Back to list

Results

Weltcup
POL Leszno
October 28, 2017 - October 29, 2017

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
2 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
3 NAGANO Yudai 1998 M JPN
3 ITKIN Nick 1999 M USA
5 TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
6 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
7 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
8 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
9 FUJIKURA Rui 1999 M JPN
10 SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
11 RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
12 PISTORIO Federico 2000 M ITA
13 DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
14 ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
15 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
16 KUMBLA Sidarth 1998 M USA
17 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
18 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
19 ZINNATULLIN Artur 1998 M RUS
20 DAL SANTO Alvise 1998 M ITA
21 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
22 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
23 MARINI Tommaso 2000 M ITA
24 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
25 LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
26 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
27 MOELIS Samuel 1998 M USA
28 VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
29 VETROV Nikita 1998 M RUS
30 ITO Takuma 1998 M JPN
31 TIEMANN Max 1998 M GER Fencing Team Bocholt (GER)
32 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
33 FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
34 RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
35 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
36 JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
37 MACHOVEC Andrew 2000 M USA
38 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA
39 PAIK Joon 2000 M USA
40 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
41 SUGAWARA Kohei 1999 M JPN
42 STELLA Alessandro 2000 M ITA
43 WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
44 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
45 KNODT Julian 1998 M USA
46 MICHAUT Loic 1999 M FRA LYON SE (FRA)
47 TOMIDA Yusaku 1999 M JPN
48 GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim (GER)
48 IUDIN Ilia 1998 M RUS
50 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
51 LOVYAGIN Maxim 1998 M RUS
52 CHENG Julian 2000 M USA
52 LI Michael 1999 M USA
54 LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
55 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
56 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
57 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
58 ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
59 SEYTOR Kim 2000 M FRA
60 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
61 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
62 MACCHI Filippo 2001 M ITA
63 KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
64 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
65 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
66 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
67 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
68 OLIVARES Marcello 2001 M USA
69 NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
70 MARIOTTI Filippo 1999 M ITA
71 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
72 DE GREEF Stef 1998 M BEL
73 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
74 CRNJAK Tom 1998 M BEL
75 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
75 TAKAHASHI Ren 1998 M JPN
77 PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
78 BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
79 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
80 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
81 LECONTE Raphael 1998 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
82 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
82 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
82 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
85 KARNAUKHOV Andrey 1998 M RUS
86 GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
87 ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
88 ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
89 SANCHEZ Derwin 1998 M VEN Wroclawianie (POL)
89 MARTYNIAK Patryk 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
91 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
92 FUNARO Andrea 1998 M ITA
93 CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
94 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
95 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
96 VELLA Rosario 1998 M GER TSG Weinheim (GER)
97 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
98 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
99 AVELAR Luis 1998 M POR GCP (POR)
100 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
101 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
102 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
103 WILLIAMS Robert 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
103 PICHLER Leonardo 1998 M GER OSC Potsdam (GER)
105 BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara (ROU)
106 BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
107 CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
108 DANIEL Ashton 2001 M USA
109 MADER Joffrey 1998 M FRA NICE OGC (FRA)
110 AHEICHYK Daniil 1998 M BLR
110 MACHETANZ Arne 1998 M GER OFC Bonn (GER)
112 MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
113 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
113 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
115 VALETTI Luca 2000 M RSA Blues Cape Town (RSA)
116 LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
117 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
118 KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
119 MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
120 GAINULLIN Danil 1999 M RUS
121 PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
122 DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
123 NAGY Balazs 1998 M HUN Torekves (HUN)
124 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
125 ORTS Lucas 1999 M USA
126 SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
127 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
128 KUBIAK Filip 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
129 BULDA Kiryl 1999 M BLR
130 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
131 GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
132 SAY Amil Efe 1999 M TUR
133 HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
134 ARCHER Ciaran 1998 M GBR Newham Swords (GBR)
134 ROMERO MONTILLA Roger Jesus 1999 M VEN
136 SZPYGIEL Jedrzej 1998 M POL UKS PM Syrena (POL)
137 MERO Mihaly 1998 M SRB MK Vojvodina (SRB)
138 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
139 LEWIS Celyn 1998 M GBR Cardiff (GBR)
140 BOSMAN Niels 2000 M NED Holland Schermen (NED)
141 HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
142 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
143 KOSLICKI Michal 1998 M POL KU AZS UK Bydgoszcz (POL)
144 FRERES Hugo 1999 M BEL
145 IONICA Andrei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
145 TESARIK Daniel 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
145 RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
148 LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
149 TURKI Ali 2000 M QAT
150 PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
151 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR
152 BEKBULAT Gorkem 1999 M TUR
153 FENS Julian 1998 M NED s.v. Pallas (NED)
154 1st round KAIN Martin 1999 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
155 1st round JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
156 1st round CARVALHO Henrique 2000 M POR GCP (POR)
157 1st round MARROQUIN Diego 1999 M MEX
158 1st round IZYCKI Filip 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
159 1st round TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
160 1st round BURGSTALLER Johannes 2000 M AUT FCT Treibach (AUT)
160 1st round HRUBESCH Simon 2000 M AUT FUK Krems (AUT)
162 1st round SAUKANS Olafs 1998 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
163 1st round STARC Luka 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
164 1st round KOVACS Gergely 2002 M HUN Terezvaros (HUN)
165 1st round JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
165 1st round GVOTH Martin 1998 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
165 1st round GAYDUK Yaroslav 1998 M UKR
165 1st round KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
169 1st round MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
169 1st round CRISMER Augustin 2000 M BEL CE Embourg (BEL)
171 1st round RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
171 1st round RAPOPORT Yaakov Ber 1999 M ISR
171 1st round NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE Budapest (HUN)
174 1st round STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
175 1st round ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
176 1st round LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
177 1st round EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
177 1st round KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
179 1st round ULUTAS Denizhan 1999 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
180 1st round CHIRNOGEANU Madalin 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
181 1st round IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
182 1st round SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
183 1st round SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
184 1st round CIOBANICA Andrei 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
185 1st round MOZEJKO Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
185 1st round SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
187 1st round FORTUNA Robert 1999 M UKR Uzhgorod (UKR)
188 1st round HARBACHEUSKI Ilya 2000 M BLR
189 1st round GRASNEK Tobias 1999 M AUT FUM Mödling (AUT)
190 1st round BRZEZINSKI Jan 2001 M POL
191 1st round ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
192 1st round PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
192 1st round BENCZE Attila 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
194 1st round AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
194 1st round STROZYNSKI Tomasz 1998 M POL KU AZS UK Bydgoszcz (POL)
196 1st round KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
197 1st round OZYALCIN Utku 2002 M TUR
198 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
199 1st round YILMAZ Arda Birtan 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
200 1st round SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
201 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
201 1st round BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
203 1st round BEKERIS Edgars 2000 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)