Back to list

Results

Csaba Körmöczi Gedächtnisturnier
GER Koblenz
April 17, 1999 - April 18, 1999

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KOTHNY Wiradech 1979 M THA
2 KINDT Martin 1979 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 LEHMANN Eero 1974 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 HERM Michael 1976 M GER TSG Eislingen (GER)
5 WIESINGER Steffen 1969 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 STOLDT Hinrich 1974 M GER
7 KRAUS Christian 1978 M GER TSG Eislingen (GER)
8 ZIMMERMANN Mark 1977 M GER TSG Eislingen (GER)
9 STEHR Harald 1980 M GER TSG Eislingen (GER)
10 KRAUSE Mario 1971 M GER Königsbacher SC (GER)
11 HUCHWAJDA Michael 1970 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 WEBER Alexander 1978 M GER
13 WENDEL Martin 1970 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 STAHLSCHMIDT Carl 1978 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 HUCHWAJDA Jacek 1967 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
16 GÄBELEIN Michael 1977 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
17 FINDEISEN Alexander 1980 M GER
18 BECKER Felix 1964 M GER OFC Bonn (GER)
19 SCHMID Alexander 1979 M GER TSG Eislingen (GER)
20 SCHIFFER Bork 1979 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 BAUER Steven 1981 M GER Königsbacher SC (GER)
22 GEIGER Christian 1980 M GER FC Göppingen (GER)
23 BAUER Dennis 1980 M GER Königsbacher SC (GER)
24 SCHUBERT Sven 1980 M GER FC Göppingen (GER)
25 BRAECKMAN Frederik 1979 M BEL
26 GRIMM Philipp 1980 M GER TSG Eislingen (GER)
27 KRUCK Philipp 1980 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 THIEM Kai 1978 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
29 GRIMM Matthias 1981 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 KÖRMÖCZI Gabor 1972 M HUN
31 SCHULEMANN Sven 1981 M GER TSG Eislingen (GER)
32 BLESSING Heiko 1982 M GER TSG Eislingen (GER)
33 HÜGEL Rudi 1983 M GER FC Göppingen (GER)
34 LINDEN Bennie 1982 M GER OFC Bonn (GER)
35 SCHULZ Marcus 1980 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
35 SCHIFFER Lars 1972 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
37 BERGER Michael 1981 M GER
38 HOFFMANN Veit 1980 M GER TSV Kenten (GER)
39 BELL Tobias 1981 M GER TSV Kenten (GER)
40 BRÜSEWITZ Patrick 1982 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 ANTONIS Olivier 1976 M BEL
42 WANSART Jörg 1978 M GER TSV Kenten (GER)
43 CSONGRADI Laszlo 1959 M HUN
44 STÖHRER Simon 1982 M GER
45 PLANTINGA Teun 1974 M NED Delft Fencing Club (NED)
46 THONIG Sebastian 1983 M GER OFC Bonn (GER)
47 NICKE Christoph 1982 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 HALL Cameron 1975 M GBR
49 STUMM Mario 1980 M GER
50 FLOOD Dominic 1974 M GBR
51 RIEBETH Klaus 1981 M GER
52 THALHEIMER Tobias 1980 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
53 RIEKER Andreas 1982 M GER FC Göppingen (GER)
54 BECKER Robert 1982 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
55 TRENZ Joachim 1975 M GER
55 MACHENHEIMER Arnd 1981 M GER TV Ratingen (GER)
57 KÖHLER Joachim 1965 M GER
58 SEDLACEK Sebastian 1981 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
59 SCHELKMANN Jan-Erik 1976 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
60 KULASZA Peter 1983 M GER Königsbacher SC (GER)
61 GERBER Sebastian 1981 M GER OFC Bonn (GER)
62 PYKA Thomas 1981 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
63 PREIS Paul 1955 M GER
64 ROHRER Sven 1973 M GER FR Nürnberg (GER)
65 1st round SCHNEIDER Wilfried 1951 M GER
66 1st round HÖLZENBEIN Andreas 1984 M GER CTG Koblenz (GER)
66 1st round PREIS Daniel 1984 M GER
68 1st round FÖRSTER Christian 1972 M GER TV Refrath (GER)
69 1st round GLOWACKI Robert 1966 M GER TSG Füssen (GER)
69 1st round CORNESSE Marcel 1983 M GER
71 1st round LACATOS Balint 1900 M HUN
72 1st round REITHER Florian 1979 M GER Freiburger TS (GER)
73 1st round SCHNEIDER Florian 1981 M GER