Back to list

Results

Fredi Grasnek Kadettenturnier
AUT Mödling
November 24, 2018 - November 25, 2018

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DAYTON Draper 2002 M USA
2 A CHEN James 2003 M USA
3 N YU Eric 2003 M USA
3 N LIAO Jun Heng 2002 M USA
5 N HU Oliver 2002 M USA
6 N LUTAR Lucas 2003 M PER
7 N TIERNEY David 2002 M USA
8 N LOUIE Bryce 2002 M USA
9 N EMMER Chase 2004 M USA
10 N LIU Justin 2003 M USA
11 N REID Clayton 2002 M USA
12 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
13 N BRAUN Noah 2002 M GER OFC Bonn (GER)
14 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
15 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
16 N MCGILLION-MOORE Jake 2002 M IRL
17 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
17 N BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 N PICHLACZ Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
20 N CHUNG Andrew 2003 M USA
21 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 N MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
23 N BIEDRZYCKI Mateusz 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
24 N LI Brian 2002 M CAN
25 N LIM Jonathan Tzien Yih 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
26 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
27 N TULYAG Fyze 2003 M USA
28 N SHAFAIE Kaveh Kevin 2002 M USA
29 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
30 N CONCETTI Leonardo 2003 M ITA
31 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
32 N LENK Hendrik Dion 2002 M GER Dresdener FC (GER)
33 N WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen (NED)
34 N NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
35 N TIO Maximus Jun Hong 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
36 N NDIAYE Edriss 2002 M USA
37 N LI Brandon 2004 M USA
38 N FROHWEIN Moritz 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
39 N HUBNER Alexander 2004 M AUT FC Wels (AUT)
40 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
41 N GRIFFIN John 2003 M USA
42 N BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT FU Mödling (AUT)
43 N AKSAMIT Mikalai 2002 M BLR
44 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
45 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
45 N BINDER Zachary 2003 M USA
47 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
48 N HELLMUND Vincent 2002 M GER PSV Stuttgart (GER)
49 N CHIU Joel Ka Jyn 2003 M SGP SSP (SGP)
50 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN
51 N LENSCHOW Nick-Malte 2002 M GER MTV Soltau (GER)
52 N HROMADKA Petr 2003 M CZE
53 N TAN Chavez 2002 M SGP
54 N PAZ Ethan 2002 M AUS
55 N ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
56 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
57 N MERONI Lorenzo 2004 M ITA
58 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK Mannheimer FC (GER)
59 N VOGLER Justin 2003 M USA
60 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
61 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
61 N KALT Andreas 2002 M AUT FC Wels (AUT)
63 N MALYNOVSKYI Mykyta 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
64 N AZIMKO Yahor 2002 M BLR
65 N NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
66 N PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
67 N PELLEGRINO Davide 2003 M ITA
68 N LAVALLÉE Damien 2002 M BEL CRE Huy (BEL)
69 N SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
70 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
71 N HUSAINOVS Zans 2003 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
72 N LEONARD Alexandre 2003 M BEL NEUFCHATEL (FRA)
73 N WIECZOREK Michal 2004 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
74 N PAWSKI Alan 2002 M POL Budowlani Torun (POL)
75 N ALEKSEJENKO Jegors 2002 M LAT Florete (LAT)
76 N ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
77 N BAE Anthony 2002 M USA
78 N NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
79 N POSUNKO Luka 2002 M UKR
80 N SUROWIAK Teodor 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
81 N SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
82 N GAFE Aleks 2005 M LAT Asmens (LAT)
83 N WISNIK Olaf 2002 M POL AZS AWF Poznan (POL)
84 N KRAUTSOU Viachaslau 2003 M BLR
85 N WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
86 N MÄRKLE Felix 2002 M GER PSV Stuttgart (GER)
87 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
88 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
89 N SECER Neset 2002 M TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
90 N LEYENDECKER Piet 2002 M GER Eintracht Duisburg (GER)
91 N HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
92 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
93 N PELLIS Marco 2003 M ITA CS Pordenone (ITA)
93 N LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
95 N BOLDZILO Igor 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
96 N KROITZSCH Leo 2003 M AUT StLFC Graz (AUT)
97 N TKACHENKA Heorhi 2004 M BLR
98 N MONDI Alberto 2002 M ITA
99 N KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
100 N KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
100 N UPTON Michael 2003 M CAN
102 N SEMINERIO Giuliano 2002 M AUT AFC Salzburg (AUT)
103 N ROPRAZ Aurélien 2003 M SUI CEM Morges (SUI)
103 N DELL'AVERSANA Francesco 2003 M ITA
105 N FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
106 N GOMEZ Eloy 2002 M ESP
107 N JUCH Nikolaus 2002 M AUT StLFC Graz (AUT)
108 N RAMPIONI Riccardo 2003 M ITA
109 N HALADUDA Kacper 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
110 N TOMECZEK Kamil 2004 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
111 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
112 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
113 N OSSENTOWSKI Mikolaj 2003 M POL IKS Leszno (POL)
114 N BODNAR Mykhailo 2002 M UKR Lviv (UKR)
115 N ROSSI Lorenzo 2002 M ITA
116 N POMPILIO Matteo 2003 M ITA
117 N SMUDA Jakub 2003 M POL IKS Leszno (POL)
118 N YLITERVO Santeri 2002 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
119 N LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
120 N DANLEE Billy 2003 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
121 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
122 N SURMA Jakub 2003 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
123 N SOH Jasper 2002 M SGP ABF Singapore (SGP)
124 N KULYKOV Mykyta 2003 M UKR
125 N EIDENMÜLLER Aaron 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
126 N KYTAIEV Vladyslav 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
127 N GENBRUGGE Sem 2004 M BEL
128 N POINTNER Maximilian 2002 M AUT TVJ Wels (AUT)
129 N DE JONG Nighel 2003 M NED Holland Schermen (NED)
130 N AU EONG Tyen Haan 2003 M SGP
131 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
132 N AYDIN Ege 2002 M TUR Karesi SK (TUR)
133 N KOVALCUKS Vladislavs 2002 M LAT Florete (LAT)
134 N KAIGORODOVS Bogdans 2002 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
135 N KOWALCZYK Fynn 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
136 N SEE Benedikt 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
136 N TARIMCI Arda 2005 M TUR
138 N GEUDVERT Oscar 2004 M BEL
139 N RAIMONDI Mattia 2004 M ITA
140 N BIELCIK Dominik 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
141 N PLESHANKOU Maksim 2002 M BLR
141 N RANZA Luigi 2004 M ITA
143 N CIANI Joel 2004 M ITA
144 N QUINTABA Tommaso 2004 M ITA
145 N DESPALATOVIC Toni 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
146 N BURCEA Radu 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
147 N TSIKHAMIRAU Kiryl 2004 M BLR
148 N RIVA Dino 2003 M SUI CEM Morges (SUI)
149 N SEAH Chad Zhuo Jun 2004 M SGP
150 N 1st round SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
150 N 1st round PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
152 N 1st round POLICANO Ludovico 2004 M ITA
153 N 1st round BARSI Patrik 2004 M SRB
154 N 1st round NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
155 N 1st round SCHIEBEL Paul 2002 M AUT UFC Wien (AUT)
156 N 1st round GERIS Vojtech 2004 M CZE
157 N 1st round VERSTEVEN Zeger 2003 M BEL De Maneschermer (BEL)
158 N 1st round PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
159 N 1st round JANECEK Lukas 2002 M CZE Serm Ostrava (CZE)
160 N 1st round ASK Henri 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
160 N 1st round CORIO Elia 2003 M ITA
162 N 1st round VERMEULEN Olof 2002 M NED Holland Schermen (NED)
163 N 1st round CZERWINSKI Iwo 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
164 N 1st round SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
164 N 1st round LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
166 N 1st round SCALA Emanuel 2002 M ITA
167 N 1st round KOZAK Pavel 2003 M CZE
168 N 1st round SHUMKO Mikita 2005 M BLR
169 N 1st round CHRAMOSTA Tomas 2004 M CZE
169 N 1st round BAJEVS Natans 2002 M LAT Asmens (LAT)
171 N 1st round HUDYMAC Michal 2004 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
172 N 1st round PROSOLI Lovro 2004 M CRO
172 N 1st round CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
174 N 1st round MAJERLE Vitan 2003 M SLO
175 N 1st round HASELSTEINER Max 2002 M AUT AFC Salzburg (AUT)
176 N 1st round CIGANEK Jan 2004 M CZE Serm Ostrava (CZE)
177 N 1st round RAMIREZ Pablo 2004 M AUT StLFC Graz (AUT)
177 N 1st round BERGMANN Thomas 2002 M AUT StLFC Graz (AUT)
177 N 1st round GRASSO Kei Lorenzo 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
180 N 1st round FRANCHI Guido 2002 M ITA
181 N 1st round WAGNER Alexander 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
182 N 1st round GORIUP Alexander 2002 M AUT StLFC Graz (AUT)
183 N 1st round KUCEBA Nikita 2004 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
184 N 1st round LEVIN Michael 2004 M BLR
185 N 1st round HUBNER Maximilian 2006 M AUT FC Wels (AUT)
186 N 1st round ZAPLETAL Jiri 2004 M CZE
187 N 1st round MORGUNOV Marc 2005 M UKR UFC Wien (AUT)
188 N 1st round ARDEBILI Emad Seyed 2003 M SLO SS Tabor (SLO)
189 N 1st round SALOBIR Arne 2003 M SLO
189 N 1st round ALKAYA Batuhan 2003 M TUR
189 N 1st round KOSMAC Filip 1900 M SLO SS Tabor (SLO)
192 N 1st round PURKARTHOFER Felix 2004 M AUT ATUS Weiz (AUT)
192 N 1st round KUDLACEK Raphael 2002 M AUT FG Stockerau (AUT)
194 N 1st round PECNIK Georg 2006 M AUT FC Wels (AUT)
195 N 1st round SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
196 N 1st round NESIC Stefan 2004 M SRB
197 N 1st round SCHÖNPASS Noel 2005 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
197 N 1st round DE GOUMOËNS Amedeo 2004 M SUI CEM Morges (SUI)
199 N 1st round IONITA Luca 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
A 1st round GLASSON Joseph 2006 M AUS NSW Fencing Ass (AUS)