Back to list

Results

2017 World Championships Cadets/Juniors
BUL Plovdiv
April 1, 2017 - April 10, 2017

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
2 SAITO Toshiya 1997 M JPN
3 BIANCHI Guillaume 1997 M ITA
3 AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
5 SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
6 ITKIN Nick 1999 M USA
7 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
8 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
9 RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
10 SIROTKIN Alexander 1997 M RUS
11 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
12 MOELIS Samuel 1998 M USA
13 MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
14 CHOI Chun Yin Ryan 1997 M HKG
15 HUANG Mengkai 1997 M CHN
16 HASSAN Mohamed 1997 M EGY
17 TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
18 KUMBLA Sidarth 1998 M USA
19 FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
20 LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
21 KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
22 MARINO Salvatore 1997 M GER PSV Stuttgart (GER)
23 ITO Takuma 1998 M JPN
24 SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
25 BROSZUS Blake 2000 M CAN
26 MAO Bennian 1998 M CHN
27 HUANG Longlong 1998 M CHN
28 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
29 SEO Myeong Cheol 1997 M KOR
30 LEE Yat Long 2000 M HKG
31 NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
32 CERVANTES Diego 2001 M MEX
33 HAMZA Mohamed 2000 M EGY
34 ROGER Enguerand 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
35 KIM Tae Hwan 2001 M KOR
36 RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
37 HEROUI Salim 1999 M ALG
38 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
39 LEE Seong-Jong 1998 M KOR
40 DZHUS Yurii 1997 M UKR Lviv (UKR)
41 VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim (GER)
42 FOSTER Matt 1997 M AUS Blacklords FC (AUS)
42 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
44 SANGUINO Rodrigo 1997 M POR
45 YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
46 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
47 MORRIS Jesse 1997 M AUS
48 CZUCKERMANN Matan 1997 M ISR
49 HOVHANNESYAN Maykl 1997 M ARM
50 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
51 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
52 GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
53 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
54 KUCEBA Vitalijs 1997 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
55 FILES Petar 1997 M CRO MK Rapir (CRO)
56 SEO Jungmin 1997 M KOR
57 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
58 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
59 DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
60 OTAYZA Vicente 2000 M CHI
60 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
62 KUNZ MALAGAMBA Bernard 2001 M MEX
63 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
64 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
65 NEILSON Ian 1999 M BUL Olympic (BUL)
66 VARAS Erik Gabriel 1999 M ARG
67 ALARCON Gustavo 1999 M CHI
68 COSGUN Muhemmed Ege 1997 M TUR
69 GU Daniel 1998 M CAN
70 BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal (GER)
71 SANCHEZ Derwin 1998 M VEN Wroclawianie (POL)
72 NG Lok Wang Lawrence 1999 M HKG
73 CHARREU Jose 1998 M POR
74 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
74 SOBIROV Abror 1997 M UZB
76 VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
77 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
78 MARINO Nicolas 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
79 ALARCON Juvenal 1997 M CHI
80 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
81 ZANETTE Daniel 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
82 DE BAZELAIRE Ludwik 1997 M POL
83 GALUASHVILI Lasha 1998 M GEO FC Tbilisi (GEO)
84 TKACHUK Ivan 1997 M UKR
85 NAZARALI Adam 1997 M CAN
86 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
87 SADULLAEV Doniyor 1997 M UZB
88 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
89 BLUMENTALS Renars 1997 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
90 DAL SANTO Alvise 1998 M ITA
91 MARROQUIN Diego 1999 M MEX
91 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
93 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
94 NGUYEN Minh Quang 1997 M VIE
95 CRNJAK Tom 1998 M BEL
96 ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
97 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
98 ROMERO MONTILLA Roger Jesus 1999 M VEN
98 BAUM Ziv 1997 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
100 DELGADO LLAMAS Juan Carlos 2000 M MEX
101 LUN Alan 1997 M AUS
101 DEMBA Ilja 1999 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
103 KHALMURATOV Janibek 1998 M UZB
104 ABRAMOV Oleksandr 1997 M UKR Nikolaev (UKR)
105 PANAGIEV Stefan-Damian 1999 M BUL Avitohol (BUL)
106 AL JALLAF Hamad 1999 M UAE Bani Yas SCC (UAE)
107 WORT Gaelan 1999 M RSA OFC Johannesburg (RSA)
108 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss Fencing Club (GBR)
109 CAMELO Goncalo 1998 M POR SCP (POR)
110 NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
111 JALOWICA Brandon 1999 M CAN
112 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
113 MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
114 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
115 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
115 KATHIRESAN Bibish 1999 M IND
117 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
118 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
119 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
120 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
121 WANG Runping 1998 M CHN
122 AGOSTINHO Leonardo 1998 M POR
122 KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
124 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
125 1st round GVOTH Martin 1998 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
126 1st round RIVERA Angel 1999 M GUA
127 1st round TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
127 1st round GARCIA Eduardo 1998 M PER
129 1st round STARC Luka 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
130 1st round DALLASEN Matthew 1999 M AUS
131 1st round SANCHOTENE Bernardo 1998 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
132 1st round PRASSETYO Muhammad Fatah 1999 M INA
133 1st round AWADH Ahmad 2001 M KUW
134 1st round GOH Yu Xiang Akira 1999 M SGP Z Fencing (SGP)
135 1st round RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
136 1st round ALBINALI Ali 1999 M KSA
137 1st round SANAA Youssef 2000 M EGY
138 1st round QUEVEDO Nicolas 1997 M COL
139 1st round SANCHEZ MEDINA Pedro 1999 M COL
140 1st round BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara (ROU)
141 1st round LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
142 1st round BARBINTA Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
143 1st round JANICIJEVIC Petar 2000 M SRB MK Silni (SRB)
144 1st round MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
145 1st round ELSHABOURY Mohab 1999 M EGY
146 1st round TURKI OWAIDA Ali 2000 M QAT
147 1st round CHIM Theara 1997 M CAM
148 1st round BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
149 1st round ALOMAIRI Khalifah 1998 M KSA
150 1st round DOUNGPATRA Sitsadipat 1998 M THA
151 1st round ABDURAKHMONOV Bekhruz 2001 M UZB
152 1st round D'ACUNA Ignacio 2002 M CHI
153 1st round SAFINOV Niyazbek 2000 M KAZ
154 1st round KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
155 1st round FERNANDEZ Tobias Agustin 2002 M ARG
156 1st round VICEO Jaime 2000 M PHI
157 1st round GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
157 1st round FORMAN Joao 1999 M BRA CAP Paulistano (BRA)
157 1st round STIKLICA Luka 1998 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
160 1st round ALHARBI Abdullah 2002 M KUW
160 1st round MERO Mihaly 1998 M SRB MK Vojvodina (SRB)
162 1st round DEV Dev 2002 M IND
162 1st round ALOTAIBI Bader 2000 M KUW
164 1st round SANER Harry 2000 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
164 1st round MAGHAYREH Ghaith 2001 M JOR
166 1st round JAHAGIRDAR Durgesh Milind 2001 M IND
166 1st round ALSHATTI Mohsen 2001 M KSA
166 1st round TROIA Alessandro 1999 M BUL
169 1st round GRANDA Mateo 2001 M BOL
170 1st round WAGNER Edwin 2000 M RSA Ere Sabel Mokopane (RSA)
170 1st round SILVA Henry 1999 M SAM
172 1st round ALRASHEED Muteb 2000 M KSA