Back to list

Results

2012 Deutsche Meisterschaft
GER Oelde
May 19, 2012 - May 20, 2012

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 ZADOW Frederick 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 DOMANSKI Adam William 1995 M GER FR Nürnberg (GER)
3 REDWANZ Rouven 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
5 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
6 HERBON Nick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 LATZKO Bastian 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
8 KRAUSE Constantin 1996 M GER TV Wetzlar (GER)
9 CAMUS Jan Patrick 1996 M GER Herner TC (GER)
10 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
11 PALM Jan 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
12 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
13 SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 KÜHNER Tim 1996 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
15 PAPP Bence-Aron 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 WALDI Nils 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
17 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
18 BUCHNER Andreas 1996 M GER FR Nürnberg (GER)
19 GROTH Sören 1995 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
20 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 KAINZ Kevin 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 HENKE Jan 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
23 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
24 RASIC Stefan 1997 M GER CTG Koblenz (GER)
25 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 BATSCH Florian 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
27 HOFMANN David 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
29 MÖLLER Moritz Leonard M. 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
30 HÜLSHÖRSTER Jan Ole 1996 M GER OFC Bonn (GER)
31 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
32 WALTER Dominik 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
33 EISENTRÄGER Moritz 1996 M GER TV Alsfeld (GER)
34 ENDL Christian 1996 M GER MTV Giessen (GER)
35 POROMBKA Andreas 1995 M GER FR Nürnberg (GER)
36 LÜHRMANN Jan-Niklas 1996 M GER TG Herford (GER)
37 SCHYMCZYK Finn 1998 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
38 HOLZ Tom 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
39 DÖRR Denis 1997 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
40 SCHWABE Silas 1995 M GER MTV Giessen (GER)
41 FABIAN André 1998 M GER TV Jahn Oelde (GER)
42 BRANDT Florian 1996 M GER TSV Grünwald (GER)
43 HILLER Frank 1998 M GER Future Fencing Werbach (GER)
44 HILGER Jakob 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
45 KRUFT Benedikt 1995 M GER MTV Mainz (GER)
46 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
47 DUBINSKY Lorenz 1998 M GER OFC Bonn (GER)
48 NOTHEIS Max 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
49 HAMELMANN Martin 1996 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
50 EVENIUS Noah 1997 M GER MTV Giessen (GER)
51 ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
52 BUDDE Leonard 1998 M GER Herner TC (GER)
53 HENN Yannic 1995 M GER KTF Luitpold München (GER)
54 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
55 HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
56 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
57 BEER Gregor 1999 M GER TSV Weilheim (GER)
58 SCHEURICH Lukas 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
59 GMEINER Moritz 1997 M GER MTV Mainz (GER)
60 MROß Maximilian Jan 1996 M GER TG Herford (GER)
61 SCHMITZ Bernhard 1997 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
62 TOST Max 1998 M GER KTF Luitpold München (GER)
63 POLZER Adrian 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
64 WIEDERHÖFT Julius 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
65 1st round LANDWEHR Fabian 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
66 1st round KOST Philipp-Marius 1996 M GER MTV Giessen (GER)
67 1st round SCHNEIDER Arno 1997 M GER TSV Kenten (GER)
68 1st round KÖCK Lars Benedikt 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
69 1st round HOFMANN Yannik 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
70 1st round HEIN Yannick Thorsten 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
71 1st round BRÜGGENTHIES Till 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
72 1st round FROSCHAUER Stefan 1996 M GER KTF Luitpold München (GER)
73 1st round BÜHLMEIER Florian 1997 M GER FC Fürth (GER)
74 1st round TALMON Marius 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
75 1st round BAUER Johannes 1998 M GER FR Nürnberg (GER)
76 1st round KÜCHLER Gian-Luca 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
77 1st round BRACHT Sascha 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
78 1st round BUTTER Sierk 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
79 1st round KONRAD Nicolas 1998 M GER Future Fencing Werbach (GER)
80 1st round KRAUS Leon 1998 M GER FR Nürnberg (GER)
81 1st round BERGER David 1998 M GER TSV Weilheim (GER)
82 1st round GAIL Paul 1997 M GER TSV Kenten (GER)
83 1st round LOCHER Jonas 1995 M GER TV Jahn Oelde (GER)
84 1st round KEMPF Robert 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
84 1st round SCHWEIGERT Luca 1999 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
86 1st round BÜCHNER Roman 1998 M GER Königsbacher SC (GER)
87 1st round RATH Elias 1998 M GER OFC Bonn (GER)
87 1st round SCHOPPENHAUER Niclas Levin 1998 M GER FC Lütjensee (GER)
89 1st round THUMANN Finn 1997 M GER TV Emden (GER)
90 1st round BUSCH Jasper 1997 M GER MTV Soltau (GER)
90 1st round HARTMANN Elias 1998 M GER TV Jahn Oelde (GER)
92 1st round JANTZEN Erik 1999 M GER PSV Rostock (GER)