Back to list

Results

Leon Paul Cup
GBR London
September 17, 2017 - September 17, 2017

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MARINI Tommaso 2000 M ITA
2 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
3 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
3 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
5 CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
6 DE GREEF Stef 1998 M BEL
7 TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
8 DAL SANTO Alvise 1998 M ITA
9 FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
10 MINUTO Martino 1988 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
11 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
12 MICHAUT Loic 1999 M FRA LYON SE (FRA)
13 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
14 BICEGO Sebastiano 1998 M ITA
15 MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
16 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
17 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
18 CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
19 LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
20 SEYTOR Kim 2000 M FRA
20 MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
22 ROSOWSKY Husayn 1991 M GBR Academy (GBR)
23 OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
24 LIM Alex 1986 M CAN
25 ROGER Enguerand 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
26 FLAGELLA Marco 1998 M ITA
27 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
28 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
29 BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
30 COOK Keith 1981 M GBR
31 TAKEDA Rikuto 1997 M JPN
32 BROWN Stephen 1996 M IRL
33 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
34 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE (HUN)
35 PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
36 ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
37 MARROQUIN Diego 1999 M MEX
38 VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
38 JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
40 VOLTZ Tom 1997 M FRA MEYREUIL (FRA)
41 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
42 CHEN Tse Yuan 1996 M TPE
42 VETROV Nikita 1998 M RUS
44 NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
45 PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
45 MARIOTTI Filippo 1999 M ITA
47 BARWELL Peter 1991 M GBR
48 GARROUSTE Alban 1994 M FRA PARIS TA (FRA)
49 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
50 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
51 DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
52 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
53 STELLA Alessandro 2000 M ITA
54 TIRADO Sebastian A. 2000 M PUR
55 LOVYAGIN Maxim 1998 M RUS
56 GAINULLIN Danil 1999 M RUS
57 BENCZE Attila 1998 M HUN BHSE (HUN)
58 AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
59 MOURRAIN Aymeric 1991 M FRA PARIS TA (FRA)
60 NAGLE Christopher 1993 M AUS
61 THIVEL Quentin 1997 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
62 COLON LOPEZ Cesar 2002 M PUR
63 NAVAS Miguel 1995 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
64 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
65 HAMZA Mohamed 2000 M EGY
66 SEBBAN Theo 1996 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
67 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
68 DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
69 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA
70 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
71 DASCALU Bogdan 1995 M ROU CSU Cluj (ROU)
72 NAGY Balazs 1998 M HUN Torekves (HUN)
73 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
74 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
75 GUIMARAES Jose Miguel 1999 M POR SCP (POR)
76 MABILEAU Louis 1998 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
77 KAISER Hans 1993 M USA
78 MELIA Rhys 1990 M GBR
79 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
80 MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
80 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
82 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
83 TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
84 BEKKAT Thibault 1995 M FRA PARIS TA (FRA)
85 VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
86 SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
87 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
87 DEAMER Euan 1998 M GBR Crawley Sword Club (GBR)
89 CHARRA Thibault 1989 M FRA BOIS COLOMBE (FRA)
90 SIROU Hugo 1997 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
90 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
92 LECONTE Raphael 1998 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
93 KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
94 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
95 MASSOL Lambert 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
96 ABIDOGUN Kola 1966 M GBR
97 KARBONOWSKI Kamil 1987 M CAN
98 VALETTI Luca 2000 M RSA Blues Cape Town (RSA)
99 KUNZ MALAGAMBA Bernard 2001 M MEX
100 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
101 GROSVENOR Owen 1998 M GBR
102 PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
103 BILLING Matthew 1989 M GBR
104 KRAVTSOV Danila 2002 M RUS
105 WILLIAMS Robert 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
105 LECOCQ Hans Joachim 1991 M BEL
107 PERRONE Alessandro 1999 M ITA
108 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
109 HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
110 BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K. (NED)
111 BROWN Bomba 1999 M GBR Cyrano FC (GBR)
112 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
113 LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
114 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
115 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
116 MADER Joffrey 1998 M FRA NICE OGC (FRA)
117 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
118 MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
119 LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
120 IUDIN Ilia 1998 M RUS
121 BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
122 PISTORIO Federico 2000 M ITA
123 SHAFAIE Ali 2000 M USA
124 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
125 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
126 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
127 JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
127 PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
129 SADIQ Hussain 1994 M GBR Academy (GBR)
130 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
131 BESSY Matthieu 1999 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
131 RIDSDALE Ethan 1996 M GBR Cardiff (GBR)
133 RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
134 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
135 KUNZ MALAGAMBA Alexander 1999 M MEX
136 BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
137 PRICE William 1998 M GBR
138 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
139 SIMON Kristof 1998 M HUN ZVE (HUN)
140 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
141 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
142 BROUGHTON Charlie 1991 M GBR
143 ZINNATULLIN Artur 1998 M RUS
144 WOOLLARD Jonathan 1992 M GBR Heriot Watt University F (GBR)
145 KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
146 BROSNAN James 1994 M IRL Salle Paul Fencing Club (GBR)
147 NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
148 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
149 DEVITT Ronnie 1997 M GBR Cyrano FC (GBR)
150 PROMMEL Wouter 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
150 POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
152 1st round GARCIA PRADO Santiago 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
152 1st round JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
154 1st round GVOTH Martin 1998 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
155 1st round DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
156 1st round CORLETT Thomas 1994 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
156 1st round DANCHEV Kaloyan 1992 M BUL Akademik 2002 (BUL)
158 1st round GRASNEK Tobias 1999 M AUT FU Mödling (AUT)
159 1st round KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
160 1st round CRNJAK Tom 1998 M BEL
160 1st round ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
162 1st round LOPEZ Carlos Daniel 2001 M MEX
163 1st round FRERES Hugo 1999 M BEL
163 1st round MORRIS Richard 1991 M GBR
165 1st round PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
166 1st round SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
167 1st round THOMPSON Michael 2000 M IRL
168 1st round GONZALEZ ANDRE Julio 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
168 1st round PORS Christian 1994 M DEN Trekanten København (DEN)
170 1st round BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
170 1st round DU PONT DE ROMEMONT Edgar 2000 M FRA
172 1st round KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
172 1st round RAPOPORT Yaakov Ber 1999 M ISR
174 1st round DOUGLAS Jack 1997 M GBR Wallace Academy (GBR)
175 1st round ELLIKER Daniel 1990 M GBR
176 1st round STANDEN David 1991 M GBR
177 1st round GAUTAM Brij 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
178 1st round DOOTSON Nicholas 1983 M GBR
179 1st round YAU Han Xiang 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
180 1st round SUHA Adam 2001 M HUN Terezvaros (HUN)
180 1st round SHARMAN Conor 1993 M GBR
180 1st round SCHLINDWEIN Alexandre 1995 M GBR Leicester FC (GBR)
183 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
183 1st round RUSSELL Iain 1996 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
185 1st round ROBINSON Daniel 1989 M GBR Sussex House FC (GBR)
186 1st round SALVO Francesco 1998 M ITA
187 1st round SHAFAIE Kaveh Kevin 2002 M USA
187 1st round ALDERMAN Shaun Rogers 1996 M GBR
189 1st round AUSTIN Kiron 1999 M GBR
190 1st round LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
191 1st round KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
192 1st round KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
193 1st round RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
194 1st round PINTO Daniel 1992 M COL CEB-M (ESP)
194 1st round SYKES Lachlan 1985 M IRL
194 1st round MERO Mihaly 1998 M SRB MK Vojvodina (SRB)
194 1st round NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
194 1st round MOLLARD Christopher 1990 M GBR
199 1st round KUZNETSOV Nikita 1997 M GBR
200 1st round ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
201 1st round BURN Joshua 1995 M GBR
201 1st round BANKS Joe 1990 M GBR
201 1st round LEWIS Celyn 1998 M GBR Cardiff (GBR)
204 1st round ANDREWS Ben 1988 M GBR
205 1st round WATKINS Aidan 2000 M GBR
206 1st round JOY James 1997 M GBR RLS (GBR)
207 1st round CROMIE Eoghan 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)