Back to list

Results

Trofeo Maestro Dario Codarin
AUT Klagenfurt
October 27, 2018 - October 28, 2018

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 N HERBST Isaac 2002 M USA
1 N SHIFRON Daniel 2002 M USA
1 N HADDAD Justin 2002 M USA
1 N KUSHNERIK Ethan 2003 M USA
2 N ITALY       ITA
2 N DI MARCO Fabrizio 2002 M ITA BOSPA- Accademia della Spada Imola (ITA)
2 N RINALDI Pietro 2002 M ITA BRLAZ - Scherma Lame Azzurre Brindisi (ITA)
2 N SEVERINI Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
2 N PEZZOLI Federico 2003 M ITA TOISE (ITA)
3 N POLAND       POL
3 N KITLINSKI Bartosz 2003 M POL UKS MDK Olimp (POL)
3 N SOCHA Jan 2002 M POL PKSzerm Warszawa (POL)
3 N URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
3 N BULANDRA Jan 2002 M POL AZS AWF Katowice (POL)
4 N HUNGARY       HUN
4 N BARTKO Levente 2002 M HUN MTK (HUN)
4 N TUSJAK Adrian 2003 M HUN
4 N SOMODY Soma 2004 M HUN
4 N VOROS Gyozo 2002 M HUN
5 N ITALY 2       ITA
5 N REMONDINI Dario 2002 M ITA CS Forlivese (ITA)
5 N ARMALEO Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
5 N PIATTI Enrico 2002 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
5 N MENCARELLI Simone 2003 M ITA TOISE (ITA)
6 N ESTONIA       EST
6 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
6 N ZURBA Ilija 2001 M EST Tallinna Mook (EST)
6 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
6 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
7 N ROMANIA       ROU
7 N MIRICA Florin 2004 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
7 N STATIE David 2002 M ROU CSS Quarto Buc (ROU)
7 N SURDUCAN Tudor 2002 M ROU CS Satu Mare (ROU)
7 N POPA Daniel 2002 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
8 N UKRAINE       UKR
8 N KORNIIENKO Lev 2002 M UKR
8 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
8 N RYADNINSKYI Ivan 2005 M UKR Kharkiv (UKR)
8 N KHRUSHCH Dmytro 2002 M UKR
9 N USA 2       USA
9 N FEINBERG Gabriel 2003 M USA
9 N LEE Aaron 2002 M USA
9 N KUMASHI Mihir 2002 M USA
9 N WEISS Miles 2003 M USA
10 N ITALY 3       ITA
10 N BONAGA Nicolo 2002 M ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
10 N BASSI Filippo 2003 M ITA
10 N CUOMO Fabrizio 2003 M ITA
10 N SICA William David 2003 M ITA
11 N UKRAINE 2       UKR
11 N KUBLITSKIY Mykhailo 2003 M UKR KIEW (UKR)
11 N MASLOV Heorgii 2002 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
11 N SYROTA Mykhailo 2002 M UKR KIEW (UKR)
11 N OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
12 N USA 3       USA
12 N VERMEULE Spencer 2004 M USA
12 N ZHENG Hagen 2003 M USA
12 N SHIN Joshua 2003 M USA
12 N KOZLOWSKI Mateusz 2002 M USA
13 N USA 4       USA
13 N MUN Michael 2003 M USA
13 N MOOSEKIAN Stafford 2003 M USA
13 N LIVERANT Skyler 2004 M USA
13 N NGUYEN Ethan 2002 M USA
14 N AUSTRIA       AUT
14 N KNECHTL David 2002 M AUT GFU Graz (AUT)
14 N BOSNJAK PEREIRA E SILVA Philip 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
14 N FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
14 N HUBER Philipp 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
15 N KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
15 N ZÖLSS Leo 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
15 N LACH Leo 2002 M AUT UWK Graz (AUT)
15 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
16 N GERMANY       GER
16 N EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
16 N GEHL Sebastian 2002 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
16 N BITTERLING Julius Paul 2002 M GER OFC Bonn (GER)
16 N KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
17 N BELARUS       BLR
17 N SOBALEU Maksim 2002 M BLR
17 N SEMANENKA Mark 2003 M BLR KIDS FENCE (BLR)
17 N ULASEVICH Daniil 2003 M BLR
17 N PUCHKOVSKIY Mihail 2004 M BLR
18 N GERMANY 2       GER
18 N KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
18 N RUST Sven 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
18 N KUMMER Gernot 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
18 N MARX Valentino 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
19 N ROMANIA 2       ROU
19 N PURCAREA Dinu 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
19 N NISTOR Horia 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
19 N PAPP Andrei 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
20 N USA 5       USA
20 N GAIDAR Daniel 2002 M USA
20 N JAYENDRA Chandrashekar 2004 M USA
20 N LEIGH David 2002 M USA
21 N ESTONIA 2       EST
21 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
21 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
21 N SHAPOVALOV Kiril 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
22 N UKRAINE 3       UKR
22 N KUZMA Andriy 2003 M UKR
22 N BELYAYEV Dmytro 2002 M UKR Uzhgorod (UKR)
22 N MYKYTENKO Dmytro 2002 M UKR
23 N POLAND 2       POL
23 N BUSKO Robert 2002 M POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
23 N GODLEWSKI Bartlomiej 2002 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
23 N JEDRZEJCZYK Radoslaw 2002 M POL
23 N WALACH Wiktor 2003 M POL RMKS Rybnik (POL)
24 N POLAND 3       POL
24 N RZYCZNIAK Wojciech 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
24 N KAZMIERSKI Maciej 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
24 N CIESLIK Jakub 2002 M POL PKSz Warszawa (POL)
24 N RADOSZ Mikolaj 2002 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
25 N AUSTRIA 2       AUT
25 N SONNLEITNER Thomas 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
25 N DÜRK Valentin 2003 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
25 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
26 N GERMANY 3       GER
26 N BRYCHCY Jakob 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
26 N PRZIKOPP Martin 2003 M GER FC Leipzig (GER)
26 N GERHARTZ Benedict 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
27 N GERMANY 4       GER
27 N VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
27 N SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
27 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
27 N BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
28 N BELARUS 2       BLR
28 N MALKO Artur 2004 M BLR
28 N SIAMASHKA Kiryl 2002 M BLR
28 N KHURSEVICH Anton 2004 M BLR
29 N POLAND 4       POL
29 N GLOWACKI Dominik 2002 M POL
29 N CNOTALSKI Przemyslaw 2002 M POL
29 N GRAMZA Maciej 2002 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
29 N URBAN Pawel 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
30 N POLAND 5       POL
30 N MANDRYSZ Sebastian 2002 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
30 N OGONOWSKI Szymon 2002 M POL
30 N SOJKA Dominik 2002 M POL RMKS Rybnik (POL)
30 N FRYDRYCH Kacper 2002 M POL
31 N RISTIC Ognjen 2002 M SRB MK Silni (SRB)
31 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
31 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
32 N RANKL Florian 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
32 N HORVATH Zsombor 2002 M HUN FLESS (HUN)
32 N FRANK Csaba 2003 M HUN BVSC (HUN)
32 N VINNITCHOUK Ted 2002 M CAN
33 N CZECH REPUBLIC       CZE
33 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
33 N KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
33 N JINDRA Jakub 2002 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
33 N ZHANAL Petr 2002 M CZE
34 N SCARLAT Cris 2004 M ROU
34 N PANKRATZ Josua 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
34 N ZARNESCU Tudor 2003 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
35 N SERBIA       SRB
35 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
35 N PLANOJEVIC Jakov 2004 M SRB MK Silni (SRB)
35 N SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
35 N DJUROVIC Milos 2004 M SRB MK Silni (SRB)