Back to list

Results

19. Huniber Cup
HUN Gödöllö
September 30, 2017 - October 1, 2017

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NAGY Valentina 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
2 ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
3 DROZD Dariya 2001 F RUS
3 SHOROKHOVA Anastasiya 2001 F RUS
5 KOBZEVA Valeria 2001 F RUS
6 CARELLA Gaia Pia 2002 F ITA
7 DI CARLO Alessia 2001 F ITA
8 CORTEYN Jolien 2001 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
9 KARELOVA Svetlana 2001 F RUS
10 GIOVANNELLI Vally 2001 F ITA
11 KURZINA Elizaveta 2001 F RUS
12 FENYOSI Zita 2003 F HUN VASAS Budapest (HUN)
13 GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
14 KALOUTA Kalliopi 2001 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
15 TARICCO Benedetta 2001 F ITA
16 VESTIDELLO Maddalena 2001 F ITA
17 KLIUCHNIKOVA Alina 2001 F RUS
18 AFANASYEVA Alexandra 2001 F RUS
19 SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
20 FUSETTI Benedetta 2002 F ITA
21 DEL SAL Lucrezia 2003 F ITA
22 MADE Reka 2001 F HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
23 IACOB Felicia 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
24 KORSAK Oleksandra 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
25 SZEPLAKI Virag Zsofia 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
26 MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
27 CHURASHOVA Valentina 2003 F RUS
28 VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
29 MONUKHOVA Daria 2002 F RUS
30 STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
31 FASHOKUN Maia 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
32 VAN RIJCKEGHEM Nan 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
33 KOZHUKHOVA Sofiia 2003 F RUS
34 CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
35 PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
36 BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
37 SHUMSKAIA Mariia 2001 F RUS
38 LISINA Alena 2001 F RUS
39 PAPAI Viktoria Zoe 2004 F HUN UTE Budapest (HUN)
40 BULBA Daria 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
41 NAKANIWA Maiya 2001 F JPN
42 LECHEL Annika 2002 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
43 VARRIALE Viviana 2001 F ITA
44 BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
45 MA Ho Chee 2001 F HKG
46 ALBIERI Sofia 2003 F ITA
47 BATTAI Sugar Katinka 2003 F HUN TFSE Budapest (HUN)
48 CHIRCA Delia 2001 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
49 PARMEGGIANI Eugenia 2002 F ITA
50 LANDI Michela 2003 F ITA
51 BADEA Maria 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
52 KONSTANTAKOPOULOU Despoina 2003 F GRE ETHNIKOS G.S. (GRE)
53 BALDO Zoe Marie 2001 F CRO MK Spada (CRO)
54 VEZU' Giovanna 2003 F ITA
55 LUTEA Tania 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
56 SHULGA Evgenia 2002 F RUS
57 ISHIBASHI Saki 2001 F JPN
58 ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR Marshall Fencing Club (GBR)
59 KERSCHBAUM Johanna 2002 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
60 FOMINA Tetiana 2001 F UKR Nikolaev (UKR)
61 KURTULMUS Maya Atac 2002 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
62 STEIN Amy 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
63 STANIMIROVA Elitsa 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
64 FUKUDA Hibiki 2001 F JPN
65 AVALLONE Camilla 2001 F ITA
66 BEVIZ Dorottya 2002 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
67 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
68 ARRU Isabella 2001 F ITA
69 GOLOVKINA Sofia 2005 F UKR KIEW (UKR)
70 HORNAK Alina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
71 TAKAHASHI Chirika 2002 F JPN
71 TAKAHASHI Sayaka 2002 F JPN
72 PROCHENKO Valeriia 2001 F UKR Nikolaev (UKR)
73 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
74 CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout (NED)
75 SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
76 KUPOVYKH Irina 2002 F UKR
77 HOOGSTRA Michelle 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
78 KRAMER Violetta 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
79 YANG Lumeng 2001 F GBR Camden Fencing Club (GBR)
80 OZAKI Seri 2002 F JPN
81 KURTH Emily 2001 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
82 POTZ-NAGY Fanni 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
83 URBAN Luca 2003 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
84 CIOBANU Roberta 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
85 KELEMEN Adel 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
86 BAHLAI Dana 2004 F UKR Nikolaev (UKR)
87 THOMSON Catriona 2001 F GBR
88 CHITU Mihaela 2002 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
89 ALADI Nora 2003 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
90 EGYÜD Eszter 2003 F HUN NYVSC NYÍREGYHÁZA (HUN)
90 WEILAND Kerstin 2002 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
92 BLIZNAKOVA Aneliya 2001 F BUL Trakiya (BUL)
93 SHEN Yenling Sarah 2001 F HKG
94 IACOB Emma 2002 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
95 WOOD Molly 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
96 CORCORAN Erin 2002 F GBR
97 BATHORY Kata 2002 F HUN VASAS Budapest (HUN)
98 KUZMIN Tais 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
99 JUHASZ Anna 2003 F HUN
100 LLEWELLYN Elsie 2002 F GBR
101 STEFANESCU Alyssa 2004 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
102 KOTAN Adrienn 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
102 BATA Edua 2003 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
104 VIALE Chiara 2001 F ITA
105 KHARLAMOVA Elizaveta 2003 F RUS
106 THEISEN Christin 2002 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
107 ABRAM-MOORE Bea 2003 F GBR
108 GROZEVA Ines 2003 F NED s.v. P.S.V. Eindhoven (NED)
108 BUCHMANN Vivien 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
110 TROMPETA Luise 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
111 UMEKITA Mei 2001 F JPN
112 VARGA Emilia 2002 F HUN TFSE Budapest (HUN)
113 SAGI Bernadett 2001 F HUN
113 RAJKAI Boroka 2003 F HUN VASAS Budapest (HUN)
115 SZINAI Hanna 2002 F SWE TFSE Budapest (HUN)
116 KOBRA Virag 2003 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
117 FELFOLDI Kata 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
118 JANKOVICS Anna 2002 F HUN UTE Budapest (HUN)
119 ZAMFIRA Sabrina 2004 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
120 KESZEI Kira 2003 F HUN VASAS Budapest (HUN)
121 NEACSU Mara 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
122 SZAKACS Zsuzsanna 2002 F HUN UTE Budapest (HUN)
123 TOTH Rebeka 2002 F HUN VASAS Budapest (HUN)
124 SUSTERSIC Anastazija 2001 F SLO SAB Kamnik (SLO)
125 PANAGIARI MALEA Iliani 2001 F GRE G.E.FLORINAS (GRE)
126 TOMOVA Angelina 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
127 PALASKA Agni 2004 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
128 YANG Sophia Wanyi 2001 F GBR Camden Fencing Club (GBR)
129 NEAGU Teodora 2004 F ROU CSM IASI (ROU)
130 GASPERLIN Hana 2002 F SLO SAB Kamnik (SLO)
131 SCHNEIDER Annemarie 2003 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
132 TAMASSY Nora 2001 F HUN VASAS Budapest (HUN)
133 KHAN Aneesah 2002 F GBR [i] North London SC (GBR)
134 1st round STEWART Catriona 2001 F GBR Edinburgh Fencing Club (GBR)
135 1st round KURODA Honoka 2001 F JPN
136 1st round O'REILLY Hannah 2001 F GBR
136 1st round AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
138 1st round MOROIANU Laura 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
139 1st round NEMETH EKE Lilla 2003 F HUN NYVSC NYÍREGYHÁZA (HUN)
140 1st round RIAZANOVA Arina 2004 F UKR
141 1st round BOTEZATU Ana Maria 2004 F ROU CSM Brasov (ROU)
142 1st round BRUNNER Emma 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
142 1st round TAVOLINI Anna 2002 F ITA
144 1st round SHAVARSH Viktoria 2004 F BUL
144 1st round SAKAI SAYURI 2001 F JPN
146 1st round DANCIU Vanessa 2003 F ROU CSM Brasov (ROU)
146 1st round PHENNAH Stephanie Elizabeth 2001 F GBR Wrexham Fencing Club (GBR)
148 1st round CLEMENT Alex 2001 F GBR
148 1st round BALOGH Imola 2004 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
150 1st round SIMON Petronella 2002 F HUN TFSE Budapest (HUN)
151 1st round SAVA MUSTEATA Cela 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
152 1st round TETRADI Sofia Dionysia 2001 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
153 1st round MALI Meta 2005 F SLO SAB Kamnik (SLO)
154 1st round IVANOVA Beloslava 2003 F BUL CSKA (BUL)
155 1st round TURCHANINOVA Olena 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
155 1st round KOKENY Nora 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
157 1st round MÄSCHKE Clara 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
158 1st round KAHN Alina 2002 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
159 1st round SATO Merushii 2002 F JPN
159 1st round CARP Daria 2005 F ROU CSM IASI (ROU)
161 1st round ARVANITIDU NAUSZIKA Anna 2003 F HUN
161 1st round BALAZS Anna 2002 F HUN
163 1st round SOOS Dorottya 2002 F HUN VASAS Budapest (HUN)
163 1st round TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
165 1st round POPOVICI Diana 2003 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
165 1st round CHRISTEA Artemis Caroline 2003 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
167 1st round SEBENIK Ana 2004 F SLO SAB Kamnik (SLO)
168 1st round ROONEY Juliette 2001 F GBR Escrime Academy (GBR)
169 1st round STAN Amalia 2005 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)