
55 DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
55 MASLOBOJEVA Emilija 2002 F LAT Florete (LAT)
57 VOGEL Ainhoa 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
58 ARBUZOVA Sofia 2002 F RUS Rostov (RUS)
59 KALOCSAI Virag 2001 F HUN Torekves (HUN)
60 KOROEVA Madina 2001 F RUS
61 NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
62 PHILIPP Angelina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
63 HERPSON Fanny 2001 F FRA LE VESINET (FRA)
64 WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
65 GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
66 ANASCHENKOVA Vitalina 2001 F RUS
67 KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
68 MIRONOVA Vlada 2002 F RUS
69 BARDEL Lola 2001 F MON MONACO (FRA)
70 KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
71 KOVAL Nataliia 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
72 GRANVILLE Bronwen 2001 F GBR Bath Sword Club (GBR)
73 KOLIBABKA Julia 2001 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
74 OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
74 UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
76 ZASZKALICZKY Piroska 2001 F HUN GEAC (HUN)
77 REBCHUNOVSKA Oleksandra 2001 F UKR KIEW (UKR)
78 WILLIAMSON Lucy-Belle 2004 F GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
78 CZEKMAN Luca 2002 F HUN SZTE (HUN)
80 CLIENTI Costanza 2001 F ITA
81 VASILEVICH Maryia 2001 F BLR RGUOR (BLR)
81 CHARLIER Amandine 2002 F BEL CE Bastogne (BEL)
83 SADII Anatasiia 2001 F UKR KIEW (UKR)
84 LEBED Kseniia 2002 F RUS
85 HORVATH Lilla 2001 F HUN BHSE (HUN)
85 CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
87 BELOUSOVA Polina 2002 F RUS
88 NAYL Emmie 2002 F FRA LIMOGES CE (FRA)
89 DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
90 ROBIN Eugenie 2001 F FRA MOZAC CE (FRA)
90 MARAZZINI Giorgia 2001 F ITA
92 GEYER Emma 2001 F GER TFC Hanau (GER)
93 BODOVA Barbara 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
94 MALICKOVA Eliska 2002 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
94 DEBICKA Oliwia 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
96 TCEBRO Ekaterina 2002 F RUS Kolpino St. Petersburg (RUS)
97 MAGNE Lou 2001 F FRA
98 TEACA Sabina 2002 F FRA ALENCON DUCS (FRA)
99 KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
100 PARRA Emily 2003 F FRA PAYS AIX (FRA)
101 FOURNIGUET Josephine 2001 F FRA ASM BELFORT (FRA)
102 ZONI Anna 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
103 BLAZHEIEVA Yelyzaveta 2002 F UKR KIEW (UKR)
104 MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
105 GAUFRETEAU Angeline 2001 F FRA MURET CE (FRA)
106 DE POLI Anna Chiara 2001 F FRA STRASBOURG SE (FRA)
107 KOLOKOLOVA Daria 2001 F RUS
108 TAJAN Morgane 2003 F FRA
109 GRÖNINGER Malina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
110 KLUSZCZYNSKA Sandra 2001 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
111 SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
112 MATE Anna 2001 F HUN MTK (HUN)
113 JOZWIAK Zuzanna 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
114 GOROBET Ecaterina 2001 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
115 RAPINESE Olivia 2002 F ITA
116 BAGAEVA Maria 2001 F RUS
117 VERAN Ariane 2001 F FRA CHAMBERY CE (FRA)
118 DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
119 VILLAGEOIS Anne Emmanuelle 2001 F FRA DUCOS MSQ (FRA)
120 NEMETH Luca 2001 F HUN BHSE (HUN)
121 MANZONI Michelle 2002 F ITA
122 ZEYN Carla 2002 F GER TFC Hanau (GER)
123 BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
124 MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
125 SILK Georgia 2002 F GBR
126 BEARDMORE Emily 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
127 DAWE Phoebe 2002 F GBR
128 SHAFAROSTAVA Varvara 2002 F BLR RGUOR (BLR)
129 JANSEN Greta 2001 F GER FC Moers (GER)
130 KISIELEWSKA Alicja 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
131 MARCOTTI Serena Luz 2001 F CHI LE VESINET (FRA)
132 LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
133 KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
134 FEKETE Hanga Barbara 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
135 SMYTH Hannah 2001 F GBR Dragon Fencing Club (GBR)
136 WAUTERS Marjolein 2001 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
137 SZATARSKA Maja 2004 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
138 CURWEN Becci 2001 F GBR Millfield School (GBR)
139 SEMENOVA Valeriia 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
140 STAINO Alison 2002 F ITA
141 WEEKS Charity 2002 F GBR Laszlo (GBR)
142 SCHMIDT Elsa 2001 F AUT StLFC Graz (AUT)
143 GEROSIDERI Penelope 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
144 SZALAI Zorka 2003 F HUN Torekves (HUN)
145 SOPIT Svitlana 2003 F UKR
146 DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
147 KELEMEN Roza 2001 F HUN SZTE (HUN)
148 MORGUN Nadiia 2002 F UKR KIEW (UKR)
149 SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
150 SZMIT Laura 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
151 HALES Rhiannon 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
152 BARTALOVA Vivien 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
153 EISTERT Julia 2002 F AUT AFC Salzburg (AUT)
154 STOYKOVA Kalina 2002 F BUL Escalibur (BUL)
155 KNOX Eleanor 2003 F GBR Newham Swords (GBR)
155 TAN Jia Lin 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
157 PASCHEK Dorottya 2002 F HUN MTK (HUN)
158 STEFANOVIC Olivera 2003 F SRB MK Vojvodina (SRB)
159 MURZINA Polina 2002 F UKR KIEW (UKR)
160 PODSTATZKY Oktavia 2001 F AUT FC Wels (AUT)
160 PEAKE Sophie 2001 F GBR
162 KALKUTINA Olga 2003 F UKR
163 RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
164 KORNYA Sara 2002 F HUN BHSE (HUN)
165 KREC Emilia 2002 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
166 STSIAPANAVA Hanna 2002 F BLR
167 SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
167 SZABO Vanda 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
169 SYZAREVA Mariia 2002 F UKR
170 JORDENS Heloise 2003 F BEL
171 1st round MLADENOVA Sara 2004 F BUL Shumen (BUL)
172 1st round STOJANOVIC Sonja 2004 F SRB MK Vojvodina (SRB)
173 1st round AKALOVICH Anhelina 2001 F BLR RGUOR (BLR)
174 1st round ULASAVA Darya 2004 F BLR RGUOR (BLR)
175 1st round AULIAC Manon 2001 F FRA SURESNES CE (FRA)
176 1st round APIDOPOULOU Antonia 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
177 1st round CREMONESI Clarissa 2002 F ITA
178 1st round FENYVESI Viktoria 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
179 1st round ARCISZEWSKA Oliwia 2001 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
180 1st round BANYIK Dorina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
181 1st round ORLOVA Sofiia 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
182 1st round MANN Agnes 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
183 1st round ZSOLDOSI Emilia 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
184 1st round STASCHEK Svenja 2002 F GER FS TG Würzburg (GER)
185 1st round WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
186 1st round BAJLEKOVA Silvia 2003 F BUL
186 1st round FABIANEK Marie 2004 F AUT StLFC Graz (AUT)
188 1st round AMMER Lucy 2002 F GER SC Berlin (GER)
188 1st round IWAMOTO Anju 2001 F FRA MARSEILLE EC (FRA)
190 1st round SCHIFFNER Inga 2001 F GER OSC Potsdam (GER)
191 1st round TOLGYESI Zsofia 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
192 1st round GYORGY Eszter 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
193 1st round RASPOPTSI Paraskevi 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
194 1st round KRYSHYNA Alena 2002 F BLR
194 1st round KAYA Azra Tugce 2001 F TUR
196 1st round GERGELY Roza Terez 2001 F HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
196 1st round MEURISSE Scarlett 2004 F GBR Cobham Fencing Club (GBR)
198 1st round CSEFALVAYOVA Rebeka 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
198 1st round ZDRAVKOVIC Jovana 2003 F SRB
200 1st round BEZEMER Charlotte 2002 F NED s.v. Ter Weer (NED)
200 1st round BALLE Jennifer 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
202 1st round KOSTOVA Radostina 2001 F BUL Olympic (BUL)
203 1st round MAZLUMOGLU Zeynep Su 2001 F TUR
204 1st round SOMMER Johanna 2001 F AUT FG Stockerau (AUT)
205 1st round KARATABAN Selma Defne 2004 F TUR
206 1st round PANAIT Daria 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
206 1st round MIHALEVA Viktoria 2001 F BUL Shumen (BUL)
208 1st round GROESS Chiara 2003 F AUT SZT Klagenfurt (AUT)
209 1st round KURESOVA Tamara 2001 F CZE Sokol Brno (CZE)
210 1st round NAGY Timea 2002 F HUN UTE (HUN)
211 1st round RUBASOVA Ema 2003 F CZE Sokol Brno (CZE)
212 1st round HLUCHA Michaela 2001 F CZE
213 1st round REUTSKAYA Ulyana 2001 F BLR RGUOR (BLR)
213 1st round MOSER Magdalena 2002 F AUT FU Krems (AUT)
215 1st round BÖGLE Vivien 2001 F AUT FU Mödling (AUT)
216 1st round VICHOVA Dorota 2002 F CZE Sp. serm Zlin (CZE)
216 1st round AMADO Clara 2001 F ESP CETAF-C (ESP)
218 1st round TASDELEN Melike 2003 F TUR Kocaeli GSK (TUR)
218 1st round KOURTSOVA Antonia 2004 F BUL Escalibur (BUL)
220 1st round SZCZECHOWSKA Laura 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
220 1st round GRACZYK Julia 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
222 1st round RIESER Aimee 2004 F AUT StLFC Graz (AUT)
223 1st round OROVITS Katharina 2001 F AUT FG Stockerau (AUT)
223 1st round MICOVIC Nina 2003 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
223 1st round BURSIKOVA Kristina 2005 F CZE Bohemians Praha (CZE)
223 1st round HUBER Pia 2003 F AUT FU Mödling (AUT)
223 1st round ARINA Iena 2001 F UKR KIEW (UKR)
228 1st round SCHNEIDER Selina 2002 F AUT FG Stockerau (AUT)