Hanseatischer FC Lübeck
Fleuret
Regionale mesterskaber | ||
---|---|---|
1 | 1 | 2 |
Sep 25, 2020 | Turnierreifeprüfung (Deutscher Fechter-Bund e.V.) | JANSHEN Friederike |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
76 | 5/25/24 / 5/26/24 | Schwerin | German Championships | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
21 | 5/25/24 / 5/26/24 | Schwerin | German Championships | Fleuret Herrer U15 Hold | |
10 | 6/10/23 / 6/11/23 | Winsen Luhe | German Championships | Fleuret Herrer U13 Hold | |
39 | 6/10/23 / 6/11/23 | Winsen Luhe | German Championships | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
23 | 5/28/22 / 5/29/22 | Moers | German Championships | Fleuret Herrer U15 Hold |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
3 | 3/9/24 / 3/10/24 | Itzehoe | Youth Championships of Schleswig-Holstein | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
6 | 3/9/24 / 3/10/24 | Itzehoe | Open Championships of Schleswig-Holstein | Fleuret Herrer U17 Individuelt | |
2 | 3/11/23 / 3/12/23 | Itzehoe | Youth Championships of Schleswig-Holstein | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
5 | 3/11/23 / 3/12/23 | Itzehoe | Youth Championships of Schleswig-Holstein | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
1 | 3/12/22 / 3/13/22 | Itzehoe | Championships of Schleswig-Holstein | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
4 | 3/12/22 / 3/13/22 | Itzehoe | Championships of Schleswig-Holstein | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
3 | 3/7/20 / 3/8/20 | Itzehoe | Championships of Schleswig-Holstein | Fleuret Herrer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence |
---|
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
8 | 5/5/24 | Buchholz in der Nordheide | Buchholzer Bienenstich | Fleuret Herrer U17 Individuelt | |
3 | 9/30/23 / 10/1/23 | Lübeck | Cup Sieben-Türme 2023 | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
7 | 9/24/22 / 9/25/22 | Lübeck | Cup Sieben-Türme | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
6 | 8/27/22 / 8/28/22 | Greifswald | Baltic Cup | Fleuret Herrer U13 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
34 | 4/13/24 / 4/14/24 | Schkeuditz | Tournament of the Airport | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
50 | 2/24/24 / 2/25/24 | Schwerin | Cup Petermännchen - International Competition | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
12 | 11/4/23 / 11/5/23 | Pinneberg | Drostei 2023 | Fleuret Herrer U20 Individuelt | |
10 | 11/4/23 / 11/5/23 | Pinneberg | Drostei 2023 | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
14 | 9/30/23 / 10/1/23 | Lübeck | Cup Sieben-Türme 2023 | Fleuret Herrer U17 Individuelt | |
12 | 2/18/23 / 2/19/23 | Buchholz in der Nordheide | Buchholzer Wespenstich | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
9 | 1/22/23 | Winsen Luhe | Winsener Luhe Tournament | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
10 | 9/24/22 / 9/25/22 | Lübeck | Cup Sieben-Türme | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
21 | 9/25/21 / 9/26/21 | Lübeck | Cup Sieben-Türme | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
10 | 11/2/19 / 11/3/19 | Pinneberg | Drostei International | Fleuret Herrer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
0A | 11/25/23 / 11/26/23 | Winsen Luhe | Winsener Luhe Tournament | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
3 | 2/4/23 | Lübeck | Türmchenturnier | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
5 | 9/3/22 | Hamburg | Hamburger Hansepokal | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
7 | 2/1/20 | Lübeck | Türmchenturnier | Fleuret Herrer U11 Individuelt | |
8 | 9/28/19 / 9/29/19 | Lübeck | Cup Sieben-Türme | Fleuret Herrer U11 Individuelt |
Plads | Dato | Konkurrence | |||
---|---|---|---|---|---|
27 | 2/10/24 / 2/11/24 | Buchholz in der Nordheide | Buchholzer Wespenstich | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
12 | 2/3/24 / 2/4/24 | Lübeck | Türmchenturnier | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
32 | 9/2/23 | Hamburg | Hamburger Hansepokal | Fleuret Herrer U15 Individuelt | |
10 | 11/5/22 / 11/6/22 | Pinneberg | Drostei International | Fleuret Herrer U13 Individuelt | |
11 | 9/7/19 / 9/8/19 | Hamburg | International Youth Tournament | Fleuret Herrer U11 Individuelt |
Sæson | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 |
---|---|---|---|
Sejre Pulje | 21 | 42 | 1 |
Nederlag Pulje | 39 | 24 | 4 |
Sejre Direkte eliminering | 7 | 6 | 0 |
Nederlag Direkte eliminering | 9 | 9 | 1 |
Totale touches | 304 | 379 | 15 |
Gennemsnitlige vundne touches Pulje | 4.76 (4.88 / 4.69) | 4.9 (4.76 / 5) | 4 (0 / 4) |
Gennemsnitlige tabte touches Pulje | 1.31 (1.11 / 1.48) | 2.67 (3 / 2.2) | 2.25 (3.5 / 1) |
Gennemsnitlige vundne touches Direkte eliminering | 14.71 (14.67 / 15) | 10.83 (11.67 / 10) | |
Gennemsnitlige tabte touches Direkte eliminering | 5.56 (5.17 / 6.33) | 4.89 (4.43 / 6.5) | 2 (0 / 2) |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
37 | 1.0000 | 2024 | Deutsche Rangliste | Fleuret U15 Individuelt | |||||
76 | 1.0000 | 2023 | Deutsche Rangliste | Fleuret U15 Individuelt | |||||
39 | 1.0000 | 2022 | Deutsche Rangliste | Fleuret U13 Individuelt |
Plads | Points | Sæson | Titel | Konkurrence | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 21.0000 | 2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten | Fleuret U17 Individuelt | |||||
12 | 0.0000 | 2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten | Fleuret U20 Individuelt | |||||
6 | 21.0000 | 2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten | Fleuret U17 Individuelt | |||||
1 | 92.0000 | 2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten | Fleuret U15 Individuelt | |||||
24 | 6.0000 | 2019 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste | Fleuret U11 Individuelt |
Sæson | Udtagelse | Disciplin | Forbund | Træningscentre | Træner |
---|
Klub | Type | Start | Slut | |
---|---|---|---|---|
Hanseatischer FC Lübeck (GER) | Klub | Sep 4, 2019 | primary |
Alle oplysninger leveres uden ansvar og enhver forpligtelse. Konkurrenceresultater er kun tilgængelige for begivenheder, der leverer digitale resultatdata til Ophardt Online.