Florett Damer U10 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Damer U11 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MOTZKI Nele | 1990 | F | GER | ||||
2 | STOLZE Katrin | 1990 | F | GER | ||||
3 | URHAUSEN Florence | 1990 | F | LUX |
Florett Damer U12 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | STAHLBERG Sabrina | 1989 | F | GER | ||||
2 | PETERS Sina | 1989 | F | GER | FC Offenbach (GER) | |||
3 | KNOOP Katharina | 1989 | F | GER | FC Offenbach (GER) |
Florett Damer U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ENGEL Julia | 1988 | F | GER | FC Offenbach (GER) | |||
2 | GREß Helene | 1988 | F | GER | FC Offenbach (GER) |
Florett Damer U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | LEIBENGUTH Julia | 1987 | F | GER | TUS Neunkirchen (GER) | |||
2 | SEEBACH Kristina | 1986 | F | GER | VT Zweibrücken (GER) | |||
3 | NALBACH Andrea | 1987 | F | GER | [i] Königsbacher SC (GER) |
Florett Damer U20 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | HEIDER Caroline | 1982 | F | GER | TV Homburg (GER) | |||
2 | KÖLLING Stefanie | 1981 | F | GER | TV Homburg (GER) | |||
3 | KEMPF Tina | 1981 | F | GER | ||||
3 | NEUDECKER Sabine | 1983 | F | GER |
Florett Herrar U10 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | DIERS Philipp | 1990 | M | GER | TSG Friesenheim (GER) | |||
3 | BULLER Bastian | 1990 | M | GER | FC Rüsselsheim (GER) |
Florett Herrar U11 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | BRAUN Marius | 1989 | M | GER | KTF Luitpold München (GER) |
Florett Herrar U12 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | WAGNER Josua | 1988 | M | GER | TG Rohrbach (GER) | |||
2 | SCHMITT Julius Maximilian | 1988 | M | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen (GER) | |||
3 | NERGER Fabian | 1988 | M | GER | Heidelberger FC/TSG R. (GER) |
Florett Herrar U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SHAFIQ Waheed | 1987 | M | GER | Heidelberger FC/TSG R. (GER) | |||
2 | BATZLER Yannic | 1987 | M | GER | Heidelberger FC/TSG R. (GER) | |||
3 | KÖNIG Heiko | 1987 | M | GER | ||||
3 | OTTE Benjamin | 1987 | M | GER | OFC Bonn (GER) |
Florett Herrar U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PEETZ Robert | 1986 | M | GER | VT Zweibrücken (GER) | |||
2 | STADLER Thilo | 1986 | M | GER | TSV Speyer (GER) | |||
3 | JOPPICH Alexander | 1986 | M | GER | [i] Königsbacher SC (GER) | |||
3 | STÖLZGEN Tobias | 1986 | M | GER | [i] Königsbacher SC (GER) |
Florett Herrar U20 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TIETZ Marc-Oliver | 1980 | M | GER | VT Zweibrücken (GER) | |||
2 | KRIEGER-KETTERING Johannes | 1984 | M | GER | TSG Kaiserslautern (GER) | |||
3 | GASPER Christian | 1982 | M | GER | ATSV Saarbrücken (GER) | |||
3 | BÖFFEL Jannek | 1983 | M | GER | FSV Klarenthal (GER) |
Värja Damer U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Värja Damer U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SCHMITT Charlotte | 1987 | F | GER | TG Rohrbach (GER) | |||
2 | SEEBACH Kristina | 1986 | F | GER | VT Zweibrücken (GER) | |||
3 | BREUCHEL Sarah-Jane | 1986 | F | GER | FSG Dillingen (GER) |
Värja Damer U20 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CHRISTMANN Beate | 1984 | F | GER | FC Tauberbischofsheim (GER) | |||
2 | BUSCH Corinna | 1981 | F | GER | TV Homburg (GER) | |||
3 | WAKAYAMA Lena | 1982 | F | GER | FS Pforzheim (GER) | |||
3 | KALECK Sonja | 1980 | F | GER | TSG Kaiserslautern (GER) |
Värja Herrar U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Värja Herrar U14+U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KREILEIN Conrad | 1986 | M | GER | [i] SFG Krefeld (GER) | |||
2 | BAUMANN Andreas | 1986 | M | GER | FC Tauberbischofsheim (GER) | |||
3 | BERHARD Adrian | 1986 | M | GER | ATSV Saarbrücken (GER) |
Värja Herrar U20 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | BÄHNER Florian | 1981 | M | GER | PSV Karlsruhe (GER) | |||
2 | LIEBHABER Thilo | 1981 | M | GER | ||||
3 | ENGEL Joachim | 1980 | M | GER | TSG Kaiserslautern (GER) | |||
3 | GABELMANN Jochen | 1980 | M | GER |