Back to list

Results

1998 World Championships Cadets/Juniors
VEN Valencia
April 6, 1998 - April 13, 1998

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KRAUS Christian 1978 M GER TSG Eislingen (GER)
2 FROSSINE Alexei 1978 M RUS
3 SURIMTO Alexandre 1979 M BLR
3 WISNIEWSKI Mateusz 1978 M POL
5 SMART Keeth 1978 M USA
6 MARFFY Geza 1978 M HUN
7 TIMOFEEV Viatcheslav 1978 M RUS
8 SPENCER-EL Akhnaten 1979 M USA
9 MORENO Gregoire 1978 M FRA
10 DIATCHENKO Alexei 1978 M RUS
11 SEMMARTIN Jean-Baptiste 1979 M FRA
12 KUCIEBA Piotr 1979 M POL
14 PIGNOTTI Luca 1979 M ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
15 ZALOMIR Florin 1984 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
16 HASSOUN Marc-Olivier 1980 M CAN
17 MONTANO Aldo 1978 M ITA
18 LENGYEL Balazs 1980 M HUN
19 KOTHNY Wiradech 1979 M THA
20 MAROUF Nourdin 1979 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
21 MADURGA Alejandro 1979 M ESP
22 CAGNONI Alessandro 1979 M ITA
23 LEE Kuk-Hyun 1979 M KOR
24 WEBER Alexander 1978 M GER
25 BRICENO PINTO Charles Yoan 1980 M VEN
26 JOHNSON Michael 1980 M GBR
27 KHRYSTIK Vladimir 1979 M UKR
28 MARTI Jaime 1979 M ESP
29 BRAECKMAN Frederik 1979 M BEL
30 SACH David 1978 M GBR
31 KATO Takeshi 1900 M JPN
32 LAPOINTE Frederick 1978 M CAN
33 AL MUWALLAD Majed 1978 M KSA
34 VAN WIJNKOOP Jan-Thijs 1980 M NED [i] Déropement (NED)
35 PARK Kyung-Won 1900 M KOR
36 WATANABE Tatsuro 1978 M JPN
37 BRONIARCZYK Adam 1980 M POL
38 RAHIMI Amir 1981 M GBR
39 DURKAN Patrick 1978 M USA
40 AL-BALWY Fahad 1900 M KSA
41 CASARES Fernando 1980 M ESP
42 CHTOURBABIA Vitcheslav 1982 M UKR
43 HAVERKAMP Symke 1978 M NED s.v. de Vrijbuiters (NED)
44 FABSITS Matthias 1981 M AUT
45 KRAUSE Mauricio 1980 M BRA
46 JAMIESON Christopher 1979 M GBR
47 BERMUDEZ Asdrubal 1978 M VEN
48 DUNTEV Babek 1900 M AZE
49 ACCORSI OPAZO Simon 1978 M CHI
49 KONG Chi Chung 1980 M HKG
51 MIN Soon Ki 1900 M KOR
52 INOUE Yuji 1900 M JPN
53 SOKOL Denis 1982 M AUS
54 SALAZAR Luis 1981 M VEN
55 PEREZ GHERSI Alberto 1980 M ARG
56 ALNASRI Fuad 1978 M KSA
57 YUEN Hou In 1982 M HKG
58 KHALEGHI Reza 1982 M IRI
59 VACA Norberto 1900 M ECU
60 PASHAPOURALAMDARI Pasha 1900 M IRI
61 ROBLES Julio Cesar 1900 M BOL
62 BARTOLILLO Frank 1981 M AUS
63 BICHLER Stefan 1995 M AUT FUM Mödling (AUT)
64 TSE Yu Ming 1981 M HKG
64 BADALYAN Gevorg 1980 M ARM
66 CURE Samir 1900 M COL
67 TANZMEISTER Thomas 1981 M AUT ASC Wien (AUT)