Back to list

Results

2021 Internationales Turnier
GER Jena
September 25, 2021 - September 26, 2021

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
2 N ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
3 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
3 N LINDNER Ruben 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 N HOFFMANN Nils 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N MICHEL Fabian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
9 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
12 N SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
13 N DIESTELKAMP Niklas 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
14 N FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
15 N RENARD Nolann 2004 M GER FSC Jena (GER)
16 N HEITZ Noah 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 N FROHWEIN Moritz 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
18 N POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers (GER)
19 N HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
20 N DÖRFER Laurenz 2004 M GER TG Münster (GER)
21 N GEUDVERT Oscar 2004 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
22 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
23 N MC CONELL Lino 2005 M GER SC Berlin (GER)
24 N WALTER Lennard 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 N GASPERINI Loïc Sofian 2003 M BEL CRE Huy (BEL)
26 N LENK Hendrik Dion 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
27 N VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
28 N BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
29 N SEE Benedikt 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 N WOLF Julien 2005 M GER Dresdener FC (GER)
31 N EMMERICH Jaron 2004 M GER TG Dörnigheim (GER)
32 N SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
33 N ASK Henri 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
34 N NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
35 N STUDENT Mika 2005 M GER FG Recklinghausen (GER)
36 N GAASEIDNES Kjell 2004 M GER SC Berlin (GER)
37 N ZACHER Niklas 2003 M GER FSC Jena (GER)
38 N SPIELMANN Richard 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
39 N SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
40 N LOESCHE Teo 2002 M GER FSC Jena (GER)
41 N LENSCHOW Nick-Malte 2002 M GER FC Moers (GER)
42 N BRAUN Noah 2002 M GER TG Münster (GER)
43 N SCHMIDT Friedrich 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
44 N GENBRUGGE Sem 2004 M BEL De Maneschermer (BEL)
44 N MÜLLER Len 2005 M GER PSV Stuttgart (GER)
46 N LEONARD Alexandre 2003 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
47 N LEYNEN DUBUS Victor 2005 M BEL De Maneschermer (BEL)
48 N WAGNER Louis 2006 M GER SC Berlin (GER)
49 N HELM Leander 2003 M GER SC Berlin (GER)
50 N SAUTNER Marcel 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
51 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern (GER)
52 N SCHMIDT Richard 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
53 N WUNDLING Ivo 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
54 N FRÖHLICH Moritz 2003 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
54 N AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
56 N MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers (GER)
57 N EBERT Tillmann 2005 M GER TV Markkleeberg (GER)
58 N EHRICH Marlon 2002 M GER SC Berlin (GER)
59 N MÄRKLE Felix 2002 M GER PSV Stuttgart (GER)
60 N BOSSERHOFF Nils 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
61 N GAUSS Neil 2005 M GER PSV Stuttgart (GER)
62 N HEITMANN Leander 2005 M GER TG Münster (GER)
63 N ZAGORNIK Lucas 2003 M GER FSC Jena (GER)
64 N SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
65 N WAGNER Vincent 2004 M GER PSV Stuttgart (GER)
66 N HÖFLER Julius 2006 M GER TSG Weinheim (GER)
67 N NEEB Jakob 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
68 N SCHWABE Markus 2006 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
69 N TARIMCI Arda 2005 M TUR De Maneschermer (BEL)
70 N NEUBAUER Aaron 2003 M GER FSC Jena (GER)
71 N KUSIAN Andreas 2004 M GER SV Angern (GER)
72 N GRUN Nils 2003 M GER SC Berlin (GER)
73 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
74 N BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers (GER)
75 N ALYOKHIN Fyodor 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
76 N HANAWA Anthony 2004 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
76 N SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin (GER)
78 N WILMSMEYER Tom 2006 M GER TG Münster (GER)
79 N MIRBACH Maximilian 2006 M GER DFC Düsseldorf (GER)
80 N GÜTTLER Justin Arnold 2003 M GER FSC Jena (GER)
81 N ENGFER Friedrich 2004 M GER FG Schwerin (GER)
82 N HAGENE Emmanuel 2005 M GER FC Moers (GER)
83 N SCHREIBER Felix 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
84 N FRANKE Tim Ole 2004 M GER TV Haueneberstein (GER)
85 N BISCHOF Finn 2005 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
86 N HOHWY Fritz 2006 M GER Walddörfer SV (GER)
87 N MALITZKI Lukas 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
88 N REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin (GER)
89 N MEIER Bernhard 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
90 N KIECKBUSCH Jacob 2005 M GER PSV Stuttgart (GER)
91 N BAIR Marlon 2004 M GER PSV Stuttgart (GER)
92 N SZUMODALSKY Emil 2003 M GER FSC Jena (GER)
93 N BENEDIX Carl 2004 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
94 N LEUSCHKE Jakob 2005 M GER Dresdener FC (GER)
95 N MOGILIN Matvey 2005 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
96 N STIER Franz 2002 M GER FSC Jena (GER)
96 N BARENTHIEN Simon 2002 M GER TV Haueneberstein (GER)
96 N STRELOW Alexander 2006 M GER Dresdener FC (GER)
99 N SCHROVEN Loucas 2006 M BEL De Maneschermer (BEL)
100 N SCHWAB Jamey Maurice 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
101 N MAYER Leonard 2006 M GER Quernheimer FC (GER)
102 N SCHNABEL Lennart 2007 M GER FSC Jena (GER)
103 N GERLACH Hannes 2003 M GER FSC Jena (GER)
104 N ALTENRIEDER Simon 2004 M GER MTV München (GER)
104 N JOBST Maximilian 2005 M GER FC Moers (GER)
106 N 1st round FAITZ Philip 2005 M GER TG Dörnigheim (GER)
107 N 1st round WILLEMS Tom 2003 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
108 N 1st round HEMPEL Jan Lucas 2007 M GER FG Schwerin (GER)
109 N 1st round BROCKER Malte 2004 M GER FG Schwerin (GER)
110 N 1st round KORTE Thore 2004 M GER FSC Jena (GER)
111 N 1st round VESTI Lucien 2007 M GER TFC Hanau (GER)
112 N 1st round SCHARFENBERG Rasmus 2004 M GER VFL Pinneberg (GER)
112 N 1st round JÜRGENSEN Johannes 2005 M GER Dresdener FC (GER)
114 N 1st round RADANT Raphael 2007 M GER FG Schwerin (GER)
115 N 1st round WOHLMACHER Simon 2004 M GER FS TG Würzburg (GER)
116 N 1st round THETMEYER Lucas 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
117 N 1st round HÖFLING Jonas 2003 M GER CTG Koblenz (GER)
118 N 1st round TIPPMER Paul 2006 M GER Dresdener FC (GER)
119 N 1st round SCHULTZ Milan 2006 M GER FG Schwerin (GER)
120 N 1st round VON QUAST Maximilian 2006 M GER TG Dörnigheim (GER)
121 N 1st round HERMANNS Julius 2005 M GER SC Korb (GER)
122 N 1st round RUGE Arthus 2003 M GER FSC Jena (GER)
122 N 1st round SCHUSTER Leon Emanuel 2006 M GER KTF Luitpold München (GER)
124 N 1st round WEIMANN Dorian 2005 M GER Walddörfer SV (GER)
124 N 1st round HERMANN Marc 2005 M GER TSV Bigge-Olsberg (GER)
124 N 1st round NEITZEL Finn 2006 M GER SC Berlin (GER)
127 N 1st round MAYWALD Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
128 N 1st round ZANNER Raoul 2006 M GER TG Dörnigheim (GER)
129 N 1st round ENGL Fabian 2005 M GER TV Haueneberstein (GER)
129 N 1st round BÄR Oscar 2005 M GER TV Cannstatt (GER)
131 N 1st round RILLING Noel 2006 M GER FSC Jena (GER)
131 N 1st round JANSON Moritz 2005 M GER TV Haueneberstein (GER)