Back to list

Results

2000 World Championships Cadets/Juniors
USA South Bend
April 18, 2000 - April 19, 2000

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LAMON Sophie 1985 F SUI SES Sion (SUI)
2 CHOURUPINA Ekaterina 1984 F RUS
3 JUNG Hyojung 1984 F KOR
3 QUONDAMCARLO Francesca 1984 F ITA
5 TOTH-GATI Zsofia 1900 F HUN
6 LEGER Isabelle 1983 F FRA
7 SHUTOVA Lyubov 1983 F RUS
8 PARK Eun-Ju 1900 F KOR
9 DI FRANCO Virginia 1983 F ITA
10 SHEPTALINA Anastassia 1983 F RUS
11 FERDMAN Anastasia 1985 F ISR
12 ALIBERT Nathalie 1984 F FRA
13 VOLOVIK Olga 1983 F EST
14 SZIVOS Kitty 1983 F HUN
15 CRAMER Daphne 1984 F SUI
16 STUBELJ Eva-Vivien 1984 F SLO
17 GERCHIKOV Hana 1983 F ISR
18 MOULIN Marie-Maud 1983 F FRA ST GRATIEN (FRA)
19 KLEINBERGER Sandra 1984 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
20 MARTINEZ Maria 1983 F VEN
21 TULENEV Ana 1984 F ISR
22 BEREZA Malgorzata 1984 F POL
23 ZLINSKA Martina 1983 F CZE USK Praha (CZE)
24 WOHLGENANNT Agnes 1985 F AUT
25 JACOBSON Raelyn 1984 F USA
26 LEIGHTON Eleanor 1984 F USA
27 CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 LEE Na-Young 1984 F KOR
29 HANINGS Alicia 1984 F GER OFC Bonn (GER)
30 ASHIKAWA Satoko 1983 F JPN
31 REYZLINA Olena 1986 F UKR
32 SZARWARK Catherine 1984 F USA
33 TEREBA Magdalena 1983 F POL
34 REVESZ Julianna 1983 F HUN BVSC (HUN)
35 PENDOWSKA Katarzyna 1900 F POL
36 HAAG Yvonne 1983 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
37 HURTADO Maribella 1983 F VEN
38 ZEUSCHNER Stefanie 1983 F AUT
39 KARASZI Beatrix 1983 F SWE GFK Göteborg (SWE)
40 FELLI Maddalena 1983 F ITA
41 VALHOVA Kamila 1983 F CZE
42 MARTY Lorraine 1985 F SUI SES Sion (SUI)
43 CROOK Jayne 1984 F GBR
44 DIEZ-GOMEZ Nuria 1983 F ESP
45 ORERO Cristina 1983 F ESP
45 ZILIONE Zivile 1983 F LTU
47 CHIANG Ming Feng 1983 F TPE
48 LANDRY Valerie 1985 F CAN
49 CHAN Wing Sum 1900 F HKG
50 MELENDES Judy Ann 1900 F PUR
51 RIVERA Gielmarie 1900 F PUR
52 TORRES Lisette 1900 F PUR
53 ARCILA Nora 1983 F VEN
54 ALBINSSON Emma 1983 F SWE LjFK Ljungby (SWE)
55 DE LACERDA Heloisa 1900 F BRA
55 JIMENEZ Mahelet 1900 F MEX
57 MASSON-COTE Anne-Sophie 1983 F CAN
58 LAURENCE Marion 1900 F CAN
58 PEARSON Lucy 1983 F GBR
60 LOMELI Monica 1983 F MEX
61 STEFFLOVA Tereza 1983 F CZE USK Praha (CZE)
62 SIEVERT Sofia 1984 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
63 MARTINEZ Cora Olink 1983 F MEX
64 UMEDA Hiroko 1983 F JPN
65 MUTO Aiko 1900 F JPN
66 LO Shan Shan 1983 F HKG
66 JUPP Lucy 1984 F GBR
68 SUNG Mong Yee Terry 1984 F HKG
69 RODRIGUES Ana Clara Franke 1983 F BRA