Back to list

Results

2014 World Championships Cadets/Juniors
BUL Plovdiv
April 3, 2014 - April 12, 2014

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ILYIN Ivan 1997 M RUS
2 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
3 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
3 METRYKA Karol 1997 M USA
5 CUCU D. Tudor 1997 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
6 NATANZON Benjamin 1997 M USA
7 KIM Dongju 1998 M KOR
8 KASSYMOV Nurlan 1997 M KAZ
9 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
10 YAN Yinghui 1998 M CHN
11 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
12 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
13 RICCARDI Federico 1997 M ITA
14 ALSHAMLAN Bandar 1997 M KUW
15 DARKO Botond 1998 M HUN VASAS Budapest (HUN)
16 TRYFONOV Yevgen 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
17 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
18 SONG Hyeonggon 1997 M KOR
19 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
20 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 FERJANI Fares 1997 M TUN
22 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
23 LIANG Calvin 1997 M USA
24 KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
25 GEORGIEV George 1997 M BUL Svechnikov (BUL)
26 DI MARTINO Pietro Jose 1997 M ARG
27 HERNANDEZ FLORES Javier Alejandro 1997 M MEX
28 ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
29 AYMAN Mostafa 1998 M EGY
30 ECHEVERRIA CABRERA Pedro Daniel 1997 M MEX
31 PANGMOON Kanisorn 1998 M THA
32 FERNANDEZ BLANCO Oscar 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
33 LU Yang 1997 M CHN
34 LAM Jing Siang 1999 M SGP
35 AMER Mohamed 1997 M EGY
36 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
37 SAIZ Fernando 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
38 SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
39 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
40 KUKSENKO Roman 1998 M UKR Cherkasy (UKR)
41 LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
42 ALAMMARI Amaar 1997 M KUW
43 HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
44 DZWONIARSKI Adrian 1997 M POL KKSz Konin (POL)
45 CHAN Cheuk Him 1997 M HKG
46 MANDOV Ivan 1998 M BUL
47 FITZ-GERALD Kunihiko 1997 M JPN
47 WOODBURN Fraser Alexander 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
49 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
50 LEE Inho 1997 M KOR
51 TROCHEZ Pablo 1998 M COL
52 KOC Alp Ege 1998 M TUR
53 HOSHINO Kento 1998 M JPN
54 CHOY Yu Yong 1997 M SGP
55 LEVCHUK Vladyslav 1997 M UKR KIEW (UKR)
56 ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
57 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
58 MESZAROS Balazs 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
59 GAMBERONI Ugo Daniel 1998 M SUI CEF Founex (SUI)
60 BROWN David 1997 M CAN
61 DOUGLAS Alexandre 1998 M AUS
62 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
63 SHUM Lai Tai Nelson 1997 M HKG
64 DOBO Istvan 1997 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
65 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
66 KENNEDY Falan 1997 M CAN
67 MORICZ Hunter 1999 M CAN
68 AL-SAIFI Yousif 1997 M JOR
69 MERKVILADZE Givi 1997 M GEO FC Kutaisi (GEO)
70 KITSIRIBOON Soravit 1998 M THA
71 ZEA Gibran 1997 M MEX TSG Eislingen (GER)
72 PASCUAL Johannes 1997 M PHI
73 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
74 ALMUTAIRI Adel 1998 M KSA
75 HANCHAROU David 1997 M BLR SCAF RB (BLR)
76 MOTEGI Yudai 1997 M JPN
77 CHENG Long Wai 1998 M HKG
78 BOUNABI Akram 1999 M ALG
79 DOUKAS Alexandros 1997 M GRE PANELLINIOS (GRE)
80 GIORGADZE Otar 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
81 FAWKES Boston 1998 M AUS
82 RAUCHBERGER David 1997 M AUT StLFC Graz (AUT)
82 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
84 1st round NEZBEDA Daniel 1997 M CZE DDM serm Chomutov (CZE)
85 1st round LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
86 1st round BARKARSON Nikulas Yamamoto 1997 M ISL FC Reykjavik (ISL)
87 1st round ALQUDIHI Ahmed 1998 M KSA
88 1st round TADROS Matthew 1997 M AUS
89 1st round SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
90 1st round ER Fellini You Di 1999 M SGP
91 1st round DUSEK Jindrich 1998 M CZE SK Houstka (CZE)
92 1st round GESU Leonardo 1997 M BRA APE Paulista (BRA)
93 1st round MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
94 1st round MOSQUERA BELTRAN Camilo Alfonso 1999 M COL
95 1st round BERGAMO Enzo 2000 M BRA CAP Paulistano (BRA)
95 1st round SANER Jeremy 1998 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
95 1st round ALZAHRANI Abdullaziz 1998 M KSA
98 1st round VILLALOBOS Robert Elis 1998 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
99 1st round RESNIK Jakob Damian 2000 M BER
F AMOUSSOU Alphonse Carlos 1997 M BEN
F MBAKA Jorman Junior D 1997 M GAB
F MENENE ME KOSSO Patrick 1998 M GAB
F BEKCHANOV Spartak 1997 M UZB
F LOKOSSOU Freud Max 1998 M BEN