Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Eislingen
December 3, 2016 - December 4, 2016

Sabre Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GERMANY       GER
1 SIEGEL Francesca 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
1 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
1 FRÖSE Lisann 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
1 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 RUSSIA 3       RUS
2 SHOROKHOVA Anastasiya 2001 F RUS
2 AFANASYEVA Alexandra 2001 F RUS
2 ELKINA Anastasya 2000 F RUS
2 KURZINA Elizaveta 2001 F RUS
3 RUSSIA 2       RUS
3 VANKOVA Anna 2000 F RUS
3 ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
3 SMIRNOVA Anna 2000 F RUS
3 KOBZEVA Valeria 2001 F RUS
4 USA       USA
4 IZENSON Keli 2000 F USA
4 FAHRI Monir 2002 F USA
4 AVAKIAN Mikaela 2002 F USA
4 TIMOFEYEV Daniella 2000 F USA
5 FRANCE       FRA
5 LUSINIER Kelly 2000 F FRA REUNION URBA (FRA)
5 COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
5 POUPINET Anne 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
5 KLEIN Louise 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
6 HUNGARY       HUN
6 MARTON Dora 2000 F HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
6 KOOS Greta 2000 F HUN Karpati (HUN)
6 NAGY Valentina 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
6 SZEPLAKI Virag Zsofia 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
7 RUSSIA       RUS
7 NEROBA Ksenia 2000 F RUS
7 DROZD Dariya 2001 F RUS
7 EFIMTSEVA Kristina 2000 F RUS
7 KUDRYAEVA Anna 2000 F RUS
8 RUSSIA 4       RUS
8 KLIUCHNIKOVA Alina 2001 F RUS
8 USHAKOVA Alexandra 2001 F RUS
8 KARELOVA Svetlana 2001 F RUS
9 ROMANIA       ROU
9 MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
9 IACOB Felicia 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 LUTEA Tania 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
10 USA 2       USA
10 GREENBAUM Atara 2002 F USA
10 SEHIC Cassandra 2000 F USA
10 MOYA Keona 2002 F USA
10 STRZALKOWSKI Aleksandra 2002 F USA
11 POLAND       POL
11 ZAWODNIAK Malgorzata 2000 F POL KKSz Konin (POL)
11 KURZYNA Urszula 2000 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
11 OKINE Marta 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
11 CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
12 BULGARIA       BUL
12 BLIZNAKOVA Aneliya 2001 F BUL Trakiya (BUL)
12 ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
12 VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
13 USA 3       USA
13 LI Anna 2002 F USA
13 GREEN Meagan 2001 F USA
13 PARKER Abigale 2001 F USA
13 ZEGERS Anneke 2001 F USA
14 BUGAEVSKI Natalia 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
14 BUGAEVSCHI Vladislava 2000 F MDA CSTA Bucuresti (ROU)
14 CHIRCA Delia 2001 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
15 GERMANY 3       GER
15 TROMPETA Clara 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
15 FÖRSTER Evi 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
15 HARTMANN Lea 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
16 GERMANY 2       GER
16 BECKER Madeleine 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
16 SINGER Paula 2000 F GER FR Nürnberg (GER)
16 KURTH Emily 2001 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 KUHN Shannen 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
17 GREAT BRITAIN       GBR
17 FASHOKUN Maia 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
17 ROBBINS WILKINSON Ellen 2002 F GBR Marshall Fencing Club (GBR)
17 POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
17 MOFFAT Lizzie 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
18 POLAND 2       POL
18 BARTOSZ Roksana 2002 F POL Dragon Lodz (POL)
18 CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
18 GALECKA Natalia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
18 ROWINSKA Emilia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
19 ITALY       ITA
19 DEL SAL Lucrezia 2003 F ITA
19 FAMBRINI Benedetta 2003 F ITA
19 BALDO Zoe Marie 2001 F CRO MK Spada (CRO)
20 BELARUS       BLR
20 RAHACHEUSKAYA Katsiaryna 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
20 RUDAKOVA Aliaksandra 2000 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
20 GERMAN Victoria 2001 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
20 MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
21 GERMANY 5       GER
21 KRAMER Annette 2000 F GER TSG Eislingen (GER)
21 MÄSCHKE Clara 2002 F GER TSG Eislingen (GER)
21 TREFFKORN Celina 2001 F GER TSG Eislingen (GER)
22 GERMANY 4       GER
22 LECHEL Annika 2002 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
22 PFLAUM Sarah 2000 F GER FR Nürnberg (GER)
22 STAPF Vienna 2001 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
23 GREAT BRITAIN 2       GBR
23 HASLEGRAVE Phoebe 2000 F GBR
23 LLEWELLYN Elsie 2002 F GBR
23 YANG Lumeng 2001 F GBR Camden FC (GBR)
24 HUNGARY 2       HUN
24 KELEMEN Adel 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
24 FELFOLDI Kata 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
24 KOTAN Adrienn 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
24 JANKOVICS Anna 2002 F HUN UTE Budapest (HUN)
25 BELGIUM       BEL
25 CORTEYN Jolien 2001 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
25 AELVOET Floriane 2001 F BEL Confrerie Gent (BEL)
25 CORTEYN Saartje 2000 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
26 GREAT BRITAIN 4       GBR
26 KHAN Aneesah 2002 F GBR North London SC (GBR)
26 EASTWOOD Annabel 2000 F GBR
26 O'REILLY Hannah 2001 F GBR
27 NETHERLANDS       NED
27 TALBOT Laura 2000 F NED SC Amsterdam (NED)
27 CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout (NED)
27 BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
28 POLAND 4       POL
28 WALERIANCZYK Weronika 2001 F POL KKSz Konin (POL)
28 PAPUZINSKA Alicja 2001 F POL KKSz Konin (POL)
28 WYSOCKA Natalia 2001 F POL KKSz Konin (POL)
28 ZIOMEK Marta 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
29 GREAT BRITAIN 3       GBR
29 WOOD Molly 2001 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
29 THOMSON Catriona 2001 F GBR
29 WARE Megan 2000 F GBR Russell Swords (GBR)
30 CZECH REPUBLIC       CZE
30 BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
30 CERNAJOVA Adela 2000 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
30 SVOBODOVA Michaela 2003 F CZE SK Houstka (CZE)
30 HERRMANNOVA Charlotte 2001 F CZE SK Houstka (CZE)
31 POLAND 3       POL
31 MALGREM Klaudia 2003 F POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
31 OUDEJANS Maria 2001 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
31 OLEJKO Daria 2001 F POL UKS Szabla Brzoza (POL)
31 ROMANCZYK Aleksandra 2001 F POL UKS Riposta Olsztyn (POL)