Back to list

Results

Memorial de Martinengo
SVK Bratislava
October 10, 2009 - October 11, 2009

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
2 SUTO David 1991 M HUN DVE Miskolc (HUN)
3 BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
3 CONCILIO Francesco 1990 M ITA
5 BINO Gabriele 1991 M ITA
6 GYORGYI Levente-Tamas 1991 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
7 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
8 MARCHAL Virgile 1990 M FRA
9 LAMY Thibault 1990 M FRA
10 MASSERA Davide 1990 M ITA
11 SWOROWSKI Wojciech 1991 M POL RMKS Rybnik (POL)
12 JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
13 YERGLER Jonathan 1991 M USA
14 KUF Jan 1991 M CZE Dukla Praha (CZE)
15 FONSON Erwan 1991 M FRA
16 MARKOVICS Thomas 1990 M GER Heidenheimer SB (GER)
17 HEIMENDINGER Florian 1990 M FRA
18 BERNAT Barna 1992 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
19 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
20 WAKAYAMA Kentaro 1990 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 BOYADZHIEV Kristian 1991 M BUL Sofia (BUL)
22 BRUTTINI Lorenzo 1991 M ITA
23 SEIDL Julian 1990 M CZE SC Praha (CZE)
24 HADZIC Alen 1991 M USA
25 CHALYY Kyrylo 1990 M UKR
26 BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
27 CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
28 SOKOLOVSKI Vitali 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
29 STOLZ Olivier 1990 M FRA
30 WRONA Kamil 1991 M POL KKS Krakow (POL)
31 LUCENTI Emilio 1990 M ITA
32 TYMOSHENKO Ruslan 1990 M UKR
33 LOCCI Lorenzo 1992 M ITA CS Foligno (ITA)
34 COMMARMOND Anthony 1990 M FRA
35 BADGER Peregrine 1992 M USA
36 VALCEANU Stefanita 1992 M ROU CSU Craiova (ROU)
37 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
38 HOFMAN David 1990 M CZE
39 KISS Gergo 1993 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
40 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
40 KEREKES Erwin 1991 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
42 CARNEAU Theo 1992 M FRA PARIS RCF (FRA)
43 KECK Maximilian 1990 M GER Heidenheimer SB (GER)
44 SOBIECKI Jan 1991 M POL AZS AWF Krakow (POL)
45 BORSKY Peer 1990 M SUI ZFC Zürich (SUI)
46 MAGNI Federico 1991 M ITA
47 SZWALBE Rafal 1991 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
48 TYMO Evgen 1992 M UKR KIEW (UKR)
49 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
50 LICHENKO Pavlo 1990 M UKR
51 CITRO Fabrizio 1992 M ITA CS Partenopeo (ITA)
52 MILAK Dino 1991 M NOR Bergens FK (NOR)
53 SZCZEPANOWSKI Tomasz 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
54 VONEN Joakim 1990 M NOR Bergens FK (NOR)
55 MERKEL Damian 1990 M POL AZS AWF Katowice (POL)
56 CLENIN Laurent 1992 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
57 FEROT Francois Xavier 1991 M BEL
57 BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
59 FILE Matyas 1991 M HUN Balaton (HUN)
60 LEOMBRUNO Marco 1992 M ITA ASU Sez. Scherma (ITA)
60 BAROUSKI Dzmitry 1991 M BLR SC TUFB (BLR)
62 CIOVICA Lucian 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
63 HABARTA Ondrej 1992 M CZE TJ Slovacka Slavia Uherske (CZE)
64 BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
65 1st round SEMENENKO Igor 1990 M UKR
66 1st round UJVARI Daniel 1991 M HUN
67 1st round YEROSHENKO Sergiy 1992 M UKR
68 1st round TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
69 1st round REINDAHL Kasper 1990 M DEN Trekanten København (DEN)
70 1st round BÖJTE Szabolocs Jozsef 1992 M TUR [i] BVSC 2 (HUN)
71 1st round LANNO Georg-Marten 1992 M EST Tallinna Mook (EST)
72 1st round ALLGEUER Sebastian 1992 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
73 1st round PACEK Andrzej 1991 M POL WARSZAWIANKA (POL)
74 1st round KELLEY Edward 1991 M USA
75 1st round HALLER Rudolf 1991 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
75 1st round BÖHM Constantin 1991 M GER Heidenheimer SB (GER)
77 1st round JELDERS Christian 1990 M NED FC Almere (NED)
77 1st round STAUB Florian 1990 M SUI SEB Basel (SUI)
79 1st round GAUTHIER Simon 1990 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
79 1st round HERBERN Stian 1992 M NOR Bygdø FK (NOR)
81 1st round SAPONJA Peter 1990 M SLO
82 1st round GOLOBIC Jan 1992 M SLO SS Tabor (SLO)
83 1st round GARCIA GARCIA Gustavo Adolfo 1994 M VEN
84 1st round ZYGOWSKI Robert 1990 M POL
85 1st round LOVRIC Ivan 1992 M CRO MK Split (CRO)
86 1st round KAPRAL Martin 1993 M SVK KS Snina (SVK)
87 1st round BOURGEOIS Louis 1993 M SUI SEG Geneve (SUI)
87 1st round KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
89 1st round SOOS Peter 1991 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
90 1st round ZAFIROV Ivan 1992 M BUL Sofia (BUL)
91 1st round RICUTA Laurentiu 1992 M ROU CSU Craiova (ROU)
92 1st round REGIBEAU Gaspard 1992 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
93 1st round VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
94 1st round BERECZK Andrej 1991 M SVK BSK Bratislava (SVK)
95 1st round HAXAIRE Pierre 1992 M FRA PARIS RCF (FRA)
95 1st round GVOZD Yuriy 1990 M UKR
97 1st round SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
98 1st round BICKELMANN Julien-Baptiste 1990 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
99 1st round RAYNIS Michael 1991 M USA
100 1st round NEFAS Edvinas 1991 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
101 1st round CANING Klaus Albert 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
102 1st round GALINSKI Bartlomiej 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
103 1st round SZABADOS Richard 1992 M BUL Vitosha (BUL)
104 1st round PIREK Valentin 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
105 1st round TRANDAFIRESCU Ionut 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
106 1st round SMOLKA Mikolaj 1992 M POL AZS AWF Katowice (POL)
107 1st round IVAN Dominik 1992 M SVK Willard Kosice (SVK)
107 1st round FINK Cédric 1992 M SUI BFC Basel (SUI)
109 1st round VAN HOEY Benjamin 1990 M BEL CE Damocles (BEL)
110 1st round ALBERS Christiaan 1990 M NED
110 1st round ILLE Ondrej 1993 M SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
112 1st round ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
112 1st round DAKASHEV Hristo 1990 M BUL
114 1st round DYACHENKO Vsevolod 1991 M UKR
115 1st round BUREZ Olivier 1991 M BEL
115 1st round VALDES Oliver 1990 M USA
117 1st round BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC Pecs (HUN)
118 1st round NAGY Levente-Bela 1990 M HUN
119 1st round ZUGRAVU Horia 1991 M ROU
120 1st round HUTTUNEN Pontus 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
121 1st round ROSLANDER Kasper 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
122 1st round KOESTER Logan 1992 M USA
122 1st round VALLOSIO Andrea 1992 M ITA
124 1st round ABADJIEV Ivan 1991 M BUL
124 1st round KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
126 1st round KRASNYANSKYY Kyryl 1991 M UKR
126 1st round VOMERO Nicholas 1990 M USA
128 1st round DI BELLA Federico 1992 M ITA ASD Methodos (ITA)
129 1st round SHEVCHENKO Maksym 1990 M UKR
130 1st round KERNATS Michal-Gejza 1992 M SVK BSK Bratislava (SVK)
131 1st round MARKUSEK Ivan 1992 M SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
132 1st round KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
132 1st round KIIL Filip 1990 M DEN Trekanten København (DEN)
134 1st round TODOROV Ivan 1991 M BUL
134 1st round SYMONENKO Oleksiy 1991 M UKR
136 1st round HARTMANN Florian 1993 M AUT FUL Linz (AUT)
137 1st round LOVASZ Adam 1992 M HUN UTE Budapest (HUN)
138 1st round MAYA Sylvain 1992 M FRA ST GRATIEN (FRA)
139 1st round JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
140 1st round HANCZVIKKEL Mark 1990 M HUN Balaton (HUN)
141 1st round TEFRE Sondre 1991 M NOR
141 1st round ZUPANCIC David 1991 M SLO SS Tabor (SLO)
143 1st round LANGLET Quentin 1991 M FRA
143 1st round RECH Markus 1990 M GER FG Segeberg (GER)
145 1st round VERHELLE Nicolas 1992 M BEL Confrerie Gent (BEL)
146 1st round KLSAK Adam 1991 M CZE
147 1st round NUSSBAUMER Lukas 1990 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
147 1st round ZOCHR Ladislav 1992 M CZE TJ Slovacka Slavia Uherske (CZE)
147 1st round WIEGELL Mathias 1992 M DEN Hellerup FK (DEN)
150 1st round FARMER Alexander-Bryan 1994 M SVK BSK Bratislava (SVK)
151 1st round EGELUND Alexander S. 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
152 1st round GEBER Lav 1990 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
152 1st round KRAUS Daniel 1994 M SVK Akademia sermu (SVK)
154 1st round SIEBER Armand 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
154 1st round SATKAUSKAS Matas 1993 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
156 1st round VILEM Michal 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
157 1st round KRAVEC Pavol 1991 M SVK Willard Kosice (SVK)
158 1st round ZELLWEGER Raphael 1991 M SUI
159 1st round KOGLER Mathias 1990 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
159 N FÜREDER Philipp 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
159 1st round HELLER Alexander 1991 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
162 1st round BIRSAN Andrei Sebastian 1991 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
162 1st round OBERSON Philippe 1992 M SUI BFC Basel (SUI)
164 N VAN WINDEN Levy 1991 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
165 1st round HOUSER Chase 1992 M USA
166 1st round PELAJIC Ivan 1993 M CRO MK Split (CRO)
167 1st round OLAR Denis 1995 M ROU
168 1st round GUJINOVIC Luka 1992 M CRO MK Split (CRO)
169 1st round KARKALIK Matej 1991 M SVK BSK Bratislava (SVK)
170 1st round BROGYANYI Martin 1993 M SVK BSK Bratislava (SVK)
170 1st round MLSNA Viktor 1994 M SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
172 1st round DIMCHEV Teodor 1990 M BUL
173 1st round DEMETRIOU Demetris 1992 M CYP Nicosia FC (CYP)
174 F AZERRAD Yoav 1992 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)