Startdato | Land Region | By (lokalt sprog) | Titel (lokalt sprog) | Alder | Kårde | Fleuret | Sabel | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.03.2024 | GER SN | Leipzig | Tournament of Leipzig | U20 | ||||
23.03.2024 | SWE NL | Luleå | 2024 Swedish championships seniors | Seniorer | ||||
23.03.2024 | AUT | Graz |
EVF EVF Foil Circuit |
O30 O40 O50 O60 O70 | ||||
23.03.2024 | BEL FF | Gembloux |
CB/BK #Seniors 2024 Belgian Championships |
Senior | ||||
23.03.2024 | GER | Bonn | 2024 German Championships | Senior | ||||
23.03.2024 | GER | Bonn | 2024 German Championships | Senior | ||||
23.03.2024 | SUI | Bern |
CNV 2024 Circuit National Vétéran |
V1 V2 V3 V4 | ||||
23.03.2024 | ESP | Ciudad Real |
EFC 2 Fencing Cup Quijote U14 European Circuit |
U14 | ||||
23.03.2024 | CZE | Brno |
EFC Sokol Cup U23 European Circuit |
Senior | ||||
23.03.2024 | FIN | Espoo | Espoon Suurkisat 2024 | U11 U13 U15 U17 U20 U9 | (/) | |||
23.03.2024 | GER SA | Saarbrücken |
Ranglistenturnier FBS 3 Saarbrücker Jugend Degen-Pokal 2024 |
U13 U15 U20 | ||||
23.03.2024 | GER SA | Saarbrücken | 2024 Open Saarland Championships | Senior U11 U17 U9 | (/) (+) | (/) (+) | ||
23.03.2024 | SUI | Küssnacht |
CNJ Team 2024 Sepplicup |
U10 U12 U14 U17 U20 | (/) | |||
23.03.2024 | RSA WC | Cape Town |
FWC 2024 Western Cape Provincial I |
Senior U15 U17 U20 | ||||
23.03.2024 | GRE | ATHENS OLYMPIC COMPLEX | 2024 Hellenic Championships | Senior | ||||
23.03.2024 | ESP | La Roda | 2024 Spanish Championships | U23 | ||||
22.03.2024 | HUN | Budapest |
FIE Gerevich-Kovacs-Karpati World Cup |
Senior | ||||
22.03.2024 | GEO | Tbilisi |
FIE World Cup World Cup |
Senior | ||||
22.03.2024 | CHN | Nanjing |
FIE World Cup World Cup |
Senior | ||||
22.03.2024 | ITA | Piacenza | Italian Championships Serie C | Senior | ||||
22.03.2024 | GER BY | Nürnberg | Landesstützpunkttraining #6 | U11 U13 U9 | (/) | |||
21.03.2024 | POL | Wroclaw | Challenge Wratislavia | U11 U13 U15 | ||||
21.03.2024 | ITA | Piacenza | Italian Championships Serie B1 | Senior | ||||
21.03.2024 | ITA | Piacenza | Italian Championships Serie B2 | Senior | ||||
21.03.2024 | ITA | Piacenza | Italian Championships Serie A2 | Senior | ||||
20.03.2024 | GRE | ATHENS | School Cup | U19 | ||||
17.03.2024 | SLO | Kamnik |
EFC European Circuit U23 European Circuit |
Senior | ||||
16.03.2024 | GER BR | Cottbus |
Brandenburg Cup
Youngster Cup Series |
U11 U13 U15 | ||||
16.03.2024 | CRO | Zagreb |
EFC Rapir Cup U14 European Circuit |
U14 | ||||
16.03.2024 | SWE ST | Stockholm |
2024 Challenge Eugène Fillol
Svensk rankingtävling för seniorer |
Seniorer | ||||
16.03.2024 | DEN HS | Birkeroed | 2024 Danish Youth Championships | U11 U13 U15 | (/) | (/) | (/) | |
16.03.2024 | BEL | Hasselt |
CN/NC #3 Open Challenge Hasselt U17 Circuit National #3 / Nationaal Circuit #3 |
U17 | ||||
16.03.2024 | GER BN | Weinheim |
DFB Qualifikationsturnier Plasma Liquid Cup 2024 |
Senior | ||||
16.03.2024 | ITA | Catania | 2nd National Tournament | U17 U20 | ||||
16.03.2024 | GER SN | Aue | 2024 Saxonian Championships | Senior U15 U17 | ||||
16.03.2024 | GER WE | Bielefeld |
NRW Qu-Turnier 3 Adlercup WFB Kids Challenge U11 und U9 |
Senior U11 U13 U15 U17 U20 U9 | (+) | |||
16.03.2024 | GER NW | Solingen | 2024 Championship of Nordrhein Westfalen | Senior U11 U13 U15 U17 U20 | ||||
16.03.2024 | GRE | CORFU | 2024 CUP IN MEMORIAL OF CHRISTOS PAPAGEORGIOU | U10 U20 | ||||
16.03.2024 | SWE VS | Göteborg | Masthugget Cup III | U11 U13 U15 | (/) | |||
16.03.2024 | SUI | Lausanne |
EFC International Lausanne Fencing Challenge U23 European Circuit |
Senior | ||||
16.03.2024 | FIN | Helsinki | Kerttula Memorial | Seniorit | ||||
16.03.2024 | GRE | Florina |
EFC European Circuit U14 European Circuit |
U12 U14 | ||||
16.03.2024 | GER BE | Berlin |
Championships of Berlin
U13 |
U13 | ||||
16.03.2024 | GER WÜ | Ditzingen | 2024 Championships of Baden-Nord - Württemberg | U11 U15 | ||||
16.03.2024 | GER BS | Waldkirch | 2024 Rudi-Maier-Cup | Senior U11 U15 U9 | (/) | |||
16.03.2024 | GER BS | Waldkirch | Championships of Baden Süd | U13 U17 | ||||
16.03.2024 | GER HE | Alsfeld | Hessian State Championships | Senior U20 | ||||
16.03.2024 | GER HE | Alsfeld | Hessische Jugend-Meisterschaft | U11 U13 U15 U9 | ||||
16.03.2024 | GER HE | Alsfeld | Hessian State Championships | Senior U20 | ||||
16.03.2024 | GER BY | Ingolstadt | 2024 Bayerische Degen Meisterschaften | Senior U11 U13 U15 U17 |