Back to list

Results

2010 European Championships U17
GRE Athen
March 2, 2010 - March 3, 2010

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
2 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 CSABA Marton Bence 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
5 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
6 SARBU Dragos 1993 M ROU
7 SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
8 OKUNEV Artur 1993 M RUS
9 GAVRILOV Ivan 1993 M RUS
10 SINGER Martin 1994 M HUN MTK (HUN)
11 CURATOLI Luca 1994 M ITA
12 GÖRZEN Thomas 1994 M GER FC Göppingen (GER)
13 SEITZ Tom 1994 M FRA PARIS USM (FRA)
14 ZATKO Arthur 1993 M FRA JOUE TOURS (FRA)
15 TAGHIYEV Azar 1993 M AZE
15 ARAGONA Francesco 1993 M ITA
17 STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
18 RASKOSOV Dmytro 1993 M UKR KIEW (UKR)
19 WALKER Henry 1993 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
20 AKULA Mikhail 1993 M BLR Dinamo (BLR)
21 KARABINSKI Artsiom 1993 M BLR SCAF RB (BLR)
22 SYDORENKO Roman 1993 M UKR Cherkasy (UKR)
23 MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
24 BALLORCA Fabien 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
25 KOVACS Vince 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
26 BURNEV Lyuboslav 1994 M BUL Svechnikov (BUL)
27 CASATCHIN Gheorghi 1994 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
28 ASGEIRSSON Jonas-Asgeir 1993 M ISL FC Reykjavik (ISL)
29 MARZEC Kamil 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
30 GONZALEZ QUINTANA Jaime 1994 M ESP SASLE-M (ESP)
31 STARSHINOV Maksim 1994 M RUS
32 MPOUKAS Evangelos 1993 M GRE
33 JØRGENSEN Magnus Normann 1993 M DEN Trekanten København (DEN)
34 ZAPOROJCENCO Nicolai 1994 M MDA CSTA Bucuresti (ROU)
35 CAPPETTA Alessio 1993 M ITA CS Roma (ITA)
36 JONSSON Hilmar Orn 1994 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
37 KATSOULIS Angelos 1993 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
38 PASKOV Pancho 1994 M BUL Svechnikov (BUL)
39 CRUTU Mihai 1993 M ROU CSS Slobozia (ROU)
40 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
41 DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
42 AFFEDE Leonardo 1994 M ITA
43 SHTALIKAU Artur 1993 M BLR SCAF RB (BLR)
44 KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
45 AIYENURO Soji 1993 M GBR Camden FC (GBR)
46 FABRE Mehdi 1994 M FRA KREMLIN CSA (FRA)
47 JASTRZEBSKI Filip 1993 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
48 DAVOLI Roberto 1995 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
49 LAWRENCE Chris 1993 M GBR Bedford FC (GBR)
50 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
51 PEREDA Fernando 1994 M ESP CEB-M (ESP)
52 STASZAK Artur 1994 M POL KKSz Konin (POL)
53 1st round POLIAKOV Alexandros 1995 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
54 1st round HERBST Fabian 1995 M AUT FC Villach (AUT)
55 1st round COKAL Emre 1994 M TUR Coskunoz SK (TUR)
56 1st round DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
57 1st round MATEISIN Piotr 1994 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
58 1st round BOTELER Harry 1993 M GBR
59 1st round CARRETERO Javier 1993 M ESP CE-M (ESP)
60 1st round UKLEBA David 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
61 1st round BRINGSTRUP Sebastian Toft 1994 M DEN Trekanten København (DEN)
62 1st round SZYMIK Ryszard 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
63 1st round PLAZIY Vadym 1994 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
64 1st round CIORNILA Sergiu 1995 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
65 1st round BITUCA Cristian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
66 1st round FUCIK Jan 1994 M CZE SK Houstka (CZE)
67 1st round VELINOV Mihail 1993 M BUL Russe (BUL)
68 1st round AYHAN Eren-Ahmet 1995 M TUR