Back to list

Results

2016 European Championships U20
SRB Novi Sad
March 4, 2016 - March 9, 2016

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
2 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
3 PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
3 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
5 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
6 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
7 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
8 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
9 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
9 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
11 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
12 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
13 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
14 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
15 BANCSICS Mate 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
16 NIKITIN Iurii 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
17 CANALI Nael 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
18 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
19 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
20 PIATROU Anatoli 1997 M BLR MSIT (BLR)
21 KRAUSE Constantin 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 ROGER Benjamin 1996 M FRA
23 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
24 SULAMANIDZE Saba 1996 M GEO
25 COZMULEANU Codrin 1996 M ROU CSM IASI (ROU)
26 KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
27 RICCARDI Federico 1997 M ITA
28 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
29 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
30 CASTELLO Eugenio 1996 M ITA CS Torino (ITA)
31 KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
32 HERBON Nick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
33 NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
34 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
35 MANDOV Ivan 1998 M BUL
36 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
37 ROSER Pablo 1996 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
38 DADAEV Alexey 1996 M RUS
39 GLADKOV Andrey 1997 M RUS
39 GEORGIEV George 1997 M BUL Svechnikov (BUL)
41 OLMEDO Carlos Javier 1996 M ESP CE-M (ESP)
42 HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
43 RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
44 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
45 MERKVILADZE Givi 1997 M GEO FC Kutaisi (GEO)
46 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
47 KOVACS Istvan 1996 M HUN MTK (HUN)
48 1st round DACEY Simon 1997 M GBR MX Fencing Club (GBR)
49 1st round ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
50 1st round DZWONIARSKI Adrian 1997 M POL KKSz Konin (POL)
51 1st round KLJAJIC Marko 1996 M SRB MK Spartak (SRB)
52 1st round BRAJDIC Josip 1996 M CRO
53 1st round TRYFONOV Yevgen 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
54 1st round NYIRI Peter 2000 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
55 1st round BERLAND Mick With 1998 M DEN Roskilde FK (DEN)
56 1st round ULUSALOGLU Umut 1997 M TUR
57 1st round BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
58 1st round ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
59 1st round MURRAY Brian 1997 M IRL
60 1st round DUSEK Jindrich 1998 M CZE SK Houstka (CZE)
60 1st round SKALA Andrej 1997 M SRB