Back to list

Results

Weltcup
AUT Innsbruck
May 17, 2003 - May 18, 2003

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FISCHER Marcel 1978 M SUI SEB Basel (SUI)
2 FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
3 FEKETE Attila 1974 M HUN
3 OSHAROV Vitaly 1980 M UKR
5 MARIK Christoph 1977 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
6 VANKY Peter 1968 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 GORBACHUK Alexander 1972 M UKR
8 KAYSER Oliver 1973 M AUT
9 KARDOLUS Arwin 1964 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
10 KULCSAR Krisztian 1971 M HUN Vasas (HUN)
11 ZAKHAROV Vitali 1967 M BLR SCAF RB (BLR)
12 KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
13 BOCZKO Gabor 1977 M HUN BHSE (HUN)
14 LEE Sang Yup 1972 M KOR
15 ACKERMANN Norman 1983 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
16 NYISZTOR Alexandru 1979 M ROU
17 ROTA Alfredo 1975 M ITA
18 KNEIP Christoph 1980 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
19 MILANOLI Paolo 1969 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
20 LÜCKE Oliver 1965 M GER OFC Bonn (GER)
21 CHEREMSKI Alexei 1967 M ISR
22 ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
23 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
24 REICH Wolfgang 1979 M GER
25 OKU Yu 1978 M JPN
26 BAKOS Tarsch 1976 M CAN
27 SWITAK Michael 1973 M AUT
28 KIM Seung Gu 1981 M KOR
29 WIERCIOCH Adam 1980 M POL
30 KHVOROST Maksym 1982 M UKR
31 JURCACKO Viktor 1982 M SVK
32 CADMAN Thomas 1979 M GBR
33 ROBATSCH Marcus 1971 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
34 VAN LAECKE Yoeri 1977 M BEL
35 KOVACS Ivan 1970 M HUN
36 IMRE Geza 1974 M HUN
37 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
38 GOMEZ Miguel 1967 M ESP
39 DIMOV Dmitriy 1969 M KAZ
40 SHABALIN Sergey 1971 M KAZ
41 KIM Jung Kwan 1970 M KOR
42 BÖTTCHER Mario 1982 M GER
42 CANTO Ignacio 1981 M ESP
44 MATHE Jorg 1982 M AUT FC Vindobona (AUT)
45 CASTANEDA-CORTES Juan 1980 M ESP
46 DEMBITZ Mark 1979 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
47 SCHMITT Martin 1981 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 SCHMID Sven 1978 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
49 MOTYKA Tomasz 1981 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
50 CANTERO Roberto 1977 M ESP
51 INOSTROZA BUDINICH Paris A. 1972 M CHI Avulso (BRA)
52 BÖNISCH Pawel 1983 M POL
53 FONT Marc 1981 M ESP SEA-T (ESP)
54 BOSSALINI Alessandro 1974 M ITA
55 CHOI Suk-Joong 1976 M KOR
56 DEN OTTER Wouter 1974 M NED
57 SHONG Laurie 1971 M CAN
58 KIM Sang Heon 1973 M KOR
59 MALIY Andriy 1977 M UKR
60 PFEIFFER Jens-Steffen 1981 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
61 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
62 ROBINSON Seamus 1975 M AUS
63 SOBIERAJ Michal 1981 M POL
64 FERNANDEZ Silvio 1979 M VEN
65 HILLEBRECHT Kristian 1982 M GER OFC Bonn (GER)
65 SCHAIER Davide 1973 M ITA CS CARABINIERI ROMA (ITA)
67 SEPULVEDA-PUERTO Eduardo 1973 M ESP
68 PETRASZEK Marek 1981 M POL
68 TAUSIG Justin 1970 M USA
70 LU Min Nicola 1978 M HKG
71 CHUMAK Dmytro 1980 M UKR
72 AMPALOV Georges 1982 M GRE VICTORIA ATHENS (GRE)
73 TESAR Rüdiger 1966 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
74 PIKMAN Leonid 1976 M AUT FC Vindobona (AUT)
75 KUZMICH Siarhei 1978 M BLR SC TUFB (BLR)
76 PLOTNIKAU Aliaksandr 1976 M BLR
77 BÜRGLER David 1981 M SUI SEB Basel (SUI)
78 AXENOV Alexandr 1975 M KAZ
79 WYRSCH Paul 1980 M SUI SEB Basel (SUI)
80 PARK Min-Tae 1979 M KOR
81 MURASHKO Andrei 1975 M BLR
82 PÖNISCH Thomas 1972 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
83 HEFFERNAN Nick 1974 M AUS
84 KOMLOSI Tibor 1977 M HUN
85 SLODNJAK Martin 1976 M SLO
86 HOMMA Koichi 1973 M JPN
87 HAUSWIRTH Peter 1984 M AUT WAT Wieden (AUT)
88 O'MALLEY Darragh 1981 M CAN
89 BIJKER Peter 1968 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
90 PRACLAWSKI Adam 1980 M POL
91 TISHKO Aleksey 1984 M UZB
92 BUZWELL Timothy 1973 M GBR
93 LUDWIKOWSKI Sascha 1984 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
94 LEUTENEGGER Reto 1980 M SUI FCZ Zug (SUI)
95 SHIPILOV Alexey 1979 M KAZ
96 HABODASZ Jakub 1979 M SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
97 BRYKNER Marek 1978 M CZE
98 DAIROV Askar 1981 M KAZ
99 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
100 COUFAL Zdenek 1977 M CZE SC Praha (CZE)
101 HEINTZ Jerry 1975 M LUX
102 RYNES Pavel 1979 M CZE
103 BÖHM Johannes 1977 M AUT FC Vindobona (AUT)
104 NAGANO Hirosuke 1900 M JPN
105 AKIYAMA Koichiro 1976 M JPN
106 STEFFEN Andreas 1979 M SUI SEB Basel (SUI)
106 GRUBER Christopher 1988 M AUT FU Linz (AUT)
108 SOUDAN Diego 1976 M BEL
109 SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
110 DE ROECK Daniel 1959 M BEL
111 GRAMMER Ralf 1973 M AUT FU Linz (AUT)
112 AUSTEN Ross 1978 M AUS
113 POMYKALA Jacek 1964 M AUT FU Linz (AUT)
114 AVILA Jarbas 1966 M BRA
114 KASA Leo 1978 M SVK
116 PEARSON Andrew 1973 M GBR
117 PRIHODKO Andrej 1973 M UKR
118 LUSIC Miro 1981 M CRO MK Split (CRO)
119 CASNY Dietmar 1988 M AUT FU Linz (AUT)
120 RENTENBERGER Albin 1983 M AUT FC Vindobona (AUT)
121 1st round YAMAMOTO Kenichi 1977 M JPN
122 1st round HAINARD Lois 1981 M SUI
123 1st round NERELL Magnus 1977 M SWE SAF Solna (SWE)
124 1st round TAKIGUCHI Shuji 1968 M JPN
125 1st round ABAJO Jose Luis 1978 M ESP SAMA-M (ESP)
126 1st round SIMONT-ZERON Arturo 1972 M MEX
126 1st round TISSOT Samuel 1981 M CAN
128 1st round GIGER Nicolas 1982 M SUI FCB Bern (SUI)
129 1st round KNOLL Anton 1984 M AUT FC Vindobona (AUT)
130 1st round SETNICKY Ladislav 1985 M SVK
131 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
132 1st round EXUM Travis 1970 M USA
133 1st round PETRICIC Martin 1980 M CRO MK Split (CRO)
134 1st round MUSUMECI Paul 1971 M AUS
135 1st round LOMBART Jacques 1973 M BEL
136 1st round FRIES Clemens 1984 M AUT FU Linz (AUT)
137 1st round SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
138 1st round KATALINIC Marko 1985 M CRO
138 1st round JEZA Jure 1982 M SLO
140 1st round KONCZALSKI Dominik 1982 M AUT TI Innsbruck (AUT)
141 1st round OMORI Ken 1981 M JPN
142 1st round GASTIERER Helmut 1972 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
143 1st round KRONNERWETTER Rupert 1978 M AUT
144 1st round ORGE Alp 1976 M TUR
144 1st round POLJAK Ante 1976 M CRO MK Split (CRO)
146 1st round BLANC Michel 1977 M LUX
147 1st round PETRICIC Rino 1962 M CRO MK Split (CRO)