Värja Damer U20 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | ZENS Anna | 2003 | F | LUX | CE Sud (LUX) | ||
2 | N | ECKER Maithe | 2007 | F | GER | FSC Saarlouis (GER) | ||
3 | N | MÜLLER Tomke | 2003 | F | GER | 1. FC Holz (GER) | ||
3 | N | SCHMITZ Alina | 2008 | F | GER | Fechterring Hochwald (GER) |
Värja Herrar U20 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | MARX Valentino | 2003 | M | GER | Fechterring Hochwald (GER) | ||
2 | N | STRAUB Max | 2006 | M | GER | ATSV Saarbrücken (GER) | ||
3 | N | BARTH Mathis | 2004 | M | GER | Fechterring Hochwald (GER) | ||
3 | N | SCHWARZ Janis | 2004 | M | GER | TV Homburg (GER) | ||
5 | N | BALLER Joshua | 2008 | M | GER | Fechterring Hochwald (GER) | ||
6 | N | SCHÖMER Jonas | 2006 | M | GER | Fechterring Hochwald (GER) | ||
7 | N | HANS Matthis | 2006 | M | GER | TG Rohrbach (GER) |
Värja Damer U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | MARX Finja | 2010 | F | GER | Fechterring Hochwald (GER) | ||
2 | N | CUCCUREDDU Teresa | 2011 | F | LUX | CE Sud (LUX) | ||
3 | N | SCHÄFER Olivia | 2010 | F | GER | TV Homburg (GER) |
Värja Herrar U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BRÜCKMANN Bjarne | 2010 | M | GER | FC Offenbach (GER) | ||
2 | N | RUPPERT Paul | 2010 | M | GER | Fechterring Hochwald (GER) | ||
3 | N | TCHANG Emil | 2010 | M | GER | ATSV Saarbrücken (GER) | ||
3 | N | MEISBERGER Remo | 2010 | M | GER | ATSV Saarbrücken (GER) | ||
5 | N | STRAUB Ben | 2010 | M | GER | ATSV Saarbrücken (GER) | ||
6 | N | SCHUMANN Jason | 2010 | M | GER | TV Homburg (GER) |
Värja Damer U20 Lag | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Värja Herrar U20 Lag | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Värja Damer U13 Lag | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Värja Herrar U13 Lag | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Damer U20 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Herrar U20 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BAPPERT Felix | 2006 | M | GER | TG Frankenthal (GER) | ||
2 | N | LEHNER Fynn | 2008 | M | GER | VT Zweibrücken (GER) | ||
3 | N | OSTER Jan-Niklas | 2007 | M | GER | SKG Oberhöchstadt (GER) |
Florett Damer U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Herrar U13 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BECK János | 2010 | M | GER | Nürnberger FC (GER) | ||
2 | N | EUSKIRCHEN Jannis | 2010 | M | GER | VT Zweibrücken (GER) | ||
3 | N | HOPPE Maximilian | 2010 | M | GER | TSG Kaiserslautern (GER) |
Florett Damer U20 Lag | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Herrar U20 Lag | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Damer U13 Lag | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|
Florett Herrar U13 Lag | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb |
---|