Fleuret Damer U15 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BACH Helena Franziska | 2007 | F | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
2 | N | GROßMANN Julie | 2008 | F | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
3 | N | LAABS Ella Martha | 2009 | F | GER | VFL Pinneberg (GER) | ||
4 | N | SCHMÜSER Emma | 2007 | F | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
5 | N | NAUMANN Rebekka | 2007 | F | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
Fleuret Herrer U15 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BURCHARDT Jonah | 2008 | M | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
2 | N | BACH Marius | 2009 | M | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
3 | N | SOARES DOS REIS Moritz | 2007 | M | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
4 | N | HANSEN Willem | 2010 | M | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
Kårde Damer U17 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | WALL Loreley Thais | 2005 | F | GER | Fechtergilde Südholstein (GER) | ||
2 | N | ARAZYAN Elen | 2006 | F | ARM | Fechtergilde Südholstein (GER) | ||
3 | N | LÖHLER Lilli | 2005 | F | GER | Elmshorner MTV (GER) | ||
4 | N | BREHMER Mia | 2008 | F | GER | Elmshorner MTV (GER) | ||
5 | N | BACHMANN Victoria Charlotte | 2007 | F | GER | FG Segeberg (GER) | ||
6 | N | STRICH Hannah-Luise | 2008 | F | GER | FG Segeberg (GER) |
Kårde Herrer U17 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | SCHNEIDER Tim Raymond | 2005 | M | GER | FG Segeberg (GER) | ||
2 | N | LANGE Hinrich | 2005 | M | GER | FG Segeberg (GER) | ||
3 | N | WOLTERS Anton | 2005 | M | GER | 1.SC Norderstedt (GER) | ||
4 | N | LANGE Magnus | 2007 | M | GER | FG Segeberg (GER) | ||
5 | N | LANGE Jesper | 2007 | M | GER | FG Segeberg (GER) |
Fleuret Damer U11 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | SCHEEL Antonia | 2011 | F | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
2 | N | DIKIZEYEKO Zaïna | 2011 | F | GER | Kieler MTV (GER) |
Fleuret Herrer U11 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | LAABS Alexander Raphael | 2011 | M | GER | VFL Pinneberg (GER) | ||
2 | N | HOLZ Louca | 2011 | M | GER | Kieler MTV (GER) | ||
3 | N | BREEDE Mads Johann | 2012 | M | GER | Kieler MTV (GER) |
Kårde Damer U13 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | VON WOLFF Emma | 2010 | F | GER | Elmshorner MTV (GER) |
Kårde Herrer U13 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | FISCHER Tim | 2009 | M | GER | Sport-Club Itzehoe (GER) | ||
2 | N | LÜTHJOHANN Arne | 2009 | M | GER | Kieler TB Brunswik (GER) | ||
3 | N | BERSCH Jorik | 2010 | M | GER | Elmshorner MTV (GER) | ||
4 | N | DUMSE Khaya Sekani | 2010 | M | GER | Elmshorner MTV (GER) | ||
5 | N | FISCHER Finn | 2010 | M | GER | Sport-Club Itzehoe (GER) |
Sabel Damer U15 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | FÜRSTENAU Lea | 2007 | F | GER | Elmshorner MTV (GER) |
Sabel Herrer U15 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | WEIDE Timo Caspar | 2008 | M | GER | FC Lütjensee (GER) | ||
2 | N | BEU Flynn Jonathan | 2007 | M | GER | FC Lütjensee (GER) |
Kårde Damer U17 Hold | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | STG FECHTERGILDE SÜDHOLSTEIN / ELMSHORNER MTV | GER | Fechtergilde Südholstein (GER) | ||||
1 | N | ARAZYAN Elen | 2006 | F | ARM | Fechtergilde Südholstein (GER) | ||
1 | N | WALL Loreley Thais | 2005 | F | GER | Fechtergilde Südholstein (GER) | ||
1 | N | LÖHLER Lilli | 2005 | F | GER | Elmshorner MTV (GER) |
Kårde Herrer U17 Hold | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Fleuret Damer U17 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | GOGOLIN Kim | 2005 | F | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
2 | N | SCHMÜSER Emma | 2007 | F | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
3 | N | BACH Helena Franziska | 2007 | F | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
4 | N | GROßMANN Julie | 2008 | F | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
Fleuret Herrer U17 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | ESPELAGE Casper | 2006 | M | GER | VFL Pinneberg (GER) | ||
2 | N | KLÖTZER Maximilian | 2006 | M | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
3 | N | LÖFFLER Samuel | 2006 | M | GER | VFL Pinneberg (GER) | ||
4 | N | BURCHARDT Jonah | 2008 | M | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
5 | N | SOARES DOS REIS Moritz | 2007 | M | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
6 | N | VON DER OHE Roald | 2006 | M | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
7 | N | GLÄSER Lasse | 2007 | M | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
Kårde Damer U15 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | VON WOLFF Emma | 2010 | F | GER | Elmshorner MTV (GER) | ||
2 | N | BREHMER Mia | 2008 | F | GER | Elmshorner MTV (GER) | ||
3 | N | BACHMANN Victoria Charlotte | 2007 | F | GER | FG Segeberg (GER) | ||
4 | N | STRICH Hannah-Luise | 2008 | F | GER | FG Segeberg (GER) | ||
5 | N | FÜRSTENAU Lea | 2007 | F | GER | Elmshorner MTV (GER) | ||
6 | N | SCHÖNROCK Klara Marleen | 2007 | F | GER | Sport-Club Itzehoe (GER) |
Kårde Herrer U15 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | LANGE Magnus | 2007 | M | GER | FG Segeberg (GER) | ||
2 | N | LANGE Jesper | 2007 | M | GER | FG Segeberg (GER) | ||
3 | N | ADAMS Henry | 2007 | M | GER | 1.SC Norderstedt (GER) | ||
4 | N | FISCHER Tim | 2009 | M | GER | Sport-Club Itzehoe (GER) | ||
5 | N | SCHREIBER Juris | 2007 | M | GER | Kieler TB Brunswik (GER) |
Fleuret Damer U13 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Fleuret Herrer U13 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | HANSEN Willem | 2010 | M | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) | ||
2 | N | STEBISCH Justus Franz | 2009 | M | GER | Kieler MTV (GER) | ||
3 | N | STARKE Dominic Julius | 2009 | M | GER | Kieler MTV (GER) | ||
4 | N | BACH Marius | 2009 | M | GER | Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
Kårde Damer U11 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BERWING Emma | 2011 | F | GER | Fechtergilde Südholstein (GER) | ||
2 | N | KALYAPINA Maria | 2011 | F | RUS | Fechtergilde Südholstein (GER) | ||
3 | N | NACHTMANN Celina Jolien | 2012 | F | GER | Fechtergilde Südholstein (GER) | ||
4 | N | VOIGT Yvaine-Fay | 2011 | F | GER | FG Segeberg (GER) | ||
5 | N | KUHLMANN Nele | 2012 | F | GER | Fechtergilde Südholstein (GER) |
Kårde Herrer U11 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | OTT Louis Bennet | 2011 | M | GER | Sport-Club Itzehoe (GER) | ||
2 | N | MEINEN Hannes | 2011 | M | GER | 1.SC Norderstedt (GER) |
Sabel Damer U11 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Sabel Damer U13 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Sabel Damer U17 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Sabel Herrer U11 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | ZAIß Joshua | 2011 | M | GER | FC Lütjensee (GER) |
Sabel Herrer U13 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | STEFFEN Marten | 2010 | M | GER | FC Lütjensee (GER) | ||
2 | N | SCHÄFER Paul-Luca | 2009 | M | GER | FC Lütjensee (GER) |
Sabel Herrer U17 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | ROOS Nils | 2006 | M | GER | FC Lütjensee (GER) | ||
2 | N | OLBRICH Jan Felix | 2005 | M | GER | FC Lütjensee (GER) | ||
3 | N | WEIDE Timo Caspar | 2008 | M | GER | FC Lütjensee (GER) |
Fleuret Damer U17 Hold | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Fleuret Herrer U17 Hold | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Sabel Damer U17 Hold | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Sabel Herrer U17 Hold | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|