Tillbaka till listan

Resultat

2014 Svenska mästerskapen för seniorer och veteraner
SWE Kalmar
3 maj 2014 - 4 maj 2014

Florett Damer Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 SCHREIBER Ester 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 GÖTHBERG VON TROIL Gabrielle 1989 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 PALM Kerstin 1946 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 LÖFMARK Linn 1996 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
5 EIERMANN Birgit 1963 F GER FFF Stockholm (SWE)
6 HÖGSTRÖM Hanna 1996 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
7 HÖIJER Hillevi 1997 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
8 LARSSON Matilda 1989 F SWE LUGI Lund (SWE)
9 1. omg HOLBERG Maja 1999 F SWE KFK Kalmar (SWE)
10 1. omg VALERO-COLLANTES Cristina 1995 F SWE EGF Solna (SWE)

Florett Herrar Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 RIZELL Simon 1994 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
3 DORDEVIC Valentino 1991 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
5 LÖF Jesper 1994 M SWE HFS Halmstad (SWE)
6 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
7 ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
8 WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
9 WICKMAN Elis 1996 M SWE EGF Solna (SWE)
10 ENARSSON Simon 1984 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
11 STJERNDAL Jimmy 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
12 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
13 BLADIN Jonathan 1995 M SWE EGF Solna (SWE)
14 URIA Juan 1969 M ESP ÄFK Stockholm (SWE)
14 HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna (SWE)
16 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
17 ELMFELDT Mathias 1968 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
18 NILSSON Mats 1983 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
18 FLYBORG Edward 1990 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
20 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
21 PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
22 1. omg THORNÉR Andreas 1994 M SWE KFK Kalmar (SWE)
23 1. omg VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
24 1. omg GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
25 1. omg AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö (SWE)
26 1. omg JOHANSSON Martin 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
27 1. omg KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
28 1. omg HOLMDAHL Isak 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)

Värja Damer Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
2 BERGDAHL Johanna 1990 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 GARS Sanne 1989 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
5 KARLSSON Ebba 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
6 GOSSER-DUNCAN Katja 1994 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
7 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
8 WILLEMO Josefine 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
9 MODIN Katarina 1975 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
10 JOHNSSON Anna 1996 F SWE GFK Göteborg (SWE)
11 HANSSON Ulrika 1970 F SWE GFK Göteborg (SWE)
12 PETTERSSON Ulrika 1970 F SWE GoFK Visby (SWE)
13 HANSSON Kristina 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
14 WENNE Emma 1993 F SWE DIF Stockholm (SWE)
15 1. omg BRECEVIC Nadja 1997 F SWE GoFK Visby (SWE)
16 1. omg WARVSTEN Kerstin 1963 F SWE LFK Linköping (SWE)
17 1. omg WIKSTRÖM Elin 1988 F SWE KFK Kalmar (SWE)
18 1. omg BROSGÅRD Jennifer 1995 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
19 1. omg ANDERSEN Helle 1962 F SWE MF19 Malmö (SWE)

Värja Herrar V50 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 SCHARPFF Lars 1949 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 LANSÅKER Pär 1963 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
3 ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 WIKSTRÖM Ulf 1958 M SWE KFK Kalmar (SWE)
6 FRANZEN Peter 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)

Värja Herrar Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 MARZANI Raffaello 1990 M ITA GoFK Visby (SWE)
5 OXENSTIERNA Oskar 1983 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 JOUFFRAY Jean-Baptiste 1989 M FRA DIF Stockholm (SWE)
7 NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 MANCEWICZ Pawel 1976 M SWE GoFK Visby (SWE)
9 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 ARIAS-OLSSON Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
11 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
13 LARSSON Richard 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)
14 VÄGGÖ Victor 1995 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
15 ELMFELDT Mathias 1968 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
16 KIMFORS Anton 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
17 VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
17 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
19 MALMGREN Magnus 1978 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
20 TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
20 WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
22 DANIELSON Martin 1968 M SWE SAF Solna (SWE)
23 NIKLASSON Carl 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
24 ERIKSSON Carl-Johan 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
25 SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
26 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
27 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
28 SIEVERT Thomas 1988 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
29 WAHLGREN Rasmus 1993 M SWE GoFK Visby (SWE)
30 KÖRLINGE Max 1990 M SWE FFF Stockholm (SWE)
31 GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
32 MAREND Alexander 1993 M SWE GoFK Visby (SWE)
33 VOIGT Mattias 1968 M SWE DIF Stockholm (SWE)
34 TOSCANO-WESTMAN Erik 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
35 BORGSTRÖM Emil 1995 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
36 SVEDBERG Jonas 1997 M SWE Scar Örnsköldsvik (SWE)
37 VOGEL-RÖDIN Eivind 1983 M SWE SAF Solna (SWE)
38 SUNDBYE Richard 1993 M SWE GFK Göteborg (SWE)
39 WIKSTRÖM Olle 1994 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
40 SCHARPFF Lars 1949 M SWE GFK Göteborg (SWE)
41 SJÖBLOM WRANGLE Rikard 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
42 SÖLVHAMMAR Isak 1996 M SWE GoFK Visby (SWE)
43 JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
44 ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
45 OXENSTIERNA Alexander 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
46 SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
47 WIKSTRÖM Ulf 1958 M SWE KFK Kalmar (SWE)
48 LINDGREN Carl 1986 M SWE SAF Solna (SWE)
49 1. omg NYBERG Christian 1989 M SWE NFK Nyköping (SWE)
50 1. omg REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
50 1. omg FRANZEN Peter 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
52 1. omg VON CORSWANT Caspar 1993 M SWE GoFK Visby (SWE)
53 1. omg KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
54 1. omg ANDERSSON Tim 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
55 1. omg HÄRELL Jimmy 1992 M SWE NFK Nyköping (SWE)
56 1. omg FRIDH Christian 1975 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
57 1. omg KÅÅR Mattias 1994 M SWE GFK Göteborg (SWE)
58 1. omg BRODÉN David 1997 M SWE NFK Nyköping (SWE)
59 1. omg KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
60 1. omg HUANG Alan 1991 M SWE LFK Linköping (SWE)
61 1. omg ERIKSSON Dennis 1987 M SWE KFK Kalmar (SWE)

Sabel Herrar Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KONYA Balazs 1972 M HUN LUGI Lund (SWE)
2 LUNDQVIST Anton 1972 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 WAGNER Alexander 1990 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 SJÖGREN Carl Magnus 1991 M SWE LUGI Lund (SWE)
5 BINEAU Maxime 1993 M FRA UFK Umeå (SWE)
6 MÜCHLER Ludwig 1998 M SWE LUGI Lund (SWE)