Back to list

Results

1994 World Championships Cadets/Juniors
MEX Mexico
March 27, 1994 - March 28, 1994

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BOCZKO Gabor 1977 M HUN BHSE (HUN)
2 MALIY Andriy 1977 M UKR
3 FEDOCCSSEV Eugenij 1974 M RUS
3 KUNZELMANN Dirk 1974 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 IMRE Geza 1974 M HUN
6 ROTA Alfredo 1975 M ITA
7 JENDRYS Marek 1974 M POL Piast Gliwice (POL)
8 DEN OTTER Wouter 1974 M NED
9 VAN LAECKE Yoeri 1977 M BEL
10 MOERCH Claus 1976 M NOR Bygdø FK (NOR)
11 SCHMIDT Fabian 1975 M GER Heidenheimer SB (GER)
12 CETOLONI Marco 1976 M ITA
13 KOCZERGIN Aleksander 1975 M POL Piast Gliwice (POL)
14 BRESLER Jan 1974 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
15 MAZANOV Andrey 1974 M KAZ
16 BAR-JOSEPH Shay 1976 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
17 WEYMOUTH Simon 1975 M AUS
18 BOSSALINI Alessandro 1974 M ITA
19 FEKETE Attila 1974 M HUN
20 HASLINGER Peter 1975 M AUT FU Linz (AUT)
21 KUCERA Matthias 1974 M AUT
22 CHERNYSHEV Alexander 1975 M RUS
23 SEMENIKHIN Volodimir 1900 M UKR
24 MARIK Christoph 1977 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
25 HOFFMANN Basil 1976 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
26 CARVALHO-M.-M. Bruno 1974 M POR
27 BROLIN Robert 1976 M SWE DIF Stockholm (SWE)
28 GONZALEZ MUNZO Gisel 1974 M CUB
29 KALINA Jaunsz 1974 M CAN
30 MOLA FUENTES Angel 1974 M CUB
31 RAMIREZ Alfonso 1974 M ESP
32 KIRBY Tom 1900 M GBR
33 ROBINSON Seamus 1975 M AUS
34 DARDE Cyrille 1974 M FRA EPERNAY CE (FRA)
35 LUDWIG Urs 1974 M SUI
36 HOBERG Kyle 1974 M AUS
37 MELNITCHUK Palev 1974 M KAZ
38 BAKOS Tarsch 1976 M CAN
39 STRAUSS Yann 1976 M FRA ST NAZAIRE (FRA)
40 BELLEPERCHE Oliver 1974 M FRA
41 MARQUEZ Josmer 1977 M VEN
42 STEENKAMP Daniel 1974 M RSA
43 ARBEL Omer 1976 M CAN
44 MICU Razvan 1900 M ROU
45 GALABOV Jordan 1974 M BUL
46 KUROWSKI Bartlomiej 1974 M POL Piast Gliwice (POL)
47 ZLOBIN Roman 1976 M RUS
48 COUFAL Tomas 1974 M CZE
49 SALAS Eugenio 1974 M VEN
50 VERDUGUEZ VARGAS Ramiro 1977 M BOL
51 DEWITT James 1900 M USA
52 LEWIS Toby 1900 M GBR
53 HANSEN Eric 1975 M USA
54 PACHECO Abraham 1900 M MEX
55 CHOO Seung-Yong 1900 M KOR
56 KIM Eun-Soo 1900 M KOR
57 QUAINTANCE Kimo 1974 M USA
58 SUGIBUCH Kimihiro 1974 M JPN
59 PEDROSA Rodrigo 1975 M BRA
60 BREES Mathieu 1978 M BEL
61 ARGUELLO Emilio 1974 M MEX
62 BENBENEK Juhasz 1900 M POL
63 LOPEZ REYES Mynor Arnoldo 1979 M GUA
64 GARCIA Antonio 2008 M BRA CAP Paulistano (BRA)
65 AL-SHAMMARI Mamdooh 1976 M KUW
66 PUTIENKO Denis 1900 M KAZ
67 TANAKA Hideyuki 1900 M JPN
68 GATTNAR Michal 1975 M SVK BSK Bratislava (SVK)
69 PAZ Y MINO Juan Jose 1977 M ECU
70 GLANVILLE Matthew 1975 M GBR
71 MEDINA ORELLANA Jose Ramon 1900 M MEX
72 SOTO ARGUETA Josue 1975 M GUA
72 GROS-GAUDENIER Frederic 1976 M SUI
74 UESAWA Satoshi 1900 M JPN
75 BLIEMSRIEDER Andreas 1976 M ECU
75 MÜLLER Patrick 1976 M ECU
77 DANIELS Robert 1977 M NED
77 AL-BASRI Hasan 1900 M KUW
79 BOOYSEN David Schalk 1900 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
80 ALVAREZ Nestor 1974 M CRC
81 CISTERNAS LAGUNA Bernardo 1978 M CHI