Back to list

Results

2017 European Championships U17
BUL Plovdiv
February 28, 2017 - March 4, 2017

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ACAR Ibrahim Ahmed 2000 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
2 PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
3 SVITICH Prokhor 2000 M RUS
3 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
5 NIGRI Alberto 2001 M ITA
6 GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
7 BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
8 FORNASIR Alberto 2000 M ITA
9 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
10 SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
11 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
12 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
14 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
15 TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
16 CHIGNOLI Giacomo 2000 M ITA
17 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
18 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
19 HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
20 PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
21 PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
22 KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
23 FRAGKOZIDIS Nikolaos 2000 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
24 CADENE Remi 2001 M FRA TARBES ATE (FRA)
25 YEREMENKO Daniel 2001 M UKR PSV Rostock (GER)
26 GALLO Michele 2001 M ITA
27 MATRICCIANI Noah 2000 M GBR
28 SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
29 AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
30 KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
31 KONTOEIDIS Panagiotis 2001 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
32 FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
33 FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
34 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
35 MOLINERO Gerard 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
36 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
37 BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
38 POCKNELL Joe 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
39 TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
40 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
41 TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
42 PRESNOV Nikita 2000 M RUS
43 GIANNAKOPOULOS Vasileios-Ignatios 2000 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
44 BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
45 NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
46 PICCIOLI Pierre 2000 M FRA MONTCEAU ES (FRA)
47 STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
48 LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
49 ARMAGAN Ismethan 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
50 PEREIRA Iu 2000 M ESP EHB-B (ESP)
51 EDWARDS James 2000 M GBR
52 POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
53 SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
54 HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
55 KAKAURIDZE Goga 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
56 CHATZOPOULOS Stefanos 2001 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
57 1st round RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
58 1st round MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
59 1st round SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
60 1st round GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
61 1st round VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
62 1st round PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
63 1st round ARCHVADZE Vakhtang 2003 M GEO FC Tbilisi (GEO)
63 1st round SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
65 1st round BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
66 1st round DOVHAL Yevgenii 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
67 1st round AIME Frantz 2000 M IRL CHCH Châtelaine (SUI)
68 1st round ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
68 1st round FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
70 1st round SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
70 1st round KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
72 1st round DVILANSKY Maor 2001 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
73 1st round DANAI Jonathan 2000 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)