Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Tauberbischofsheim
November 12, 2016 - November 13, 2016

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 UDOVICHENKO Anna 2000 F RUS
2 BIKBULATOVA Adelina 2001 F RUS
3 SAVEANU Anca 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
5 SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
6 BERTHIER Amita 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
7 RASSOLOVA Valeriya 2002 F RUS
8 MARCHENKO Arina 2000 F RUS
9 LAWSKA Magdalena 2001 F POL Wroclawianie (POL)
10 SCHMITZ Karoline 2000 F GER OFC Bonn (GER)
11 KUKLINA Ekaterina 2000 F RUS
12 WONG Maxine Jie Xin 2001 F SGP YMC (SGP)
13 WATSON Solene 2000 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
14 VER POORTEN Rose 2000 F FRA LYON SE (FRA)
15 GAFURZIANOVA Elina 2001 F RUS
16 FÉRON Johanna 2000 F GER FC Moers (GER)
17 BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
18 CANDESCU Rebeca 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
19 KONONOVA Angelina 2001 F RUS
20 SZABELSKA Oliwia 2000 F POL KU AZS UK Bydgoszcz (POL)
21 DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 WISOKY Weronika 2000 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
23 PETROVA Elena 2001 F RUS
24 KHAKIMULLINA Liana 2000 F RUS
25 THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
26 KORABLINA Aleksandra 2002 F RUS
27 DIJOUX Mathilde 2001 F FRA
28 DE BREM Aude 2000 F FRA LIMOGES CE (FRA)
29 CANTALUPPI Giulia 2000 F ITA
30 BADUEL Juliette 2000 F FRA PETIT BOURG (FRA)
31 PRYTKOVA Arina 2001 F RUS
32 KOROEVA Madina 2001 F RUS
33 PHILIPP Angelina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
34 BAGAEVA Maria 2001 F RUS
35 ANASCHENKOVA Vitalina 2001 F RUS
36 MAGADEEVA Alina 2000 F RUS
37 PROESTAKIS Katina 2002 F CHI
38 BAIKOVA Regina 2000 F RUS
39 MURAWSKA Karolina 2001 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
40 VOGEL Ainhoa 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 VISSOTSKY Melanie 2001 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
42 BELOUSOVA Polina 2002 F RUS
43 CAUJOLLE Emeline 2000 F FRA COMBS VILLE (FRA)
44 VOESTE Mara Sofie 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
45 BRUNETS Sophie Irene 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 FOURNIGUET Josephine 2001 F FRA ASM BELFORT (FRA)
46 FERRARI Carlotta 2003 F ITA
48 DRAGHICI Raluca 2000 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
49 GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
50 YAKUPOVA Ralina 2002 F RUS
51 VOLONTERI Alessandra 2000 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
52 ZENINA Ekaterina 2000 F RUS
53 TURKIEWICZ Katarzyna 2001 F POL Wroclawianie (POL)
54 DE BIASIO Irene 2003 F ITA
55 MARECHAL Jade 2000 F FRA
56 SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
57 HEURTIER Alexanne 2000 F FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
58 GAMBITTA Alice 2003 F ITA
59 TOSON Caroline 2000 F FRA CANNES CE (FRA)
60 PROIETTI Arianna 2002 F ITA
61 WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
62 HUBOLD Lena 2001 F GER FSC Jena (GER)
63 DARDA Paulina 2000 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
64 VERDON Blandine 2000 F FRA COURBEVOIE (FRA)
65 CREMONESI Clarissa 2002 F ITA
66 PIJACZYNSKA Kinga 2000 F POL Polonia Leszno (POL)
67 WASILCZUK Dominika 2000 F POL UKS PM Syrena (POL)
68 UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
69 LEZINSKA Lisa 2002 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
70 MACKO Michaela 2000 F CZE Sokol Brno (CZE)
71 JOLLY Orlane 2002 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
72 ADLER Laura 2001 F GER Eintracht Duisburg (GER)
73 THÜRMER Caecilia 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
74 BODA Barbara 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
75 KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
76 WINIARSKA Katarzyna 2001 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
77 JABLONOWSKA Kaja 2002 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
78 MORANDI Carlotta Sophie 2001 F GER SC Berlin (GER)
79 SUCHOMSKA Zuzanna 2000 F POL AZS AWF Poznan (POL)
80 KELLER Emilia 2001 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
81 WLOSINSKA Julia 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
82 ROGOZ Alicja 2000 F POL KS D´Artagnan (POL)
83 MARCAILLOU Clemence 2000 F FRA PARIS TA (FRA)
84 EBIGT Leonie 2001 F GER Eintracht Duisburg (GER)
85 HARSÁNYI Anja 2001 F GER PSV Stuttgart (GER)
86 PEAKE Sophie 2001 F GBR
87 GAUFRETEAU Angeline 2001 F FRA MURET CE (FRA)
88 ROKACH Julia-Jennifer 2000 F GER FS Bielefelder TG (GER)
89 MORGENROTH Julia 2001 F GER FSC Jena (GER)
90 BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
91 STERZIK Linda 2000 F GER Dresdener FC (GER)
92 MALICKOVA Eliska 2002 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
93 BRZEZINSKA Zofia 2002 F POL
94 KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
95 SHIGIHARA Annalena 2000 F GER OFC Bonn (GER)
96 HÖNNGER Laura Sophie 2000 F GER FSC Jena (GER)
97 KATKAY Sinem Dicle 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
98 MANN Agnes 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
99 KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
100 HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
101 VERAN Ariane 2001 F FRA CHAMBERY CE (FRA)
102 PAOLI Alessia 2000 F ITA
103 KOLIBABKA Julia 2001 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
104 BUTIN BIK Elise 2002 F NED s.v. Beau Geste (NED)
105 SPECHT Melanie 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
106 OKUMUS Busra 2000 F TUR
107 KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
108 KUKLA Ann- Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)
109 FRAOUI Sabrine 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
110 CHAN Denyse Wan Jing 2003 F SGP Z Fencing (SGP)
111 LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
112 MARONET Andrea 2000 F BEL
113 SCHNABEL Hanna 2000 F GER SC Berlin (GER)
114 INTROZZI Margherita 2002 F ITA
114 FEHR Sofia 2001 F ITA
116 HALABURDA Zofia 2000 F POL AZS AWF Poznan (POL)
117 LINDNER Isabella 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
118 BUCHWALD Pauline 2000 F GER FSC Jena (GER)
119 STASCHEK Svenja 2002 F GER FS TG Würzburg (GER)
120 KNAP Sofia 2000 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
121 1st round GONDEK Natalia 2000 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
122 1st round DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
123 1st round VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
124 1st round RODE Marie-Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)
125 1st round WAUTERS Marjolein 2001 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
126 1st round SCHIFFNER Inga 2001 F GER OSC Potsdam (GER)
127 1st round RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
128 1st round GRÖNINGER Malina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
129 1st round CSEFALVAYOVA Rebeka 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
130 1st round HEINRICH-LINDNER Charlotte 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
131 1st round KARAKOC Zoe 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
132 1st round WAND Paula Luise 2001 F GER FSC Jena (GER)
133 1st round GEYER Emma 2001 F GER TFC Hanau (GER)
134 1st round JANSEN Greta 2001 F GER FC Moers (GER)
135 1st round RUSTLER Aline 2003 F GER SC Korb (GER)
136 1st round GYORGY Eszter 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
137 1st round KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
138 1st round APIDOPOULOU Antonia 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
139 1st round WOLDT Sarah 2001 F GER Eintracht Duisburg (GER)
140 1st round KRAUS Carlotta 2001 F GER TFC Hanau (GER)
141 1st round GEROSIDERI Penelope 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
142 1st round GODAU Frauke 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
143 1st round MIRUT Sandra 2002 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
144 1st round RIEDEL Alida 2000 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
145 1st round STUTZKE Lena 2002 F GER SC Berlin (GER)
146 1st round HENGELHAUPT Anna 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
147 1st round DRYBOOMS Manon 2002 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
148 1st round TSOGIDIS Melina 2002 F GER Fechtclub München (GER)
148 1st round SCHÄFER Nadine 2002 F GER Quernheimer FC (GER)
150 1st round MATTHIES Andrea 2002 F GER USC Magdeburg (GER)
151 1st round BARTALOVA Vivien 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
152 1st round ZEYN Carla 2002 F GER TFC Hanau (GER)
153 1st round AMMER Lucy 2002 F GER SC Berlin (GER)
153 1st round SCHOCH Katharina 2001 F GER PSV Stuttgart (GER)
153 1st round SCHMIDT Marie 2002 F GER TFC Hanau (GER)
156 1st round MÜLLER Emilie 2002 F GER FSC Jena (GER)
156 1st round SWENNEN Annemaine 2000 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
158 1st round JOHA Cora 2002 F GER TFC Hanau (GER)
158 1st round PONGRATZ Nora 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
160 1st round KESKINIDIS Joanna 2000 F GER TFC Hanau (GER)
161 1st round THOME Esther 2001 F GER FS TG Würzburg (GER)