Back to list

Results

Cadet Circuit
FRA Cabries
November 26, 2016 - November 27, 2016

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MACHOVEC Andrew 2000 M USA
2 MATSUBUCHI Shimpei 2000 M JPN
3 KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
3 ZHENG Andrew 2001 M USA
5 SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
6 CHENG Julian 2000 M USA
7 NAKAMURA Taro 2000 M JPN
8 ARCHIMBAUD Baptiste 2000 M FRA
9 GOTTSCHALK Julian 2001 M JPN
9 LEVY Cameron 2000 M USA
11 LOMBARDI Tommaso 2000 M ITA
12 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
13 ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
14 RANADIVE Rhishikesh 2000 M USA
15 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
16 COLAMARCO Federico 2000 M ITA
17 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
18 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
19 LU Kerry 2001 M USA
20 ZAROFF Leo 2000 M USA
21 AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
22 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
23 SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
24 DANIEL Ashton 2001 M USA
25 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
26 QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
27 IKAMI Shumpei 2000 M JPN
28 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
29 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
30 JEON Nathan 2000 M USA
31 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
32 LEMAN-LOUBIERE Victor 2001 M FRA ARCACHON AST (FRA)
33 OLIVARES Marcello 2001 M USA
34 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
35 YEE Maxwell 2000 M USA
36 BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
37 SNYTSHEUVEL John 2001 M USA
38 CASTANIE Valerian 2002 M FRA
39 PAIK Joon 2000 M USA
40 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
41 GRUBER Samuel 2000 M USA
41 CART Milan 2000 M FRA PARIS TA (FRA)
43 MAIRE Jules 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
44 JABOUILLE Mathys 2000 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
45 KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Kolpino St. Petersburg (RUS)
46 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
47 BEL Romain 2001 M FRA PARIS TA (FRA)
48 TIRADO Sebastian A. 2000 M PUR
49 GAUTAM Brij 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
50 TAQUET William 2000 M USA
51 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
52 MEIER Richard 2001 M GER FS TG Würzburg (GER)
53 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
54 WU Jerry 2000 M USA
55 HEBEY Maximilien 2001 M FRA PARIS BLC MT (FRA)
56 EBERHARDT Julien 2001 M FRA ST MAIXENT (FRA)
57 ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
58 BRAVO Kenji 2001 M USA
59 MORIN Hadrien 2000 M FRA CHAMPIGNY MA (FRA)
60 DU PONT DE ROMEMONT Edgar 2000 M FRA
61 HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
62 BABA Shunsuke 2002 M JPN
63 BARBAROSSA Giovanni 2001 M ITA
64 DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
65 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
66 TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
67 HOSSFELD Finn 2001 M USA
68 CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
69 CAI Alex 2000 M CAN
70 PERESSINI Esteban 2002 M FRA LE PERREUX (FRA)
71 SOULIER Hugo 2001 M FRA VIENNE (FRA)
72 PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
73 RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
74 MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
75 EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
76 LERUS-ROULEZ Melvin 2000 M FRA PETIT BOURG (FRA)
77 LI Daniel 2000 M CAN
78 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
79 CARBONE Sonny 2001 M FRA PARIS SUFFRE (FRA)
80 DUNOYER Nathan 2000 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
81 IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
82 BRUNNER Remi 2001 M SUI PARIS TA (FRA)
83 LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
84 PUCCINI Alessandro 2000 M ITA
85 GARRO Sebastiano Francesco 2001 M ITA
86 BONNY Gabriel 2000 M FRA
87 FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
88 MARCHI Filippo 2000 M ITA
89 PIKOULIS Vasileios 2001 M GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
90 BEWERNICK Douglas Edward Jr 2001 M JPN
91 JOLY Cyril 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
92 JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
92 HOLLAND Niklas 2002 M CAN
94 UTSUMI Takahito 2000 M JPN
95 JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
96 LANGLOIS Thomas 2000 M FRA PETIT BOURG (FRA)
97 TASSION Enguerrand 2001 M FRA POITIERS (FRA)
97 CRISMER Augustin 2000 M BEL CE Embourg (BEL)
99 RICHARD Fabien 2000 M FRA BOIS COLOMBE (FRA)
100 HAMON Jonathan 2000 M FRA LYON SE (FRA)
100 LOCK Kieren 2001 M SGP
102 SCHÄTZKE Christoph 2000 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
102 EBIHARA Itsuki 2000 M JPN
104 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
105 CHASSIN Matthieu 2000 M FRA ANGOULEME (FRA)
106 PINEIRA Enzo 2000 M FRA PARIS CEP (FRA)
107 CHAGNON Theo 2000 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
108 DEGLER Maurice 2000 M GER SC Berlin (GER)
109 KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
110 LEVIN Nestor 2000 M USA
111 GOUPILLON Titouan 2000 M FRA HOUILLES GO (FRA)
112 GAINET Simon 2001 M FRA DOLE CE (FRA)
113 CARASENA Cameron 2001 M FRA ANTIBES (FRA)
114 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
115 LONGO Cristian 2001 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
116 CANGELOSI Gabriele 2000 M ITA
117 CARVALHO Henrique 2000 M POR GCP (POR)
118 DAROLD Tom 2000 M FRA CABRIES OC (FRA)
119 LE BOUQUIN Nicolas 2001 M FRA CADETS ESSON (FRA)
120 WAKIM Philippe 2000 M LBN BORDEAUX EC (FRA)
121 NATIVELLE Alex 2000 M FRA NANTES CEN (FRA)
122 MAZZEGA Tommaso 2000 M ITA
123 GILL Alessandro 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
124 LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
125 D'ORNANO Matthieu 2000 M FRA PARIS TA (FRA)
126 STEVANT Guilhem 2001 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
127 RIBON Axel 2000 M FRA MENNECY (FRA)
127 ZHANG Songhao Steven 2002 M CAN
129 PROMMEL Wouter 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
129 LEJEUNE Lucas 2000 M FRA BREST RAPIER (FRA)
131 LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
132 NARITA Koya 2001 M JPN
133 ESNOUX Augustin 2001 M FRA PARIS GARDER (FRA)
134 DONG Darren 2002 M CAN
135 LEFEBVRE Loick 2001 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
136 CHADHA Ananya Lev 2002 M IND
137 MARTINI Tommaso 2002 M ITA
138 DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
139 MCKENNA Joseph 2000 M USA
140 LOVERA Gaetan 2000 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
141 PAYEBIEN Pierre 2001 M FRA LE PECQ US (FRA)
142 DIEUDONNE Pierre 2000 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
143 WILSON Samuel 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
144 LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
145 GRENIER Rémi 2002 M FRA BESANCON RCE (FRA)
146 GOOVAERTS Reinoud 2001 M BEL Omnisword (BEL)
147 AYRAULT Flavien 2001 M FRA VAL D ORGE (FRA)
148 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
149 FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
150 OWAIDA Ali 2000 M QAT
150 RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
152 HAY Gavin 2000 M CAN
152 STEZAKER Benjamin 2000 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
154 CORAL Arthur 2000 M FRA PARIS CEP (FRA)
154 MARKS Gareth 2000 M CAN
156 PRATS Mathieu 2001 M FRA
157 PEDRO Tomas 2001 M POR GCP (POR)
158 FERCHAUD Emilien 2000 M FRA SOISSONS CE (FRA)
159 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
160 RUTHERFORD James 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
161 1st round HODAK Phillip 2000 M GER PSV Stuttgart (GER)
162 1st round SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
163 1st round FENYK Anton 2000 M GBR Laszlo (GBR)
164 1st round ANNICCHIARICO Andrea 2000 M ITA
165 1st round HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
166 1st round TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
167 1st round TIO Maximus Jun Hong 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
168 1st round DARDE Lucas 2001 M FRA REIMS CE (FRA)
169 1st round ELUSUE Geoffrey 2001 M FRA P PITRE CDE (FRA)
170 1st round FOREY-MILLER Jacob 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
171 1st round SUMMERFIELD Dan 2000 M GBR Dragon Fencing Club (GBR)
172 1st round DEHOULE Antoine 2000 M FRA BERNAY SP (FRA)
172 1st round BARIS Benli 2002 M NED
174 1st round DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
175 1st round LEFEVRE Alexandre 2000 M FRA COMPIEGNE CE (FRA)
176 1st round FROHWEIN Moritz 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
177 1st round MACHADO Luis 2001 M POR CDDS (POR)
178 1st round SALTALAMACCHIA Augusto 2000 M ITA
179 1st round ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
180 1st round AVDEEV Egor 2003 M RUS
181 1st round AL-QURADAGHI Ahmad 2000 M QAT
181 1st round SAUERMANN Tim 2001 M GER DFC Düsseldorf (GER)
183 1st round ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
184 1st round NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
185 1st round POULSEN Silas 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
186 1st round SCHOUTERDEN Olivier 2001 M BEL SK Vast Als Eik (BEL)
187 1st round KAMPANIARIS Georgios 2002 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
188 1st round ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
189 1st round SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
190 1st round COUSSEAU Hadrien 2000 M FRA LIMOGES CE (FRA)
191 1st round SANTAGATI Giuseppe 2001 M ITA
192 1st round YOH Rowland Shuho 2001 M JPN
192 1st round ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
194 1st round PISANESCHI Edoardo 2003 M ITA
195 1st round DEERING Maximilian 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
196 1st round VANDE BROECK Theo 2001 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
196 1st round GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
198 1st round FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
199 1st round LIM Jonathan Tzien Yih 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
200 1st round GUIDOTTI Andrea 2003 M ITA
200 1st round TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
202 1st round AL-JABER Mohammed 2001 M QAT
202 1st round ROUSSEL Solal 2001 M MON
204 1st round AL-MUTAWA Hussain 2002 M QAT
205 1st round GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
205 1st round DOBOS David 2000 M SVK KS Samorin (SVK)