Back to list

Results

Cadet Circuit
GBR Manchester
September 22, 2012 - September 23, 2012

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HOLLEY Daniel 1996 M USA
2 GOU Jarred 1997 M USA
3 LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
3 SIDO Alexandre 1996 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
5 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
6 HEINDL Jonas 1996 M GER FC Fürth (GER)
7 DELIGNE Remi 1996 M FRA PRIVAS MG (FRA)
8 VERAN Robin 1996 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
9 RAI Rajan 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
10 BALOGH Boldizsar 1996 M HUN UTE (HUN)
11 FEASTER John 1997 M GBR Malvern (GBR)
12 BIRCH Jai 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
13 BIREN Bora Ismail 1996 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
14 GUNES Fatih 1996 M TUR
15 BISCEVIC Bruno 1997 M CRO
16 RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
17 MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
18 WICKMAN Elis 1996 M SWE EGF Solna (SWE)
19 HOPKINS Connor 1997 M CAN
20 GRANT Sean 1998 M CAN
21 JORDAN Peter 1996 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
22 BASHIR Ibraham 1996 M GBR Bristol FC (GBR)
23 BRYANT Lyle 1996 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
24 RIDSDALE Ethan 1996 M GBR Cardiff (GBR)
25 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
26 GULER Baris 1996 M TUR
27 ARCHER Ciaran 1998 M GBR Newham Swords (GBR)
28 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
29 VAN UITERT Bastiaan 1996 M NED SC Noord (NED)
30 TARANTINO Dimitri 1997 M ITA CUS Siena ASD (ITA)
31 LOEKKEGAARD Emil Boegh 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
32 SØRENSEN Julius 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
33 MEYER Aubin 1996 M FRA
34 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
35 BRINKMAN Jan-Douwe 1998 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
36 TULEN Rafael 1997 M NED
37 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
38 BERNSTEIN Richard 1996 M GBR Millfield School (GBR)
39 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
40 O'HARA Oscar 1997 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
41 FRENCH Dylan 1997 M CAN
42 SPENCER-TAYLOR Alexander 1996 M GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
43 CASTIGLIONI Alberto 1998 M ITA
44 WADDINGTON Oliver 1996 M GBR Hymers (GBR)
45 PRAUS Darius 1996 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
46 AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö (SWE)
47 BOESEN Tor Emil 1996 M DEN Hellerup FK (DEN)
48 BOUTTEFEUX Robin 1996 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
49 LOZOVIK Alan 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
50 BRATTHALL Alexander 1996 M SWE EGF Solna (SWE)
51 SCHOLZ Sebastian 1998 M GER TSV Hitzacker (GER)
52 MOAVEN DOUST Egil 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
53 WIELEMANS Timour 1996 M GBR Cambridge Cadets Escrime (GBR)
54 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
55 NICHOLAS Kameron 1998 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
56 DEAMER Euan 1998 M GBR Crawley Sword Club (GBR)
57 BEX Mckinley 1996 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
58 DOHERTY Alexander 1996 M GBR
59 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
60 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
60 DOHERTY Nathan 1997 M GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
62 CAMPAGNA Massimiliano 1999 M ITA
63 SOOKY Dominik 1998 M SVK KS Samorin (SVK)
64 PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
65 ROYER Felix 1997 M GBR Salle Boston (GBR)
66 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
67 LISSMANN Robert 1997 M GBR Brentwood Blades (GBR)
68 PELOQUIN Jago 1999 M ITA
69 LYRSTRAND Hugo 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
70 KOUDOU Michael 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
71 PAINE Hugo 1998 M GBR [i] Sussex Scorpions (GBR)
71 ADEBAJO Habib 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
73 LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
74 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
75 HEAD Ian 1996 M GBR Whitgift (GBR)
76 DEERING Maximilian 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
77 PHILLIPS-LANGLEY Thomas 1998 M GBR The Dunes (GBR)
78 HILL Michael 1996 M GBR Regent Fencing Club (GBR)
79 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
80 DUNNILL Oliver 1996 M GBR
81 BERGDAHL Tjalve 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
82 RUSSELL Iain 1996 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
83 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
84 PRIESTLEY Ben 1997 M GBR Team Melia Fencing Cymru (GBR)
85 CLARKE Blaine 1997 M GBR Sherwood Cadets (GBR)
86 BURROWS Sean 1996 M GBR Leicester FC (GBR)
87 WOOLLEY Aidan 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
87 GALLIMORE-TALLEN William 1997 M GBR Four of Clubs (GBR)
89 PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
90 BODELS Callum 1996 M GBR Campbell College (GBR)
91 GWYNNE Kristofor 1996 M IRL Campbell College (GBR)
92 TUSHINGHAM Samuel 1997 M GBR Swindon Fencing Club (GBR)
93 1st round DOLAN George 1998 M GBR
94 1st round BOYLE Henry 1996 M GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
95 1st round BOLTON Alexander 1997 M GBR Doncaster FC (GBR)
96 1st round BODELS Jake 1999 M GBR Campbell College (GBR)
97 1st round PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
98 1st round HOUGHTON Jacob 2001 M GBR Abergele (GBR)
99 1st round ANDREASSON Filip 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
100 1st round WAKEMAN Alex 1997 M GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
101 1st round WOODLEY William 1997 M SUI AFCB Bern (SUI)
102 1st round KVERNES Johannes 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
103 1st round IDZIASZCZYK Peter 1996 M GBR Russell Swords (GBR)
104 1st round JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
105 1st round UNGER Ondrej 1998 M SVK KS Samorin (SVK)
106 1st round ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
107 1st round LEWIS Celyn 1998 M GBR Cardiff (GBR)
108 1st round FRAY Edmund 1997 M GBR Soar Valley (GBR)
109 1st round THANTHULAGE Janith 1997 M GBR Brentwood Blades (GBR)
110 1st round COLLINS Laurie 1998 M GBR Brentwood Blades (GBR)
110 1st round TROLLOPE James 1998 M GBR Arnold and Carlton SC (GBR)
112 1st round BULL Gregory 1998 M GBR Harrogate FC (GBR)
113 1st round ZINN Maximilian Jakob 1998 M GBR Lampeter (GBR)
114 1st round FEASTER Robert 1999 M GBR Malvern (GBR)