Back to list

Results

2016 Malmö International-Nordic Championships
SWE Malmö
May 28, 2016 - May 29, 2016

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
2 BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
3 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 MALMGREN Magnus 1978 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
5 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
6 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 KRASIKOVAS Tomas 1984 M LTU Stavanger FK (NOR)
8 LARSSON Richard 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)
9 NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
10 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
11 MARCOL Daniel 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
12 MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
13 FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
14 STIESSEL Adrian 1987 M SWE [i] FmFK Såtenäs (SWE)
15 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
16 SALETIS Viktor 1969 M LTU Gintarine spaga (LTU)
17 WIEMERSLAGE Lyle 1982 M USA UF Uppsala (SWE)
18 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
19 OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
20 TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
21 LANDO TROTTEIN Remy 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
22 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
23 BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
24 JOHANSSON Klas 1969 M SWE SAF Solna (SWE)
25 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
26 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
27 WENGLARCZYK Jan 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
28 GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
29 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
30 PRITCHARD William 1984 M FRA Hellerup FK (DEN)
31 FRAS Felix 1993 M POL KKS Krakow (POL)
32 JOHANSSON Alexander 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
33 OXENSTIERNA Alexander 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
34 LINDHOLM Peter 1981 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
35 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
35 ERIKSSON Carl-Johan 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
37 BOVIN Sofus 1998 M DEN Rudersdal FK (DEN)
38 KHADZHYNOV Kostantyn 1993 M POL AZS AWF Krakow (POL)
39 JOUFFRAY Jean-Baptiste 1989 M FRA DIF Stockholm (SWE)
40 ORESTIG Per 1982 M SWE A6 Jönköping (SWE)
41 TUMIDAJEWICZ Adam 1985 M NOR Bygdø FK (NOR)
42 KRONA Daniel 1975 M SWE MF19 Malmö (SWE)
43 AGERBERG Niklas 1980 M SWE SAF Solna (SWE)
44 WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
45 SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
46 SVEDBERG Jonas 1997 M SWE Scar Örnsköldsvik (SWE)
47 WILLIS Scott Henry 1991 M GBR Liverpool Fencing Club (GBR)
48 ALEXANDERSEN Nicolai 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
49 KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
50 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
51 CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
52 FJERMESTAD Tord 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
53 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
54 JANSSON Alvar 1981 M SWE DIF Stockholm (SWE)
55 MCCARRON Paul 1990 M IRL Belfast FC (GBR)
56 ERICI Harald 1998 M SWE AFiL Lund (SWE)
57 ZANDER Anders 1964 M SWE MF19 Malmö (SWE)
58 DORNONVILLE DE LA COUR Ulrik 1974 M DEN Trekanten København (DEN)
59 VOIGT Mattias 1968 M SWE DIF Stockholm (SWE)
60 LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
61 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
62 CUMMINS Ryan 1998 M GBR Regent Fencing Club (GBR)
63 SALTER Duncan 1972 M GBR Brian Boru FC (IRL)
64 O'MALLEY Scott 1988 M IRL Brian Boru FC (IRL)
65 HÄRELL Jimmy 1992 M SWE NFK Nyköping (SWE)
66 JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
67 WEBERG Jens-Christian 1969 M DEN Næstved FK (DEN)
68 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
69 AAGENAES Haakon 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
70 HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
71 SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
71 ZECHEL Jan 1980 M GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
73 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
74 LINDQUIST Peter 1982 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
75 SKIÖLD Olov 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
76 BJÖRKBÄCK Nils 2000 M SWE A6 Jönköping (SWE)
77 WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
78 LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
79 KNUDSEN Steffen 1981 M DEN Trekanten København (DEN)
80 ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
81 RENNER Daniel 1965 M GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
82 HARTVIG Nils 1997 M SWE LFK Linköping (SWE)
83 BONNER Adam 1968 M GBR Sarnia SC (GBR)
84 WILSON Thomas Andrew 1990 M GBR Liverpool Fencing Club (GBR)
85 FLATEN Adam Albrigtsen 1995 M NOR Njård Fekting (NOR)
86 BATISTE Blake 1995 M GBR Sarnia SC (GBR)
87 LUNDBLAD Lasse 1976 M NOR Njård Fekting (NOR)
88 GREVE Erik 1991 M SWE A6 Jönköping (SWE)
89 SKÖLD Nils 1983 M SWE SAF Solna (SWE)
90 SUNDKVIST Petter 1979 M SWE MF19 Malmö (SWE)
91 WESTMAN Jonatan 1983 M SWE SAF Solna (SWE)
92 CAO Junjie 1977 M NOR OSI Fekting (NOR)
93 HAMILTON Ian 1954 M GBR Tenterden Swords (GBR)
94 LUNDH Carl 1967 M SWE FKK Arvika (SWE)
95 LANSÅKER Pär 1963 M SWE UF Uppsala (SWE)
96 JENDBRO Tom 1998 M SWE AFiL Lund (SWE)
97 SEGERSTEN Per 1969 M SWE UF Uppsala (SWE)
98 ANDERSSON Sven 1960 M SWE MF19 Malmö (SWE)
99 GO Karl Giovanni 1989 M NOR Njård Fekting (NOR)
100 1st round WIMAN Carl-Johan 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
101 1st round ANDANÉ André 1986 M SWE MF19 Malmö (SWE)
102 1st round NYBERG Christian 1989 M SWE NFK Nyköping (SWE)
103 1st round LUNDH Oscar 1999 M SWE FKK Arvika (SWE)
104 1st round RITTHALER Ulf 1965 M GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
105 1st round BECCAU Andreas 1986 M SWE SAF Solna (SWE)
106 1st round RANDO Pablo 1975 M URU SAF Solna (SWE)
107 1st round SPEAKMAN Adrian 1986 M GBR
108 1st round ERIKSSON Dennis 1987 M SWE KFK Kalmar (SWE)
109 1st round LAWLER Patrick 1992 M GBR Tenterden Swords (GBR)
110 1st round POCK Erik 1936 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
111 1st round SANDGREN Per 1966 M SWE FFF Stockholm (SWE)
112 1st round GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
113 1st round VON BRANDIS Cordt 1943 M NOR Stavanger FK (NOR)
114 1st round CEDERSLÄTT Torbjörn 1990 M SWE HGIF Halmstad (SWE)
115 1st round ADLER Andreas 1985 M GER SV Chemie Rodleben (GER)
116 1st round BUZINKAY Akos 1974 M NOR Njård Fekting (NOR)
117 1st round GREGORY Paul Jonathan 1968 M GBR Sarnia SC (GBR)
118 1st round BAGAN NAVARRO Hector 1983 M ESP LUGI Lund (SWE)
119 1st round DUNNETT Robert 1963 M GBR Tenterden Swords (GBR)
120 1st round COFFEY Jeremiah 1983 M IRL Cork City Fencing Club (IRL)
121 1st round BÖSE Siegfried 1974 M GER Fechtakademie Ravensburg (GER)
122 1st round SADLER Paul 1970 M GBR Sarnia SC (GBR)
123 GLASNOVIC Leon 2000 M SWE MF19 Malmö (SWE)