Back to list

Results

2017 European Championships U20
BUL Plovdiv
March 5, 2017 - March 9, 2017

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
2 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
3 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
3 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
5 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
6 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
6 GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC (HUN)
8 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 NERI Matteo 1999 M ITA
10 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
11 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
12 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
13 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 ACAR Ibrahim Ahmed 2000 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
15 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
16 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
17 GLADKOV Andrey 1997 M RUS
18 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
19 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
20 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
21 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
22 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
23 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
24 MANDOV Ivan 1998 M BUL
24 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
26 KALOMIRIS Evangelos 1998 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
27 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
28 MORVAI Akos 1998 M HUN GEAC (HUN)
29 GEORGIEV George 1997 M BUL Svechnikov (BUL)
29 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
31 SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
32 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
33 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
34 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
35 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
36 EDWARDS James 2000 M GBR
37 TRYFONOV Yevgen 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
38 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC (HUN)
39 KURYLA Pavel 1997 M BLR RCPhES (BLR)
40 ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
41 RETCHIA Vaja 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
41 ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
43 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
44 AGHAKISHIYEV Javanshir 1999 M AZE
45 ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
46 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
47 BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
48 SUDDARDS George 1998 M GBR
49 KUKSENKO Roman 1998 M UKR Cherkasy (UKR)
50 HOLOVANOV Andrii 1999 M UKR Nikolaev (UKR)
51 1st round BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
52 1st round KOC Alp Ege 1998 M TUR
53 1st round ANDREU Pere 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
54 1st round MATIAS Nicolas 1997 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
55 1st round STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
56 1st round ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
57 1st round PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
58 1st round SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
59 1st round SAFAROV Javanshir 1997 M AZE
60 1st round RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
61 1st round ASADOV Khalid 1999 M AZE
62 1st round RAUCHBERGER David 1997 M AUT StLFC Graz (AUT)
63 1st round OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
64 1st round BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)