Back to list

Results

St. Duje Cup
CRO Split
April 28, 2018 - April 28, 2018

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BOLLATI Federico 1978 M ITA
2 LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
3 MARENCO Federico 1998 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
3 HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
5 NICKEL Rolf 1991 M CHI Avulso (BRA)
6 MAYNARD Calum 1993 M GBR
7 GONZALEZ Rodrigo 1997 M CHI
7 KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
9 TACCANI Alessandro 1992 M ARG
10 KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
11 FRENCH Dylan 1997 M CAN
12 ZAFIROV Ivan 1992 M BUL Sofia (BUL)
13 ALIYEV Kanan 1993 M AZE
14 LEMEE Nils 1989 M FRA ST MAUR VGA (FRA)
15 MUNZONE Edoardo 1988 M ITA
16 NICKEL Heinz 1995 M CHI Avulso (BRA)
17 LOVRIC Ivan 1992 M CRO MK Split (CRO)
18 ALEKSANDROVSKI Tomi 1958 M MKD MK Rabotnicki Skopje (MKD)
19 DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
20 SANTRAC Danilo 1996 M SRB BMK Beograd (SRB)
21 MARKOTA Vedran 2001 M CRO CAFC Mladost (CRO)
22 PELLETIER Vincent 1976 M CAN
23 RIAHI Farhad 1972 M GBR SEB Basel (SUI)
24 LOSEVSKIY Sergey 1983 M RSA
25 LEONE Francesco 2000 M ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
25 AVAERT Arnaud 1980 M BEL CE Damocles (BEL)
27 BAY COLOMBANO Emmanuel 1985 M ARG
27 ARKHIPOV Alexey 1970 M RUS
29 JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
30 SIMPSON James 1994 M IRL Imperial College UFC (GBR)
31 KRALEV Presiyan 1998 M BUL Odesos 2008 (BUL)
32 KOTOV Denis 1977 M RUS
33 COX Matthew 1982 M USA MK Fencing Academy (UAE)
34 SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
35 CHANUT Florent 1988 M FRA NIMES SE (FRA)
36 CIPAR Jan 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
37 CVETIC Jovan 1997 M SRB
38 HORVAT Filip 1995 M CRO CAFC Mladost (CRO)
39 GARCIA Guilhem 1988 M FRA NIMES SE (FRA)
40 BOYADZHIEV Todor 1983 M BUL
41 ZMAUC-KVAR Ziga 1995 M SLO SK BRANIK (SLO)
42 SOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
43 PUCHACHER Lukas 1996 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
44 SALETIS Viktor 1969 M LTU Gintarine spaga (LTU)
45 1st round BLACKMORE Noah 1996 M GBR
46 1st round LOVRIC Marin 1991 M CRO MK Split (CRO)
47 1st round RISTOSKI Sasho 1968 M MKD MK Vardar Skopje (MKD)
48 1st round NUNEZ Pablo 1993 M CHI
49 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
50 1st round DANIEL JAMES Alexander 1973 M BUL
51 1st round CIKES Andrej 1977 M CRO
52 1st round PAVLOPOULOS Nikolaos 1968 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
53 1st round WADE Oliver Samuel 1999 M GBR CE Charlemagne (BEL)
54 1st round DE WIJN Peter 1952 M NED SC Den Bosch (NED)
55 1st round MARINAKIS Georgios 1966 M GRE P.A.O. ATHENS (GRE)