Back to list

Results

2021 World Championships
EGY Cairo
April 3, 2021 - April 11, 2021

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
2 N PARK Junseong 2004 M KOR
3 N HARLEY Colby 2004 M USA
3 N SHELEKHOV Arseniy 2004 M RUS
5 N NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
6 N OLANGUA Asier 2004 M ESP
7 N AKBAROV Murad 2004 M AZE
8 N ABZHAL Bexultan 2004 M KAZ
9 N NOFAL Zeyad 2004 M EGY
10 N LEE Yehun 2004 M KOR
11 N ASLAN Tolga 2005 M TUR
12 N TSE Hong Wang 2005 M HKG
13 N KOROTNEV Stanislav 2004 M RUS
14 N ESHCHANOV Allaniyaz 2005 M UZB
15 N AYMURATOV Musa 2005 M UZB
16 N DINC Efe 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
17 N HESHAM Ahmed 2006 M EGY
18 N MAMMADOV Saleh 2004 M AZE
19 N LIMB Matthew 2004 M USA
20 N ASIK Murat Sarp 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
21 N TSYPIN Ivan 2004 M RUS
22 N DAULETNAZAROV Azizbek 2004 M UZB
23 N CACEK Matyáš 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
23 N NASENNIK Ivan 2006 M BLR
25 N KIM Hyeongjun 2004 M KOR
26 N BUGIALLI Matteo 2004 M ESP
27 N HAISIN Ivan 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
28 N KUSAK Oskar 2005 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
29 N YADAHALVIS Uladzimir 2005 M BLR
30 N DUTU Ionut 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
31 N HALAIDZENKA Artur 2004 M BLR
32 N KUTCHUKHIDZE Lasha 2004 M GEO
33 N KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
34 N BASSEM Fares 2005 M EGY
35 N HUSEYNLI Magsud 2004 M AZE
36 N KOLOBAIEV Dmitrii 2005 M UKR Netishyn (UKR)
37 N WAGH Nikhil Sanjiv 2004 M IND
38 N PINZON GUERRA Alejandro 2005 M COL
39 N BECKER Matheus 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
40 N YIM Tin Long 2004 M HKG
41 N FILEV Viktor 2004 M BUL Svechnikov (BUL)
42 N KASHEVAROV Eduard 2004 M UKR
43 N BOUNACEUR Mohammed Belsem 2004 M ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
44 N BRONISZEWSKI Marcel 2004 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
45 N SALIBA Renato 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
46 N 1st round STRAGALIS Theodoros 2004 M GRE A.A. IOANNINON (GRE)
47 N 1st round TLEULENOV Alan 2006 M KAZ
48 N 1st round KÄFERBÖCK Jakob 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
49 N 1st round CALLAHAN Jaden 2004 M USA
50 N 1st round HOLUBEC Philip 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
51 N 1st round DUARTE Eduardo 2004 M POR
52 N 1st round DENKIEWICZ Benedykt 2006 M POL
53 N 1st round GOMEZ Marcos 2004 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
54 N 1st round LAISHRAM Moramba 2006 M IND
55 N 1st round SUSTAR Andrej 2005 M SLO SAB Kamnik (SLO)
55 N 1st round REJAS Mateo 1900 M BOL
57 N 1st round MUBARAK Khalid 2004 M UAE
F 1st round AL-LAMI Ali 2004 M IRQ
F 1st round CHAN Lok Hei Royce 2004 M HKG
F 1st round GOA Nemlin Moise 2004 M CIV