Back to list

Results

Cadet Circuit
AUT Mödling
November 5, 2016 - November 6, 2016

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MACHOVEC Andrew 2000 M USA
2 STELLA Alessandro 2000 M ITA
3 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
3 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
5 DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
6 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
6 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
8 CHENG Julian 2000 M USA
9 ZHENG Andrew 2001 M USA
10 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
11 SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
12 PISTORIO Federico 2000 M ITA
13 HEBEY Maximilien 2001 M FRA PARIS BLC MT (FRA)
14 LU Kerry 2001 M USA
15 ZECHINI Francesco 2000 M ITA
16 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
17 HAMZA Mohamed 2000 M EGY
18 WU Jerry 2000 M USA
19 QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
20 SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
21 KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
22 MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
23 D'ORNANO Matthieu 2000 M FRA PARIS TA (FRA)
24 ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
25 LEVY Cameron 2000 M USA
26 TIRADO Sebastian A. 2000 M PUR
27 ZAROFF Leo 2000 M USA
28 ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
29 LOMBARDI Tommaso 2000 M ITA
30 SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
31 IZYCKI Filip 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
32 RANADIVE Rhishikesh 2000 M USA
33 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
34 TANASE Mihai 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
35 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
36 GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
37 BRAVO Kenji 2001 M USA
38 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
39 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
40 BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
41 SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
42 OLIVARES Marcello 2001 M USA
43 GRUBER Samuel 2000 M USA
44 IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
45 MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
46 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
47 ROSSI Marco 2000 M ITA
48 KRAVTSOV Daniil 2002 M RUS
49 DANIEL Ashton 2001 M USA
50 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
51 NAKAMURA Taro 2000 M JPN
52 GIANNOS RIZOS Ilias 2001 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
52 JEON Nathan 2000 M USA
54 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
55 LEFEBVRE Loick 2001 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
56 IONICA Andrei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
57 CARASENA Cameron 2001 M FRA ANTIBES (FRA)
58 YEE Maxwell 2000 M USA
59 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
60 FERCHAUD Emilien 2000 M FRA SOISSONS CE (FRA)
61 KORABLIN Anton 2002 M RUS
62 FROHWEIN Moritz 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
63 KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
64 NEUDECK Julius 2000 M GER Dresdener FC (GER)
65 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
66 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
67 BARBAROSSA Giovanni 2001 M ITA
68 MATSUBUCHI Shimpei 2000 M JPN
69 SNYTSHEUVEL John 2001 M USA
70 STACHERA Wiktor 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
71 PANAZZOLO Matteo 2002 M ITA AS Padova (ITA)
71 CRISMER Augustin 2000 M BEL CE Embourg (BEL)
73 PETUHOVS Vladislavs 2002 M LAT Florete (LAT)
74 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
75 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
76 GENOVESI Oliver 2000 M ITA
77 SUMMERFIELD Dan 2000 M GBR Dragon Fencing Club (GBR)
78 GAUTAM Brij 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
79 ARCHIMBAUD Baptiste 2000 M FRA
80 PUCCINI Alessandro 2000 M ITA
81 KOVAL Anton 2001 M RUS
81 GRISERI Francesco 2000 M ITA
83 JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
84 VOLKONSKII Petr 2001 M RUS
85 KATKOV Artem 2001 M RUS
86 MARTYNIAK Patryk 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
87 FAKHRETDINOV Damir 2001 M RUS
88 DEERING Maximilian 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
89 LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
90 CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
91 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
92 ALEKSEJENKO Jegors 2002 M LAT Florete (LAT)
93 SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
94 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR
94 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR MSIT (BLR)
95 CART Milan 2000 M FRA PARIS TA (FRA)
96 DARDE Lucas 2001 M FRA REIMS CE (FRA)
97 MARTINI Tommaso 2002 M ITA
97 FORMICHINI BIGI Pietro Alberto 2002 M ITA
99 JANICIJEVIC Petar 2000 M SRB MK Silni (SRB)
100 CASTANIE Valerian 2002 M FRA
101 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
102 JABOUILLE Mathys 2000 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
103 LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
104 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
105 JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
105 YAMASHITA Hikaru 2000 M JPN
107 BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
108 STEZAKER Benjamin 2000 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
109 RUTHERFORD James 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
110 TUKTAROV Daniil 2000 M RUS
111 HRUBESCH Simon 2000 M AUT FUK Krems (AUT)
111 VANNUCCI Francesco 2002 M ITA
113 FENYK Anton 2000 M GBR Laszlo (GBR)
114 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
115 FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
116 IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
117 HASEYAMA Taiki 2000 M JPN
118 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
119 HALADUDA Kacper 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
120 ANTONELLI Riccardo 2000 M ITA
121 TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
122 HADLER Benjamin 2000 M USA
123 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
124 BABA Shunsuke 2002 M JPN
125 SHIH Benjamin 2001 M TPE
126 TESARIK Daniel 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
127 HODAK Phillip 2000 M GER PSV Stuttgart (GER)
128 FLORES-HENRIQUEZ Patrik 2001 M HUN Budavari Vivo (HUN)
129 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
130 PANTANETTI Lorenzo 2001 M ITA
131 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
132 SZCZUROWSKI Jakub 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
133 GILL Alessandro 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
134 DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
135 MAGGINI Lorenzo 2000 M ITA
136 KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
137 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
138 RAIS Krisztian 2001 M HUN Torekves (HUN)
139 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
140 FATOUROS Dimitrios Stylianos 2000 M GRE PANELLINIOS (GRE)
141 BULAVA Semen 2001 M UKR KIEW (UKR)
141 PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
143 GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
144 MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
145 NARITA Koya 2001 M JPN
146 BURGSTALLER Johannes 2000 M AUT FCT Treibach (AUT)
147 SCHÄTZKE Christoph 2000 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
148 BOLDAREV Bohdan 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
149 SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
150 RYBALKA Andrei 2000 M BLR RGUOR (BLR)
150 TITOV Andrey 2002 M RUS
152 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
153 PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
154 ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
155 DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
156 BOSMAN Niels 2000 M NED Holland Schermen (NED)
156 NEMETH Zalan 2000 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
158 IKAMI Shumpei 2000 M JPN
159 CHITI Edoardo 2000 M ITA
160 VERIGIN Vladimir 2000 M RUS
161 FEDOROV Daniil 2001 M RUS
162 SZANTAY Benedek 2001 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
163 NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE Budapest (HUN)
164 KARAVIDIN Dina 2000 M SRB MK Omladinac (SRB)
165 CECCATO Vittorio Alvise 2002 M ITA
166 MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves (HUN)
167 LU Kevin 2000 M USA
168 NIKOLOV Kaloyan 2001 M BUL Shumen (BUL)
169 CRISTIAN Razvan 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
170 NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
171 VANDE BROECK Theo 2001 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
172 GRIGORYEV Ivan 2000 M RUS
173 CMIEL Martin 2001 M CZE Serm Ostrava (CZE)
174 BEL Romain 2001 M FRA PARIS TA (FRA)
175 DAYTON Draper 2002 M USA
176 DARABOS Vince 2000 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
177 MISKOLCZI Tamas 2000 M HUN Hodmezovasarhely (HUN)
178 ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
179 ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
180 CHTIOUI Michal 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
181 FOREY-MILLER Jacob 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
182 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
183 PEUTZ Martin 2001 M AUT FUK Krems (AUT)
184 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
185 MAVRIDIS Damianos 2000 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
185 KOVACS Gergely 2002 M HUN Terezvaros (HUN)
185 SCARPA Ryan 2001 M USA
188 MARESCH Kornel 2002 M HUN Budavari Vivo (HUN)
189 NOSKOV Ivan 2001 M RUS
189 GOOVAERTS Reinoud 2001 M BEL Omnisword (BEL)
191 LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
192 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
192 CZAJA Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
192 MOLNAR Martin 2001 M HUN MTK (HUN)
192 SAFONOV Platon 2001 M RUS
196 SEYFRIED Kacper 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
196 BAZULEV Vadim 2001 M RUS
198 PROMMEL Wouter 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
199 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
199 MIHÁLYI Andor Istvan 2002 M HUN Torekves (HUN)
201 MOHORKO Borut 2000 M SLO
201 ROMASHCHENKO Bohdan 2000 M UKR KIEW (UKR)
203 FAEDO Tommaso 2002 M ITA
204 KUTSANKOU Mikalai 2001 M BLR RGUOR (BLR)
204 SOULIER Hugo 2001 M FRA VIENNE (FRA)
206 POPOV Emanuil 2002 M BUL Olympic (BUL)
207 POINTNER Maximilian 2002 M AUT TVJ Wels (AUT)
208 NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
209 SKOPETS Maksym 2000 M UKR KIEW (UKR)
210 CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
211 1st round BRZEZINSKI Jan 2001 M POL
212 1st round ELKAYAM Ohad 2000 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
213 1st round SCHUBERT Max 2001 M AUT FUM Mödling (AUT)
213 1st round ANNICCHIARICO Andrea 2000 M ITA
215 1st round DOBOS David 2000 M SVK KS Samorin (SVK)
216 1st round LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
217 1st round POLAK Marek 2001 M CZE Sokol Brno (CZE)
218 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
219 1st round BERNAT Mate 2000 M HUN UTE Budapest (HUN)
220 1st round LORENZON Tommaso 2001 M ITA
221 1st round DEGLER Maurice 2000 M GER SC Berlin (GER)
221 1st round WILSON Samuel 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
221 1st round KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
224 1st round BOLAKOWSKI Mateusz 2001 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
224 1st round MEDAN Jonathan 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
226 1st round SCHOUTERDEN Olivier 2001 M BEL SK Vast Als Eik (BEL)
227 1st round MAKSA Gergo 2000 M HUN SZTE SZEGED (HUN)
228 1st round SABIRAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
229 1st round ROTARU Nicolae 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
230 1st round KAIN Konstantin 2001 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
231 1st round NAGY Szilard 2001 M HUN Torekves (HUN)
232 1st round SCHIEBEL Paul 2002 M AUT UFC Wien (AUT)
233 1st round WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
233 1st round MEIER Richard 2001 M GER FS TG Würzburg (GER)
235 1st round HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
235 1st round KORENY Mihaly 2000 M HUN Budavari Vivo (HUN)
237 1st round MAROZ Ivan 2001 M BLR RGUOR (BLR)
238 1st round KALT Andreas 2002 M AUT FCW Wels (AUT)
239 1st round KAPPES Daniel 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
240 1st round SAUERMANN Tim 2001 M GER DFC Düsseldorf (GER)
241 1st round KAIGORODOVS Bogdans 2002 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
242 1st round PEJIC Luka 2002 M CRO MK Inter (CRO)
243 1st round MYKHAILOV Artur 2002 M UKR Lviv (UKR)
244 1st round KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK Mannheimer FC (GER)
244 1st round SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
246 1st round NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
246 1st round TAN Gerald Jia Rui 2002 M SGP ABF Singapore (SGP)
248 1st round HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
249 1st round SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
249 1st round SKALII Vladyslav 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
251 1st round BARIS Benli 2002 M NED
252 1st round BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT FUM Mödling (AUT)
253 1st round LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
254 1st round FELSBERGER Tobias 2000 M AUT SZT Klagenfurt (AUT)
255 1st round BERGMANN Paul 2001 M AUT FCT Treibach (AUT)
255 1st round MRUZ Marko 2002 M UKR Lviv (UKR)
255 1st round LAHER Florian 2001 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
258 1st round JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
259 1st round GERZICAK Daniel 2001 M CZE Sokol Brno (CZE)
260 1st round KESSERWANI Jean Dimitri 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
261 1st round HASELSTEINER Max 2002 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
261 1st round MÖSENEDER Emil 2002 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
261 1st round SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
261 1st round OLENYUK Maksym 2000 M UKR
265 1st round GAVRELIUC Pavel 2002 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
265 1st round KOVAR Tomas 2000 M CZE Serm Ostrava (CZE)
265 1st round PLANCKH Niklas 2001 M AUT FUM Mödling (AUT)
265 1st round JUCH Nikolaus 2002 M AUT StLFC Graz (AUT)
265 1st round LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
265 1st round RUSKI Mateja 2002 M SRB MK Vojvodina (SRB)
271 1st round AKKAD Leon Alexander 2001 M AUT FCW Wels (AUT)
271 1st round GORIUP Alexander 2002 M AUT StLFC Graz (AUT)
273 1st round JUKL Raphael 2000 M AUT FGS Stockerau (AUT)
273 1st round KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
273 1st round SEMINERIO Giuliano 2002 M AUT AFCS Salzburg (AUT)