Back to list

Results

2016 European Championships U17
SRB Novi Sad
February 29, 2016 - March 4, 2016

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
2 SAUMOVA Manana 1999 F RUS
3 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
3 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
5 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
6 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
7 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
8 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
9 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
10 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
11 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
12 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
13 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
14 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
15 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
16 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
17 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
18 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
19 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
20 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
21 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
22 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
23 WOODHOUSE Eliza 1999 F GBR
24 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
25 STANISLAVOVA Gabriela 2000 F BUL Vitosha (BUL)
26 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
27 GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
28 HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
29 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
30 KOOIMAN Anne Claire 2000 F NED SC Den Bosch (NED)
31 PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
32 ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
33 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
34 BISHOP Catherine 1999 F GBR Plymouth FC (GBR)
35 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
36 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
37 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
38 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
39 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
40 ZORMAN Eva Helena 1999 F SLO ASK Maribor (SLO)
41 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
42 JANICKA Weronika 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
42 TSOUFI Argyro-Maria 2001 F GRE G.A.S. CHOLARGOU (GRE)
44 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
45 SHICHKINA Viktoria 2000 F RUS
46 ZELENTSOVA Alina 1999 F UKR Kharkiv (UKR)
47 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
48 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
49 AMADOR Marta 1999 F ESP COE-M (ESP)
50 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
51 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
52 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
53 GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
54 GICI Ayse Mirac 1999 F TUR
55 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
56 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
57 SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
58 TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
59 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
60 PASIN Lara 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
61 ZOONS Myrthe 1999 F NED SC Amsterdam (NED)
62 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
63 ARRESE Marina 2000 F ESP CREA-M (ESP)
64 CABANES Marta 1999 F ESP CE-V (ESP)
65 PATRIC Nikol 1999 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
66 EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
67 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
68 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
69 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
70 SPATENKOVA Anna 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
71 JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
72 MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
73 BOZDEMIR Gunseli Deniz 1999 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
74 HENKINET Amelie 2000 F BEL
75 BIBICHADZE Ana 1999 F GEO
75 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
77 MIHAJLOVIC Katarina 2001 F SRB MK Silni (SRB)
78 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
79 IGNATOVA Maria 2000 F BUL Sofia (BUL)
80 DEBELJAK Ela 2000 F SLO
81 MARQUES Ana Rita 1999 F POR AAACM (POR)
82 1st round CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
83 1st round MOSCHOPOULOU Zoi 2000 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
84 1st round DINIS Luana 1999 F POR CESA (POR)
85 1st round MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
86 1st round RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
87 1st round MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
88 1st round STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
89 1st round ALVES Marta 2000 F POR
90 1st round LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
91 1st round TSACHEVA Maria Ioana 2000 F BUL Sofia (BUL)
92 1st round RISTOSKA Nastasja 1999 F MKD MK Vardar Skopje (MKD)
92 1st round GRASSOV Alba 1999 F DEN Hellerup FK (DEN)
94 1st round CHANTZI Maria 2000 F GRE IRIDA (GRE)
95 1st round ERMAN Lal 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
96 1st round MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
97 1st round PANEDA Victoria 2000 F ESP COE-M (ESP)
98 1st round CHANTZARA Vasilia 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
99 1st round ERMENKOVA Yoanna 2004 F BUL Sofia (BUL)
100 1st round SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
101 1st round LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
102 1st round VRABEC Nina 1999 F SLO
103 1st round SOTNIKAVA Darya 1999 F BLR
104 1st round RUSJAN Ani 2000 F SLO
104 1st round WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
106 1st round KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)