Back to list

Results

2017 World Championships Cadets/Juniors
BUL Plovdiv
April 1, 2017 - April 10, 2017

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
2 GRIFFITHS Ryan 2000 M USA
3 ZAGITOV Rafael 2000 M RUS
3 PISKOVATSKOV Jonathan 2000 M USA
5 KOZHIN Nazar 2000 M UKR KIEW (UKR)
6 GAETANI Giulio 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
7 BAUDUNOV Khasan 2001 M UZB
8 ZBIERADA Bartlomiej 2000 M POL PKSz Warszawa (POL)
9 PARK Junyoung 2000 M KOR
10 AN Taeyeong 2000 M KOR
11 ANARKULOV Ilkhamzhan 2000 M KAZ
12 FAFARD Fynn 2000 M CAN
13 KOROVIN Igor 2000 M RUS
14 FAVRE Hadrien 2001 M SUI CES Sierre (SUI)
15 ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
16 MAJNIK Roland 2000 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
17 BALZANO Marco 2000 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
18 HSIEH JAROV Seraphim 2001 M CAN
19 SAVIN Alexandr 2000 M KAZ
20 FATEYEV Yegor 2000 M KAZ
21 KOLPA Piotr 2000 M POL UKS MDK Olimp (POL)
22 BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
23 YEUNG Kwan Pui 2001 M HKG
24 BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
25 BIGEA Mihai 2000 M ROU LPS Craiova (ROU)
26 GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
27 BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
28 TEMIRYAEV Alan 2001 M USA
28 FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
30 RAJENDRAN SHANTHIMOL Sherjin 2002 M IND
31 ASAMI Seiya 2002 M JPN
32 OROIAN Alex 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
33 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
34 DVIR Ido 2000 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
35 OSICKA Adam 2000 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
36 PEREZ CONTRERAS Ignacio 2001 M ARG
36 CALDERON Diego 2000 M ESP COE-M (ESP)
36 PEREZ Reynaldo Jr. 2000 M PHI
39 ALASMAKH Hassan 2000 M KSA
40 POERS Gregor 2000 M SLO ASK Maribor (SLO)
41 GKOGKOS Alexandros 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
42 KALININAS Leonardas 2000 M LTU
43 BUSTOS Joaquin 2001 M CHI
44 BELOZEROV Mikhail 2000 M RUS
45 HEINÄMAA Akseli 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
46 CSERE Bence 2000 M HUN Balaton (HUN)
47 KIM Munkwan 2000 M KOR
48 GONELL Gerard 2000 M ESP SEA-T (ESP)
49 ENGLISH Alexander 2000 M AUS
50 FRAZAO Filipe 2001 M POR CAE (POR)
51 SERHOVETS Maksim 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
52 SATHASIVAN NIRMALA Siva Magesh 2002 M IND
53 SZURLEJ Bartlomiej 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
54 ALMUTERY Ahmed Zeyad 2000 M KUW QAD (KUW)
55 KARYCHENKO Maksym 2001 M UKR Kharkiv (UKR)
56 GULJAJEV Igor 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
57 VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
58 STRAUMOY Truls 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
59 SANER Harry 2000 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
60 OSAKI Rensuke 2000 M JPN
61 CHEONG Jefferson Jia Hui 2000 M SGP SSP (SGP)
62 RISTIC Ognjen 2002 M SRB MK Silni (SRB)
63 DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
64 KRASTEV Dimitar 2000 M BUL Levski (BUL)
65 YARINOVSKY Tomer 2001 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
66 AL SULAITI Ali 2001 M QAT
67 SHUBHAM Shubham 2002 M IND
68 HOSSZU Daniel 2000 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
69 JEPPESEN Tobias 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
70 TSUI Ka Hei 2000 M HKG
71 BOUGATSOS Dionysios 2001 M GRE O.S.KIFISSIA (GRE)
72 ARMOZA Ariel 2002 M ISR club Tel Aviv (ISR)
72 SHEUM Bron 2000 M SGP
74 EKENLER Hilmi Taha 2001 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
75 SELLS Alexander 2000 M AUS
76 MOHSEN Ali 2000 M EGY
77 TALAMANTES Fernando 2000 M MEX
78 LAU Ho Chuen 2000 M HKG
79 SERNADAS Tomas 2001 M POR CAE (POR)
79 PRELOVSEK Martin 2000 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
81 GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
82 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
83 WILLCOX Joshua 2001 M GBR
83 VALDERRAMA Jorge 2001 M CHI
85 VOLAK Samuel 2000 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
86 SAMOILOV Dmytro 2000 M UKR Kharkiv (UKR)
87 KANETAKA Taijoh 2000 M JPN
88 SALLAM Omar 2000 M EGY
89 BELSELAH Khalid 2001 M UAE MK Fencing Academy (UAE)
90 PEREZ ONDARTS Lucio 2002 M ARG
91 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
92 AAGAARD Mads 2000 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
93 DALE George 2001 M AUS
94 NAWAR Hassan 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
95 GONZALEZ Felipe 2000 M CHI
96 KALLIO Matias 2001 M FIN Kalpaveljet (FIN)
97 HAN Elliot Yi Heng 2002 M SGP MDF (SGP)
98 WAGNER Edwin 2000 M RSA Ere Sabel Mokopane (RSA)
99 PAUL Dominic 2000 M GBR
100 ALIEV Khalid 2001 M AZE
101 ALFADHLI Ali 2002 M KUW
102 TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
103 1st round BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
104 1st round ARSHED Bandar 2000 M KUW
105 1st round JAHANGIROV Javid 2002 M AZE
106 1st round PAVLIK Matyas 2000 M CZE SC Praha (CZE)
107 1st round MINCHEV Evgeni 2001 M BUL Cherno more 69 (BUL)
108 1st round JI Victor Cheng 2001 M CAN
109 1st round ZLENKO Daniels 2000 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
109 1st round BATCHULUUN Khash-Erdene 2000 M MGL
111 1st round AL-BADER Yousef 2001 M QAT
112 1st round EKENLER Alperen 2000 M TUR Efsane Eskrim SK (TUR)
113 1st round ALOTAIBI Abdulkarim 2003 M KSA
114 1st round ALOMIRI Sultan 2001 M KSA
115 1st round SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
116 1st round RAHI Marc 2000 M LBN
117 1st round AHMED Saif 2002 M UAE Dubai FC (UAE)
118 1st round GKOGKOS Filippos 2001 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
119 1st round NORIEGA Lucas 2001 M BRA APE Paulista (BRA)
120 1st round BOZHINOV Marko 2000 M MKD MK Vardar Skopje (MKD)
121 1st round ASSMANN Timothy 2002 M NED s.v. Scaramouche (NED)
122 1st round ROEV Deyan 2002 M BUL Levski (BUL)
123 1st round ONEISSI Antoine 2000 M LBN
124 1st round FERNANDES Miguel 2000 M POR CST (POR)
125 1st round RAMADAN Ibrahim 2001 M EGY
125 1st round JOVANOVSKI Filip 2000 M MKD MK En Gard (MKD)
127 1st round DAOU Georgio 2000 M LBN
127 1st round SEINI Leandro 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
127 1st round PETROVIC Vid 2002 M SRB MK Silni (SRB)
127 1st round STOJKOVSKI Andrej 2002 M MKD
131 1st round GULIYEV Barat 2002 M AZE
132 1st round BEGG Alec 2000 M BAR