Tillbaka till listan

Resultat

2022 Svenska mästerskapen för seniorer och veteraner
SWE Uppsala
23 april 2022 - 24 april 2022

Värja Herrar Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N VON POST Joel 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
5 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N CIMBOREVICS Ernests 1999 M LAT Daugavpils ISVS (LAT)
7 N LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 N TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 N ISLAS FLYGARE Lucas 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
10 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
11 N LANDO TROTTEIN Remy 1995 M SWE UF Uppsala (SWE)
12 N KAPING Karsten 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
13 N JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
15 N BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
16 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
17 N STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
18 N ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
19 N STRÖMSÖE Axel 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
20 N LINDQVIST Joakim 1989 M SWE JFK Järfälla (SWE)
21 N BÄCKSTRÖM Ian 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
22 N STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
23 N LAI Darius 1994 M HKG FFF Stockholm (SWE)
24 N REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
25 N OXENSTIERNA Alexander 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
26 N FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
27 N MARCOS CELADA Lukas 1997 M FRA ASNIERES SP (FRA)
28 WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
28 N NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
30 N EIRITZ Jacob 1972 M SWE UF Uppsala (SWE)
31 N BRANDBERG Nils 2008 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
32 N WHYTE Oliver 2006 M SWE SIF Nacka (SWE)
33 N ELG Elwin 2007 M SWE KFA Köping (SWE)
34 N SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
35 N LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
36 N PETTERSSON Isac 2005 M SWE UF Uppsala (SWE)
37 N STRÖM Johan 1959 M SWE FFF Stockholm (SWE)
38 N PERSSON TÖRN Caspian 2005 M SWE YFK Ystad (SWE)
39 N PETTERSSON Maximilian 2004 M SWE AFK Alingsås (SWE)
40 N HALVARSSON Ludvig 2006 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
41 N GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
42 N OLSSON Edward 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
43 N BALIC Mijo 1966 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
44 N ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
45 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
46 N BOLMSTRAND Viggo 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
47 N RASIN Erik 2006 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
48 N PELLETTA Francesco 2005 M SWE FFF Stockholm (SWE)
49 N ASK Theo 2004 M SWE AFiL Lund (SWE)
50 N SUNDKVIST Petter 1979 M SWE MF19 Malmö (SWE)
51 N FORSMAN Emil 2005 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
52 N ROVELSTAD Ivan 2006 M SWE UF Uppsala (SWE)
53 N ELMFELDT Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
54 N WESTRING Theo 2007 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
55 N WIK Hugo 2003 M SWE FFF Stockholm (SWE)
56 N SALTINI Marco 1988 M ITA UF Uppsala (SWE)
57 N 1. omg AGERBERG MALMROT Henrik 1992 M SWE SAF Solna (SWE)
58 N 1. omg ERIKSSON Isak 2003 M SWE I2 Karlstad (SWE)
59 N 1. omg SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
60 N 1. omg PALIJAN Roko 2004 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
61 N 1. omg GRELA Marcus 2008 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
61 N 1. omg KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
63 N 1. omg TORESSON Clas 1962 M SWE FFF Stockholm (SWE)
64 N 1. omg MALHOTRA Dev 1972 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
65 N 1. omg VARGAS Javier 1988 M COL UF Uppsala (SWE)
66 N 1. omg PETTERSSON Ralph 1970 M SWE AFK Alingsås (SWE)
67 N 1. omg LANSÅKER Pär 1963 M SWE UF Uppsala (SWE)
67 N 1. omg ADOLFSSON HEDIN Stefan 1976 M SWE SAF Solna (SWE)
69 N 1. omg WERLEFELT Karl 1993 M SWE LFK Linköping (SWE)
70 N 1. omg PETRINI Filip 1999 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
0 A FRIDMAN Milton 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
0 A NYHOLM Adam 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
0 A ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
0 A FRIGYESI Attila 1971 M SWE LUGI Lund (SWE)

Florett Damer Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N SCHREIBER Ester 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
3 N KIS Lili 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
3 N SEMAROVA Juliana 2006 F LAT Florete (LAT)
5 N MIKULAK Sara 2006 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
6 N ANDERSSON Mathilda 2008 F SWE EGF Solna (SWE)
7 N ORRMALM HEIMFORS India 2005 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
8 N RYBERG Filippa 2006 F SWE EGF Solna (SWE)
9 N HEDLUND Malin 2003 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
10 N 1. omg VON POST Ariel 2006 F SWE MFFG Malmö (SWE)
11 N 1. omg GRANÉR Emma 2005 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
12 N 1. omg JONSSON Johanna 1971 F SWE FFF Stockholm (SWE)

Sabel Herrar Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N HIEN Josef 1981 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 N WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N ORTIZ PEÑA Victor Alejandro 1991 M MEX FFF Stockholm (SWE)
3 N FRIGYESI Gabriel 2005 M SWE LUGI Lund (SWE)
5 N DE JONG SKIERUS Johan 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N TYPL Pavel 1980 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 N PERSSON Malte 2007 M SWE LUGI Lund (SWE)
8 N SUNDSTRÖM Filip 1986 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
9 N GONZALEZ Kevin 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
10 N BRODÉN Daniel 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
11 N CARLSTEDT RINGIUS Daniel 2004 M SWE LUGI Lund (SWE)
12 N KANSA NEIRA ROMERO Alexander 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
13 N PENKER Hugo 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
14 N KÖRLINGE Max 1990 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
15 N LUNDBORG Frederik 1971 M SWE FFF Stockholm (SWE)
16 N 1. omg FRIGYESI Attila 1971 M SWE LUGI Lund (SWE)
17 N 1. omg SEGUINARD Alban 1994 M FRA FFF Stockholm (SWE)
18 N 1. omg NYSTRÖM Rasmus 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
19 N 1. omg CELEBI Deniz 2007 M SWE EGF Solna (SWE)
0 A BERNTORP Niklas 1984 M SWE FFF Stockholm (SWE)
0 A FRÖDE Kalle 2007 M SWE FFF Stockholm (SWE)

Värja Damer Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
5 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
7 N ERIKSSON Linnea 2008 F SWE FFF Stockholm (SWE)
8 N JAWAID Marlena 2000 F SWE DIF Stockholm (SWE)
9 N LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
10 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
11 N ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
12 N HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
13 N BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
14 N LJUNGBERG Clara 2007 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
15 N EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)
16 N KROON Linnea 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
17 N HANSSON Kristina 1997 F SWE KFK Kalmar (SWE)
18 N THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
19 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
20 N DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
21 N BORSODI Nora 1998 F SWE WFF Örebro (SWE)
22 N RENDA Eden Rose 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
23 N SWENNING Embla 2007 F SWE UF Uppsala (SWE)
24 N 1. omg FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
25 N 1. omg ZAMPARO Annalena 2004 F ITA SAF Solna (SWE)
26 N 1. omg BERGENHEIM Smilla 2008 F SWE UF Uppsala (SWE)
27 N 1. omg SANDSTEDT Elisabeth 1969 F SWE DIF Stockholm (SWE)
28 N 1. omg NILSSON Malin 2005 F SWE UF Uppsala (SWE)
29 N 1. omg LINDHOLM Ingrid 2006 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
0 A BENGTSSON Jennie 1991 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
0 A SÖRVÅG Clara 1994 F SWE DIF Stockholm (SWE)

Florett Herrar Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 N KRÖCKEL Emil 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 N MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
3 N NORDMAN RID Emil 2005 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 N VON POST Daniel 2003 M SWE MFFG Malmö (SWE)
6 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
7 N BOUSTEDT Erik 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
8 N KANSA NEIRA ROMERO Alexander 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
9 N KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
10 N PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
11 N GEFFRAYE Sébastien 1996 M FRA BOURG VALEN (FRA)
12 N FASTESSON Rufus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
13 N ANDÉN Max 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
14 N KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
15 N GRELA Tristan 2006 M SWE EGF Solna (SWE)
16 N KVERNES Isak 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
17 N OZOLINS Jekabs 2008 M LAT ÄFK Stockholm (SWE)
18 N NYSTRÖM Rasmus 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
19 N ELMFELDT Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
20 N LUNDGREN Vilgot 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
21 N GONZALEZ Kevin 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
22 N KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
23 N LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
24 N 1. omg PENKER Hugo 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
25 N 1. omg WIDÉN Emil 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
26 N 1. omg RAIHLE Hjalmar 2006 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
27 N 1. omg STIGBERG Teo 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
28 N 1. omg WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
29 N 1. omg CELEBI Deniz 2007 M SWE EGF Solna (SWE)
0 A HELLSTRÖM Lukas 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Värja Herrar V60-V70 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N ÅKERBERG Thomas 1959 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 N TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N ARONOWITSCH Niklas 1962 M SWE SAF Solna (SWE)
3 N DAHN Thorsten 1958 M SWE MFFG Malmö (SWE)
5 N STRÖM Johan 1959 M SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N WIKSTRÖM Ulf 1958 M SWE KFK Kalmar (SWE)
7 N ELFVERSON Göran 1955 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 N TORESSON Clas 1962 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 N 1. omg VIKLUND Nils 1962 M SWE FFF Stockholm (SWE)
10 N 1. omg MANBY Carlos 1957 M SWE UF Uppsala (SWE)

Värja Herrar V50 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N DANIELSON Martin 1968 M SWE SAF Solna (SWE)
2 N EIRITZ Jacob 1972 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 N WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 N BALIC Mijo 1966 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
6 N FRIGYESI Attila 1971 M SWE LUGI Lund (SWE)
7 N SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
8 N SEGERSTEN Per 1969 M SWE UF Uppsala (SWE)
9 N LANSÅKER Pär 1963 M SWE UF Uppsala (SWE)
10 N DAHLSTEN Peter 1969 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
11 N 1. omg PERTOFT Jens 1968 M SWE SAF Solna (SWE)
12 N 1. omg MALHOTRA Dev 1972 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
13 N 1. omg HELLSTRÖM Johan 1971 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)