Back to list

Results

Cadet Circuit
HUN Budapest
October 1, 2016 - October 2, 2016

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HAJAS Nora 2000 F HUN Torekves (HUN)
2 CHALDAIOU Maria-Eleni 2000 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
3 UDOVICHENKO Anna 2000 F RUS
3 DEVORE Delphine 2001 F USA
5 KORABLINA Aleksandra 2002 F RUS
6 CAULFIELD Jane 2001 F CAN
7 ZHOU Emme 2000 F USA
8 LI Karina 2000 F CAN
9 TIEU May 2001 F USA
10 MINARIK Natalie 2000 F USA
11 RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
12 ADLER Polly 2001 F USA
13 KHAKIMULLINA Liana 2000 F RUS
14 CAO Ying 2001 F CAN
15 HOME Amy 2001 F GBR
16 ZHANG Rachel 2001 F USA
17 KONONOVA Angelina 2001 F RUS
18 DRAGHICI Raluca 2000 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
19 KOZAEVA Polina 2001 F RUS
19 KUKLINA Ekaterina 2000 F RUS
21 TARANENKO Anna 2000 F UKR KIEW (UKR)
22 FERRARI Carlotta 2003 F ITA
23 BIKBULATOVA Adelina 2001 F RUS
24 CANDESCU Rebeca 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
25 POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
25 LEE Morgan 2001 F USA
27 SORINI Maria Allegra 2001 F ITA
28 MAGADEEVA Alina 2000 F RUS
29 SPAZZI Giorgia 2001 F ITA
30 BATTISTONI Matilde 2000 F ITA
31 GRUM-SCHWENSEN Sol 2000 F DEN Trekanten København (DEN)
32 HANZL Lilla Zsofia 2000 F HUN MTK (HUN)
33 LUONG Paige 2001 F USA
34 BERTHIER Amita 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
35 LEYBROS Camille 2000 F FRA CRETEIL (FRA)
36 PROIETTI Arianna 2002 F ITA
37 YAKUPOVA Ralina 2002 F RUS
38 KALOCSAI Virag 2001 F HUN Torekves (HUN)
39 GAFURZIANOVA Elina 2001 F RUS
40 BUDENKO Oleksandra 2000 F UKR KIEW (UKR)
41 WANG Karina 2001 F USA
42 MERCI Tecla 2003 F ITA
43 WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
44 ANASCHENKOVA Vitalina 2001 F RUS
45 FERRARA Valentina 2000 F ITA CS Montebelluna (ITA)
46 RASSOLOVA Valeriya 2002 F RUS
47 CAMPBELL Yasmin 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
48 MANDOUR Sophia 2001 F USA
49 LEE Annora 2002 F USA
50 MARTOS Sara Ann 2002 F USA
51 CHEN Alyssa 2000 F USA
52 MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
53 BAIKOVA Regina 2000 F RUS
54 MARINELLI Ever 2001 F USA
55 BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
56 MALASHINA Yuliya 2000 F BLR
57 CREMONESI Clarissa 2002 F ITA
58 MCLAUGHLIN Mhairi 2000 F GBR Salle Holyrood (GBR)
59 SIRENA Lucrezia 2000 F ITA
60 BROWN Madeleine 2000 F GBR Laszlo (GBR)
61 CANTALUPPI Giulia 2000 F ITA
62 GRANVILLE Bronwen 2001 F GBR Bath Sword Club (GBR)
63 CORABI Sarah 2002 F ITA
64 OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
65 SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
66 NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
67 BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
68 PARK Alexandra 2000 F USA
69 HORVATH Lilla 2001 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
70 PIJACZYNSKA Kinga 2000 F POL Polonia Leszno (POL)
71 CZEKMAN Luca 2002 F HUN SZTE SZEGED (HUN)
72 ZSOLNAI Luca 2001 F HUN Torekves (HUN)
73 MACKO Michaela 2000 F CZE Sokol Brno (CZE)
74 GUO Jessica Zi Jia 2005 F CAN
75 PRYTKOVA Arina 2001 F RUS
76 SADOWSKA Maria 2000 F POL Polonia Leszno (POL)
77 KORLAT Nikoletta 2002 F UKR Uzhgorod (UKR)
78 NEWTON-HUGHES Phoebe 2001 F GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
79 LIU Cynthia 2000 F CAN
79 SAVEANU Anca 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
81 SOLODKIHA Jekaterina 2002 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
82 BAGAEVA Maria 2001 F RUS
83 CAMPBELL Alice 2000 F GBR Newham Swords (GBR)
84 BERNO Eleonora 2001 F ITA
85 MARCHENKO Arina 2000 F RUS
86 POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
87 HARDIE Heloise 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
88 QUINTABA Francesca 2001 F ITA
89 BORISENKO Anastasia 2000 F RUS
90 MIRONIUK Dariia 2001 F UKR KIEW (UKR)
91 HOPPS Artemis 2000 F CAN
92 NEMETH Luca 2001 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
93 CSIPAN Reka 2000 F HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
94 WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
95 BLAZIC Dorja 2003 F CRO MK Rapir (CRO)
96 BESSMAN Julia 2001 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
97 GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
98 MARAZZINI Giorgia 2001 F ITA
99 GEORGOPOULOU Ekavi 2000 F GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
100 RAPINESE Olivia 2002 F ITA
100 GILL Isabella 2000 F GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
102 CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
102 PETROVA Elena 2001 F RUS
104 BLACK Mirren 2001 F GBR Cobham Fencing Club (GBR)
105 SYZAREVA Mariia 2002 F UKR
106 TAM Rachel 2001 F CAN
107 BELOUSOVA Polina 2002 F RUS
108 TOMKA Ivett 2000 F HUN MTK (HUN)
109 HAO Grace 2000 F USA
110 MEULENAAR Veerle 2002 F NED SC Noord (NED)
111 FURLAN Sveva 2000 F ITA
112 KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
113 BARABAS Dora 2000 F HUN Torekves (HUN)
114 FEKETE Hanga Barbara 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
115 DU Melissa 2000 F USA
116 CURWEN Becci 2001 F GBR Millfield School (GBR)
117 ZASZKALICZKY Piroska 2001 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
118 ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
119 KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
120 FENYVESI Viktoria 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
121 CRAIGHERO Elena 2000 F ITA
122 MASLOBOJEVA Emilija 2002 F LAT Florete (LAT)
123 TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
124 KRYVONOS Mariya 2001 F UKR
125 WINIARSKA Katarzyna 2001 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
126 BALOT Corinne 2002 F CAN
127 BODOVA Barbara 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
128 DEBICKA Oliwia 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
129 REBCHUNOVSKA Oleksandra 2001 F UKR KIEW (UKR)
130 KOROSSY Melissa 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
131 LAMPSON-STIXRUD Dolly 2000 F USA
132 NAGYOVA Kitti 2000 F SVK KS Samorin (SVK)
133 SQUILLANTE Valentina 2000 F ITA
134 JORDENS Heloise 2003 F BEL
135 GREEN Audrey 2000 F CAN
136 MARONET Andrea 2000 F BEL
137 GUBA Bibor 2001 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
138 BARTALOVA Vivien 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
139 KALKUTINA Olga 2003 F UKR
139 LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
141 MOMONOVA Sofiia 2001 F UKR
142 BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
143 FROMMER Julia 2001 F HUN UTE Budapest (HUN)
144 SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
144 JOZWIAK Zuzanna 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
146 MAK Tinney 2003 F CAN
147 KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
147 KELEMEN Roza 2001 F HUN SZTE SZEGED (HUN)
149 SZEMPLINSKA Natalia 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
150 SOPIT Svitlana 2003 F UKR
151 KISIELEWSKA Alicja 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
152 UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
152 SZELLE Borbala 2001 F HUN SZTE SZEGED (HUN)
154 SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
155 SHAFAROSTAVA Varvara 2002 F BLR RGUOR (BLR)
156 SZMIT Laura 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
157 JAKSIC Elena 2001 F CRO MK Karlovac (CRO)
158 KARABIYIK Gozde 2002 F TUR Goztepe SK (TUR)
159 TEMEL Kubra 2003 F TUR Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK (TUR)
160 ZACHAREWICZ Ewa 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
161 SADII Anatasiia 2001 F UKR KIEW (UKR)
162 SZALAI Luca 2000 F HUN Torekves (HUN)
163 JELICIC Julija 2003 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
164 KORNYA Sara 2002 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
165 SZATARSKA Maja 2004 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
166 VAIKULE Eva 2000 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
167 BANYIK Dorina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
168 MORGUN Nadiia 2002 F UKR KIEW (UKR)
169 WOLF Eszter 2004 F HUN Hodmezovasarhely (HUN)
170 1st round ERTENLI Berna 2000 F TUR
171 1st round GYORGY Eszter 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
171 1st round TASDELEN Melike 2003 F TUR Kocaeli GSK (TUR)
173 1st round WIERZCHOWSKA Barbara 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
174 1st round KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
175 1st round SUTA Diana 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
176 1st round GERGELY Roza Terez 2001 F HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
177 1st round ANDROCKI Csenge 2000 F HUN
178 1st round ULASAVA Darya 2004 F BLR RGUOR (BLR)
179 1st round NAGY Timea 2002 F HUN UTE Budapest (HUN)
180 1st round SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
181 1st round MATE Anna 2001 F HUN MTK (HUN)
182 1st round ZSOLDOSI Emilia 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
183 1st round SZABO Vanda 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
183 1st round NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
185 1st round APIDOPOULOU Antonia 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
186 1st round STEFANOVIC Olivera 2003 F SRB MK Vojvodina (SRB)
187 1st round GEROSIDERI Penelope 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
188 1st round NAZER Lili 2004 F HUN
189 1st round HEGYES Kitti 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
190 1st round SEMENOVA Valeriia 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
191 1st round KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
191 1st round WAUTERS Marjolein 2001 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
193 1st round CSEFALVAYOVA Rebeka 2003 F SVK KS Samorin (SVK)
194 1st round BALOIU Teodora 2000 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
195 1st round ARINA Iena 2001 F UKR KIEW (UKR)
196 1st round BRZEZINSKA Zofia 2002 F POL
197 1st round TURDEAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
198 1st round KOCSIS Alexandra 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
199 1st round STOJANOVIC Sonja 2004 F SRB MK Vojvodina (SRB)
200 1st round MICOVIC Nina 2003 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
200 1st round TOLGYESI Zsofia 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
202 1st round HUGHES Phoebe 2000 F GBR Laszlo (GBR)
203 1st round RAIYAT Henna 2002 F GBR Much Wenlock Fencing Club (GBR)
204 1st round BABAEVA Sevil 2000 F GBR
204 1st round JONES Rachel 2001 F GBR Salle Kiss FC (GBR)
206 1st round MALICKOVA Eliska 2002 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
207 1st round REUTSKAYA Ulyana 2001 F BLR RGUOR (BLR)
208 1st round VLCKOVA Lucie 2001 F CZE Sokol Brno (CZE)
208 1st round ANDERCO Cristina 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
210 1st round ZOGRAFOU Despina 2004 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
211 1st round DABROWSKA Laura 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
212 1st round TOPKORU Deniz Sona 2002 F TUR Goztepe SK (TUR)
213 1st round KEDZIORA Zuzanna 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
213 1st round MURAWSKA Karolina 2001 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
213 1st round SWENNEN Annemaine 2000 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
213 1st round BEHRENS Nora 2003 F GER Grün-Weiss Eimsbüttel (GER)
217 1st round TERJEK Borbala 2002 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
217 1st round RUBASOVA Ema 2003 F CZE Sokol Brno (CZE)
217 1st round ARICI Miray Selin 2004 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
220 1st round SAMAYOA Valerie 2000 F ESP CDEM-GR (ESP)
221 1st round MEDELSKA Barbora 2000 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
222 1st round FIGUS Klaudia 2001 F ROU CS Satu Mare (ROU)
223 1st round MESHKA Galina 2002 F UKR KIEW (UKR)
224 MOLNAR Kincso 2000 F HUN Terezvaros (HUN)
224 SCRUGGS Lauren 2003 F USA
224 GOLIC Teodora 2001 F SRB MK Omladinac (SRB)