Back to list

Results

2016 European Championships U17
SRB Novi Sad
February 29, 2016 - March 4, 2016

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NERI Matteo 1999 M ITA
2 MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
3 HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
3 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
5 PANTELEEV Arseniy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
6 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
7 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
8 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
9 TKACHEV Andrey 1999 M RUS
10 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
10 BELKESSAM Mathieu 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
12 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
13 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
14 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
15 PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
16 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
17 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
18 ANDREU Pere 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
19 FORNASIR Alberto 2000 M ITA
20 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
21 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
22 RETCHIA Vaja 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
23 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE (HUN)
24 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
25 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
26 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
27 RIVET Matthias 1999 M FRA MEYLAN SE (FRA)
28 STIGLIANO Stefano 1999 M ITA
29 DZIUBLEWSKI Maurycy 1999 M POL KKSz Konin (POL)
30 ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
31 SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
32 GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE (HUN)
33 KYRTSIAS Konstantinos 1999 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
34 ALUPEI Alexie 1999 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
35 KANEV Atanas 1999 M BUL Trakiya (BUL)
36 EDWARDS James 2000 M GBR
37 KOZMANOVICS Gabor 1999 M HUN UTE (HUN)
37 FRAGKOZIDIS Nikolaos 2000 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
39 SIALTSIS Michail 1999 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
40 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
41 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
42 TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
43 LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
44 SHATAILO Dmytro 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
45 GRADISTEANU Vlad 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
46 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
47 DANYLIUK Volodymyr 1999 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
48 OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
49 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
50 PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
51 KUMPANSKYI Oleksandr 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
52 ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
53 SLAWOMIRSKY Mateu 1999 M ESP CEEH-B (ESP)
54 JACKSON Thomas 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
55 1st round FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
56 1st round DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
56 1st round ALTIPARMAKIS Stavros 2000 M GRE ARKTEIA (GRE)
58 1st round CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
59 1st round TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
60 1st round GIORGADZE Otar 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
61 1st round MARINKO Luka Mateja 1999 M SRB GFK Göteborg (SWE)
62 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
63 1st round JOVANOVIC Nikola 1999 M SRB BMK Beograd (SRB)
64 1st round BOSSCHEM Mattice 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
65 1st round VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
66 1st round SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
66 1st round MILIVOJEV Nikola 1999 M SRB MK Vojvodina (SRB)
68 1st round ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
69 1st round JOVANOVIC Aleksa 1999 M SRB MK Vojvodina (SRB)