Tillbaka till listan

Resultat

2014 Svenska mästerskapen för juniorer
SWE Örebro
11 oktober 2014 - 12 oktober 2014

Florett Damer U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 SCHREIBER Ester 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 ENGSTRÖM Julia 1997 F SWE EGF Solna (SWE)
3 RUNDQUIST Harriet 1998 F SWE EGF Solna (SWE)
3 LÖFMARK Linn 1996 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
5 GILLJAM Patricia 1998 F SWE GFK Göteborg (SWE)
6 ENGSTRÖM Alice 1995 F SWE EGF Solna (SWE)
7 MUSTAFAEVA Dillshodahon 1998 F SWE MFFG Malmö (SWE)
8 HÖIJER Hillevi 1997 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
9 HOLBERG Maja 1999 F SWE KFK Kalmar (SWE)
10 ENGELKE Isabelle 1999 F SWE EGF Solna (SWE)
11 KARLSSON Saga 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
12 1. omg LOSMAN Saga 2000 F SWE GFK Göteborg (SWE)
13 1. omg JÄDERLING Miranda 2000 F SWE EGF Solna (SWE)
14 1. omg VALERO-COLLANTES Cristina 1995 F SWE EGF Solna (SWE)

Florett Herrar U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
2 WICKMAN Elis 1996 M SWE EGF Solna (SWE)
3 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
5 MOAVEN DOUST Egil 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
6 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
7 AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö (SWE)
8 BLADIN Jonathan 1995 M SWE EGF Solna (SWE)
9 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
10 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
11 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 JÖNSSON Rasmus 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
13 LYRSTRAND Hugo 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
14 PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
15 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
16 LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
17 KIMFORS Simon 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
18 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
19 ANDREASSON Filip 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
20 KVERNES Johannes 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
21 ERICSON Christian 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
22 RANEBJÖRK Adrian 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
23 1. omg PERTOFT Isak 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
24 1. omg RADOSAVLJEVIC Lav 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
25 1. omg PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
25 1. omg NYSTRÖM Rasmus 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
27 1. omg HOVANYI Viktor 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
28 1. omg TÖRNSJÖ Victor 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)

Värja Damer U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
2 KARLSSON Ebba 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
3 JOHNSSON Anna 1996 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
5 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 ANDERSSON Malin 1998 F SWE FFF Stockholm (SWE)
7 EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
8 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
9 WESSLÉN Elin 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
10 WILLEMO Josefine 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
11 HANSSON Kristina 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
12 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
13 NIKLASDOTTER Ebba 1995 F SWE FFF Stockholm (SWE)
14 ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
15 KEMBRING Linda 1995 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
16 OLIN Johanna 1998 F SWE WFF Örebro (SWE)
17 GORDON ACHOUR Alina 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
18 LÖFVENHOLM Linnea 1999 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
19 LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
20 LUDÉEN Emma 1995 F SWE WFF Örebro (SWE)
21 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
22 BRECEVIC Nadja 1997 F SWE GoFK Visby (SWE)
23 WAGNE Anna 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
24 ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
25 SCHÖLDSTRÖM Astrid 1998 F SWE FFF Stockholm (SWE)
26 ERIKSSON WIITA Frida 1996 F SWE FFF Stockholm (SWE)
27 1. omg HATZ Fiona 1999 F SUI UF Uppsala (SWE)
28 1. omg LIEBST Aliah 1999 F SWE GFK Göteborg (SWE)
29 1. omg HEDBERG Jenny 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
30 1. omg GEZELIUS Alicia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
31 1. omg TURFORS Johanna 1998 F SWE KFK Kalmar (SWE)
32 1. omg AKTHAGEN Viktoria 1998 F SWE KFK Kalmar (SWE)

Värja Herrar U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 ANDERSSON Måns 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 VÄGGÖ Victor 1995 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 NIKLASSON Carl 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
6 FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 KIMFORS Anton 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
8 RUNOLD Jacob 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
11 ERIKSSON Carl-Johan 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 DECROIX Hugo 1998 M FRA FFF Stockholm (SWE)
15 JOKINEN Simon 1995 M SWE UF Uppsala (SWE)
16 ADOLFSSON Felix 1997 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
17 MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
18 NILSSON Adam 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
19 GUSTAFSSON Viktor 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
20 TOSCANO-WESTMAN Erik 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
21 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
22 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
23 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
24 LUNDH Oscar 1999 M SWE FKK Arvika (SWE)
25 JOHANSSON Alexander 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
26 LANDO TROTTEIN Remy 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
26 NILSSON Martin 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
28 SKIÖLD Olov 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
29 ANGELSTEN Richard 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
30 HANSSON Rasmus 1999 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
31 SJÖBLOM WRANGLE Rikard 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
32 LIDMAN Jonas 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
33 MEUNIER Mathias 1997 M SWE LFK Linköping (SWE)
34 ARIAS-OLSSON Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
35 GUNNARSSON Max 1996 M SWE WFF Örebro (SWE)
36 BERGDAHL Tjalve 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
37 GODLUND Malkolm 1996 M SWE WFF Örebro (SWE)
38 WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
39 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
40 HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
41 HAGBERG David 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
41 HINTZE Henric 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
43 SÖLVHAMMAR Isak 1996 M SWE GoFK Visby (SWE)
44 DITTMER Johan 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
45 1. omg SANDGREN Jona 1997 M SWE FFF Stockholm (SWE)
46 1. omg LUNDH William 1997 M SWE FKK Arvika (SWE)
47 1. omg HARTVIG Nils 1997 M SWE LFK Linköping (SWE)
48 1. omg FOLDE Niklas 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
49 1. omg BLOMBERG Gustav 1996 M SWE WFF Örebro (SWE)
50 1. omg SVEDBERG Jonas 1997 M SWE Scar Örnsköldsvik (SWE)
51 1. omg ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
52 1. omg NETTERBERG Marcus 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
53 1. omg RODUNG Ludvig 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
54 1. omg MARQUARDT Paul 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
55 1. omg HÖGBERG Melvin 1999 M SWE LFK Linköping (SWE)

Florett Damer U20 Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 EGF SOLNA       SWE EGF Solna (SWE)
1 ENGSTRÖM Julia 1997 F SWE EGF Solna (SWE)
1 RUNDQUIST Harriet 1998 F SWE EGF Solna (SWE)
1 ENGSTRÖM Alice 1995 F SWE EGF Solna (SWE)
2 GFK GOTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
2 KARLSSON Saga 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 GILLJAM Patricia 1998 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 LOSMAN Saga 2000 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 SCHREIBER Ester 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 EGF SOLNA 2       SWE EGF Solna (SWE)
3 JÄDERLING Miranda 2000 F SWE EGF Solna (SWE)
3 VALERO-COLLANTES Cristina 1995 F SWE EGF Solna (SWE)
3 ENGELKE Isabelle 1999 F SWE EGF Solna (SWE)

Florett Herrar U20 Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 EGF SOLNA       SWE EGF Solna (SWE)
1 BLADIN Jonathan 1995 M SWE EGF Solna (SWE)
1 WICKMAN Elis 1996 M SWE EGF Solna (SWE)
1 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
2 GFK GOTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
2 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 KIMFORS Simon 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 MOAVEN DOUST Egil 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 LYRSTRAND Hugo 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
3 LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
3 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
3 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
3 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
4 GFK GOTEBORG 2       SWE GFK Göteborg (SWE)
4 TÖRNSJÖ Victor 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
4 ANDREASSON Filip 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
4 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
4 KVERNES Johannes 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)

Värja Damer U20 Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
1 MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
1 ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
1 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
2 FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
2 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 GORDON ACHOUR Alina 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 GOFK VISBY       SWE GoFK Visby (SWE)
3 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
3 WILLEMO Josefine 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
3 KARLSSON Ebba 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
3 BRECEVIC Nadja 1997 F SWE GoFK Visby (SWE)
4 FFF STOCKHOLM 2       SWE FFF Stockholm (SWE)
4 HEDBERG Jenny 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
4 NIKLASDOTTER Ebba 1995 F SWE FFF Stockholm (SWE)
4 ERIKSSON WIITA Frida 1996 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
5 HATZ Fiona 1999 F SUI UF Uppsala (SWE)
5 RASMUSSEN Linn 1995 F SWE UF Uppsala (SWE)
5 WESSLÉN Elin 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
6 WFF OREBRO       SWE WFF Örebro (SWE)
6 ERIKSSON Agnes 2000 F SWE WFF Örebro (SWE)
6 LUDÉEN Emma 1995 F SWE WFF Örebro (SWE)
6 OLIN Johanna 1998 F SWE WFF Örebro (SWE)
7 LFK LINKÖPING       SWE LFK Linköping (SWE)
7 WAGNE Anna 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
7 BORSODI Nora 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
7 LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
8 KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
8 HANSSON Kristina 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
8 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
8 TURFORS Johanna 1998 F SWE KFK Kalmar (SWE)
8 AKTHAGEN Viktoria 1998 F SWE KFK Kalmar (SWE)

Värja Herrar U20 Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
1 ARIAS-OLSSON Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
1 JOKINEN Simon 1995 M SWE UF Uppsala (SWE)
1 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
1 SKIÖLD Olov 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
2 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 ERIKSSON Carl-Johan 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 SJÖBLOM WRANGLE Rikard 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 KF99 KUNGSBACKA       SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 ADOLFSSON Felix 1997 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 LANDO TROTTEIN Remy 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 VÄGGÖ Victor 1995 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
4 FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
4 FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
4 RUNOLD Jacob 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
4 DECROIX Hugo 1998 M FRA FFF Stockholm (SWE)
4 TOSCANO-WESTMAN Erik 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 WFF OREBRO       SWE WFF Örebro (SWE)
5 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 NIKLASSON Carl 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
5 NILSSON Adam 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
5 FOLDE Niklas 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
6 KF99 KUNGSBACKA 2       SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
6 DITTMER Johan 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
6 JOHANSSON Alexander 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
6 HANSSON Rasmus 1999 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
6 GUSTAFSSON Viktor 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
7 DIF STOCKHOLM 2       SWE DIF Stockholm (SWE)
7 HAGBERG David 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 GFK GOTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
8 BERGDAHL Tjalve 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
8 VÄGGÖ Axel 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
8 KIMFORS Anton 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
8 RODUNG Ludvig 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
9 WFF OREBRO 3       SWE WFF Örebro (SWE)
9 PETTERSSON-JENSEN Tobias 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
9 ANGELSTEN Richard 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
9 OHLIN Oliver 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
10 DIF STOCKHOLM 3       SWE DIF Stockholm (SWE)
10 LIDMAN Jonas 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 NETTERBERG Marcus 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
11 WFF OREBRO 2       SWE WFF Örebro (SWE)
11 GUNNARSSON Max 1996 M SWE WFF Örebro (SWE)
11 BLOMBERG Gustav 1996 M SWE WFF Örebro (SWE)
11 KUTTI Adam 1998 M SWE WFF Örebro (SWE)
11 GODLUND Malkolm 1996 M SWE WFF Örebro (SWE)
12 LFK LINKÖPING       SWE LFK Linköping (SWE)
12 TOREHOV Hampus 1997 M SWE LFK Linköping (SWE)
12 HÖGBERG Melvin 1999 M SWE LFK Linköping (SWE)
12 GIDESKOG Anton 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
12 ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)