Back to list

Results

2014 Deutsche Meisterschaft
GER Nürnberg
May 24, 2014 - May 25, 2014

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
2 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
5 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
6 RASIC Stefan 1997 M GER CTG Koblenz (GER)
7 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
8 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
9 DUBINSKY Lorenz 1998 M GER OFC Bonn (GER)
10 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
12 FABIAN André 1998 M GER TV Jahn Oelde (GER)
13 PALM Jan 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 BERGER David 1998 M GER TSV Weilheim (GER)
15 KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
17 HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 BARBA Cesare 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
19 TRETTER Franz 1997 M GER KTF Luitpold München (GER)
20 BRÜGGENTHIES Till 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
21 KRAUS Leon 1998 M GER FR Nürnberg (GER)
22 LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
23 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
24 HOLZ Tom 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
25 KAINZ Kevin 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
27 SCHNEIDER Arno 1997 M GER TSV Kenten (GER)
28 POLZER Adrian 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
29 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
30 MÖLLER Moritz Leonard M. 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
31 SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
32 FEINER Tim 1997 M GER FC Regensburg (GER)
33 HENKE Jan 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
34 BUDDE Leonard 1998 M GER Herner TC (GER)
35 WINTERGOLLER Eduard 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
36 WIEDERHÖFT Julius 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
37 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
38 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
39 LUDWIG Linus 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
40 BEER Gregor 1999 M GER TSV Weilheim (GER)
41 BRACHT Sascha 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
42 MÄSCHKE Niklas 1999 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
42 SAWATZKY Fynn-Lukas 1997 M GER TG Herford (GER)
44 FUCHS Jannick 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
45 HAUSCHILDT Natan 1999 M GER OFC Bonn (GER)
46 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
47 WALTER Dominik 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
48 HEIN Yannick Thorsten 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
49 BECHERT Timo 1999 M GER TSV Grünwald (GER)
50 BÜHLMEIER Florian 1997 M GER FR Nürnberg (GER)
51 SCHMITZ Bernhard 1997 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
52 BROMMER Daniel 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
53 WÖRSTER Janik 1999 M GER OFC Bonn (GER)
54 DAHLBÜDDING Ferdinand 1997 M GER TG Herford (GER)
55 SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
56 DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
57 SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
57 STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
59 FALB Moritz 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
60 ZECEVIC Antonijo 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
61 JANTZEN Erik 1999 M GER PSV Rostock (GER)
62 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
63 LÖHR Jannis 1999 M GER Königsbacher SC (GER)
64 PAN Yang 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
65 1st round SCHLICHT Julius Wilhelm 1999 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
66 1st round ZAGERMANN Tizian 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
67 1st round THUMANN Finn 1997 M GER TV Emden (GER)
68 1st round PRIBIL Marc 2000 M GER TSG Eislingen (GER)
69 1st round MERLE Noël 2000 M GER TV Alsfeld (GER)
70 1st round ENDLICHER Erik 1997 M GER PSV Rostock (GER)
71 1st round BAUER Johannes 1998 M GER FR Nürnberg (GER)
72 1st round SPÖTHE Maximilian 1999 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
73 1st round HEINS Michel 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
74 1st round DALFERTH Konstantin 1998 M GER MTV Giessen (GER)
75 1st round ALBERS Siebo 2000 M GER OFC Bonn (GER)
76 1st round WAGNER Levin 2000 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
77 1st round RIEDEL Jan 1997 M GER FC Lütjensee (GER)
78 1st round ZIESCHE Paul 1998 M GER TV Alsfeld (GER)
79 1st round WÜST Christian Johannes 1998 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
79 1st round KÄFER Valentin 2000 M GER TS Göppingen (GER)
81 1st round JUNKER Bendix 1998 M GER Schleswiger FC (GER)
82 1st round DEMKE Paul-Louis 2000 M GER PSV Rostock (GER)
83 1st round MEMMLER Friedrich 2000 M GER PSV Rostock (GER)