Back to list

Results

Cadet Circuit
DEN København
December 10, 2016 - December 11, 2016

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RUSSIA       RUS
1 SPIRIN Mikhail 2000 M RUS
1 KOROVIN Igor 2000 M RUS
1 FEDOROV Roman 2000 M RUS
1 BELOZEROV Mikhail 2000 M RUS
2 ITALY       ITA
2 GAETANI Giulio 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
2 BALZANO Marco 2000 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
2 LEONE Francesco 2000 M ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
2 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
3 ITALY 3       ITA
3 MAGNI Mattia 2000 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
3 SIGNORE Salvatore 2001 M ITA
3 TASSINARI Pietro 2001 M ITA PRO VERCELLI (ITA)
3 SIMONATO Franco Alchiede 2000 M ITA PAACC - Accedemia Scherma Palermo (ITA)
4 GREECE       GRE
4 KRITIKOS Dimitrios 2001 M GRE O.S.AMAROUSIOU (GRE)
4 GKOGKOS Filippos 2001 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
4 GKOGKOS Alexandros 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
5 RUSSIA 2       RUS
5 BARTELEMY Rollan 2000 M RUS
5 SHVELIDZE Dmitrii 2001 M RUS
5 PERSIYANOV Dmitriy 2001 M RUS
5 OVCHARENKO Artem 2000 M RUS
6 SWITZERLAND       SUI
6 FAVRE Hadrien 2001 M SUI CES Sierre (SUI)
6 SOUTULLO Jordi 2002 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
6 HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
6 CASTEJON Davide Alejandro 2002 M SUI SAL Lugano (SUI)
7 ITALY 2       ITA
7 VARENGO Pietro 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
7 MALAGUTI Marco 2001 M ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
7 ARMALEO Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
7 BARBERO Stefano 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
8 ITALY 4       ITA
8 GRECO Simone 2001 M ITA RALUG (ITA)
8 DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
8 DI BERNARDO Riccardo 2001 M ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
8 POLLEDRI Amedeo 2000 M ITA CS Pettorelli di Piacenza (ITA)
9 ROMANIA       ROU
9 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
9 SZILAGYI Balazs 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
9 OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
10 CANADA       CAN
10 JI Victor Cheng 2001 M CAN
10 WU Rick 2000 M CAN
10 FAFARD Fynn 2000 M CAN
10 HSIEH JAROV Seraphim 2001 M CAN
11 ESTONIA       EST
11 KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
11 BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
11 SERHOVETS Maksim 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
11 GEDZO Leon 2001 M EST SBSK Draakon (EST)
12 NORWAY       NOR
12 GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
12 DYRSETH Brage 2001 M NOR Bergens FK (NOR)
12 EEG Svend Markus 2000 M NOR Stavanger FK (NOR)
13 SWEDEN       SWE
13 ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
13 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 BJÖRKBÄCK Nils 2000 M SWE A6 Jönköping (SWE)
13 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 GREAT BRITAIN 2       GBR
14 PAPADOPOULOS Alexander 2000 M GBR Edinburgh FC (GBR)
14 WAKE James 2000 M GBR
14 FOULSHAM Jacob 2002 M GBR
14 MORRISON Dylan 2001 M GBR
15 AUSTRIA       AUT
15 BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
15 FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
15 BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
15 KOGLER Marco 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
16 MAY Toby 2002 M GBR
16 KEW Ethan 2002 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
16 FOSTER Nathan 2000 M GBR
17 GREAT BRITAIN       GBR
17 SHEPHERD Billy 2000 M GBR Skipton Fencing Club (GBR)
17 PAUL Dominic 2000 M GBR
17 BELL Jack 2000 M GBR DINAN EA (FRA)
17 WILLCOX Joshua 2001 M GBR
18 PELIN Marco 2001 M ROU CSS 1 Constanta (ROU)
18 PETRE Mihai 2001 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
18 PRELOVSEK Martin 2000 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
18 MARKOTA Vedran 2001 M CRO CAFC Mladost (CRO)
19 DENMARK       DEN
19 JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
19 DANDANELL Ulrik 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
19 SKALS Oscar Juul 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
20 GREAT BRITAIN 4       GBR
20 ASHFORTH Myles 2002 M GBR
20 CAREY Patrick 2000 M GBR
20 BEGLEY-JONES Murray 2000 M GBR
21 AUSTRIA 2       AUT
21 GSTETTNER Michel 2001 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
21 VIGL Oliver 2003 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
21 BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FU Linz (AUT)
21 LEPIR Luka 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
22 FINLAND       FIN
22 OJALA Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
22 SKOGSTER Amos 2000 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
22 KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
23 FINLAND 2       FIN
23 PAHKALA Pyry 2002 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
23 PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
23 HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
24 CANADA 2       CAN
24 KADYSZEWSKI Mateo 2001 M CAN
24 ZHANG Daniel 2000 M CAN
24 GRANGER-HOTTE Olivier 2000 M CAN
24 ZHANG Gardiner 2000 M CAN
25 DENMARK 2       DEN
25 BERNSEN Christoffer Leth 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
25 JENSEN Sikker 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
25 LE QUANG HUY Phileas Rubaek 2000 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
26 NORRMAN Henrik 2001 M SWE MF19 Malmö (SWE)
26 VON POST Joel 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
26 WIKSTRÖM Joel 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
26 ENGSTRAND Theodor 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)