Back to list

Results

2010 European Championships
RUS Lobnya
October 24, 2010 - October 30, 2010

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BERRE' Enrico 1992 M ITA
2 TSAP Yuriy 1992 M UKR Nikolaev (UKR)
3 KARPUKIN Alexander 1991 M RUS
3 SCEPI Stefano 1992 M ITA
5 SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
6 KARABINSKI Artsiom 1993 M BLR SCAF RB (BLR)
7 BALOK Maksim 1991 M RUS
8 VELIKIY Trofim 1991 M RUS
9 STATSENKO Yevgeniy 1992 M UKR KIEW (UKR)
10 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
11 WILLAU Mathias 1992 M AUT FUM Mödling (AUT)
12 ANT Ibrahim Ahmet 1992 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
13 NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
14 SHACHANIN Siarhei 1992 M BLR RCPhES (BLR)
15 MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
16 KOSTENKO Vladimir 1991 M RUS
17 AFFEDE Leonardo 1994 M ITA
18 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
19 LEHNERT Florian 1992 M GER TSG Eislingen (GER)
20 ABRAMOVICH Aliaksandr 1991 M BLR RCPhES (BLR)
21 BOMKO Ivan 1991 M UKR Cherkasy (UKR)
22 WROBEL Mariusz 1992 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
23 LOPEZ-MENDEZ Alvaro 1991 M ESP CEL-M (ESP)
24 CSABA Marton Bence 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
25 TOPGUL Murat 1992 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
26 SZABO Bence 1992 M HUN TV Ratingen (GER)
27 SINGER Martin 1994 M HUN MTK (HUN)
28 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
29 AKULA Mikhail 1993 M BLR Dinamo (BLR)
30 AIYENURO Soji 1993 M GBR Camden FC (GBR)
31 KONIUSZ Piotr 1992 M POL FORTIS Sosnowiec (POL)
32 SECZEK Adam 1992 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
33 FOTHERBY William 1992 M GBR Xiphoi Fencing (GBR)
34 MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
35 KONOPATSKIY Stanislav 1991 M UKR
36 SIRBU Dragos 1993 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
37 PINSKI Przemyslaw 1991 M POL
38 1st round BREYNE Servaas 1991 M BEL
39 1st round BRINGSTRUP Sebastian Toft 1994 M DEN Trekanten København (DEN)
40 1st round CRUTU Mihai 1993 M ROU CSS Slobozia (ROU)
41 1st round AKGUN Hakan 1992 M TUR Coskunoz SK (TUR)
42 1st round VONDEE Morgan 1992 M GBR Millfield School (GBR)
43 1st round IANCU George 1993 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
44 1st round BITUCA Cristian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
45 1st round JØRGENSEN Magnus Normann 1993 M DEN Trekanten København (DEN)
46 1st round ABRAHAMSEN Ulrik Schack 1991 M DEN Roskilde FK (DEN)