Back to list

Results

2022 Deutsche Meisterschaft
GER Winsen Luhe
May 7, 2022 - May 8, 2022

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GAMKE Ella 2006 F GER TV Markkleeberg (GER)
2 N SEIFFERT Veranika 2006 F GER SC Berlin (GER)
3 N BENEDIX Martha 2006 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
3 N HERWIG Merle 2008 F GER FSC Cottbus (GER)
5 N ARNELA Lucia 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N HERWIG Finja Malu 2007 F GER FSC Cottbus (GER)
7 N TROPMANN Anastasia 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 N JAKOB Mia 2005 F GER PSV Stuttgart (GER)
9 N BRAUN Annemarie 2005 F GER FC Moers (GER)
10 N ENGLER Eva 2006 F GER FC Moers (GER)
11 N ZONI Lea 2006 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
12 N SCHNARR Sophia 2006 F GER TFC Hanau (GER)
13 N GESCH Rubina Rose 2005 F GER Quernheimer FC (GER)
14 N HARTFELDER Nicole 2005 F GER FC Moers (GER)
15 N BERGER Julia 2005 F GER SC Berlin (GER)
16 N MAHUTKA Malin Ava 2007 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
17 N ROHNER Emilia 2006 F GER SC Berlin (GER)
18 N KRAFT Maja 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
19 N HÖPFL Amelie 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 N VÖLKER Linn Marie 2007 F GER FC Moers (GER)
21 N GRÜNERT Clara Luise 2005 F GER Hamburger FC (GER)
22 N MERT Buket 2007 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 N SCHNARR Pia 2005 F GER TFC Hanau (GER)
24 N BAUER Fenja 2005 F GER TG Hanau (GER)
25 N WICHMANN Elisabeth 2005 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
25 N GOGOLIN Kim 2005 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
27 N PERL Marie 2005 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
28 N BAAS Svenja 2007 F GER TFC Hanau (GER)
29 N BUSCHE Lena 2005 F GER TG Frankenthal (GER)
30 N ROSENSTENGEL Merle 2006 F GER KSV Weißwasser (GER)
31 N FRIGEWSKI Joy 2007 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
32 N HASSINGER Sophie 2007 F GER FSC Cottbus (GER)
33 N EVERS Larissa 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
34 N HAGEN Helena 2006 F GER SC Berlin (GER)
35 N RANFT Abby 2007 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
36 N METZ Thea 2006 F GER TFC Hanau (GER)
37 N JANKNECHT Francisca 2005 F GER FK Hannover (GER)
38 N BEHLKE Ronja 2007 F GER FG Recklinghausen (GER)
39 N WEYERMANN Freya 2007 F GER Dürener FC (GER)
40 N FISCHER Marie 2007 F GER OSC Berlin (GER)
41 N KOSIN Lena 2008 F GER FC Moers (GER)
42 N KÖLL Teresa 2006 F GER TV Feldkirchen (GER)
43 N KARIUS Bele 2007 F GER SC Berlin (GER)
44 N BUCHWALD Lisbeth 2006 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
45 N RIDDER Reimut 2006 F GER Dürener FC (GER)
46 N FRANKE Lena Inken 2006 F GER TV Haueneberstein (GER)
47 N POPOV Anna-Sophia 2008 F GER TG Biberach (GER)
48 N HOFFMANN Alexia 2005 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
49 N MALETZ Alina 2005 F GER TV Lahr (GER)
50 N STIEGLMEIER Anna 2006 F GER MTV München (GER)
51 N GÜNDEL Aurelia 2008 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
52 N FELLMANN Emelie 2007 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
53 N POPOV Maria 2005 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
54 N CARSTENSEN Lina 2005 F GER TG Biberach (GER)
55 N KURLUS Carina Kim 2005 F GER SVA Oranienburg (GER)
56 N AL HASHIM Rana 2007 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
57 N PAVLOVA Eva 2005 F GER SC Berlin (GER)
58 N RIDDER Alrun 2005 F GER Dürener FC (GER)
59 N SCHWAB Sophie 2005 F GER FC Fürth (GER)
60 N UMLAUF Mara Anneke 2007 F GER PSV Stuttgart (GER)
61 N JOERIS Tophan 2005 F GER Nürnberger FC (GER)
62 N TSOGIDIS Christina 2005 F GER KTF Luitpold München (GER)
63 N SELMAYR Sarah 2006 F GER TV Feldkirchen (GER)
64 N TAUBITZ Elina Annalena 2007 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
65 N PALADINI Giuliana 2007 F GER TV Haueneberstein (GER)
66 N HUBOLD Pia 2006 F GER FSC Jena (GER)
67 N BACH Marie 2008 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
68 N WETZEL Tabea Sophie 2008 F GER FSC Nordhausen (GER)
69 N 1st round NOWARA Nora Leandra 2008 F GER FSC Cottbus (GER)
70 N 1st round KIESSLING Florence 2007 F GER TG Frankenthal (GER)
70 N 1st round CÜPPER Miriam 2008 F GER Dürener FC (GER)
72 N 1st round LOBSIGER Lilly 2006 F GER FC Rothenbaum (GER)
73 N 1st round PAETSCH Eleni Maria 2007 F GER SV Alfeld (GER)
74 N 1st round GROßMANN Julie 2008 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
75 N 1st round KRAUSE Frida 2005 F GER FC Rothenbaum (GER)
76 N 1st round SCHRÖDER Josephine 2006 F GER FSC Jena (GER)
76 N 1st round TEMUR Duru 2007 F GER Walddörfer SV (GER)
78 N 1st round FUDERHOLZ Clara 2008 F GER FC Fürth (GER)
79 N 1st round KRÖPELIN Fenja 2008 F GER VFL Marburg FA (GER)
80 N 1st round HARTMANN Sofia 2006 F GER SV Alfeld (GER)
81 N 1st round OHREM Muriel 2008 F GER MTV Giessen (GER)
82 N 1st round SCHMÜSER Emma 2007 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
83 N 1st round ARBOGAST Mia 2005 F GER MTV Braunschweig (GER)
83 N 1st round HOFFMANN Chiara 2005 F GER TSV Winsen (GER)
85 N 1st round GOLDAMMER Mila 2008 F GER FG Schwerin (GER)
86 N 1st round DIERßEN Leonie 2006 F GER TSV Winsen (GER)
86 N 1st round STEFER Luzie Helene 2006 F GER FG Schwerin (GER)
88 N 1st round HAMMERATH Silva 2008 F GER Dürener FC (GER)
89 N 1st round CONRAD Diana 2005 F GER SV Wacker Burghausen (GER)
90 N 1st round BISCHOFF Emma 2008 F GER TV Haueneberstein (GER)