Tillbaka till listan

Resultat

Landesmeisterschaft Baden-Nord Württemberg Veteranen
GER Pforzheim
1 mars 2020 - 1 mars 2020

Sabel Damer V70 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Sabel Damer V60 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Sabel Damer V50 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Sabel Damer V40 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Sabel Damer V30 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Sabel Herrar V70 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Sabel Herrar V60 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Sabel Herrar V50 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N JENISCH Gernot 1969 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
2 N VON BUCH Ulrich 1970 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N BÜHNER Holger 1966 M GER SV Böblingen (GER)
3 N ZIEGLER Udo 1964 M GER SV Esslingen (GER)
5 N GIRRBACH Michael 1965 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
6 N EISNER Dirk 1969 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)

Sabel Herrar V40 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Sabel Herrar V30 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Florett Damer V70 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Florett Damer V60 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Florett Damer V50 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N WIESMÜLLER Angelika 1966 F GER TSG Füssen (GER)

Florett Damer V40 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N AMANN Britta 1978 F GER VFB Friedrichshafen (GER)

Florett Damer V30 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Florett Herrar V70 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N KACHUR Bruno 1949 M GER TSF Ditzingen (GER)
2 N OSWALD Gerd 1949 M GER USC München (GER)
3 N MENCK Roger 1943 M GER SV Grimmelfingen (GER)
4 N PRECHTL Hanns 1943 M GER Nürnberger FC (GER)

Florett Herrar V60 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N DIMITROV Dimitar 1958 M BUL TG Frankenthal (GER)

Florett Herrar V50 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N SCHOBER Valentin 1966 M GER PSV Stuttgart (GER)
2 N VOGEL Achim 1967 M GER PSV Stuttgart (GER)
3 N ZIEGLER Udo 1964 M GER SV Esslingen (GER)
4 N KREIKENBOHM Uwe 1964 M GER SC Korb (GER)

Florett Herrar V40 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N VON DER TRENCK Bodo 1980 M GER Rastatter TV (GER)
2 N KARAMITROS Konstantin 1972 M GRE MTV Stuttgart (GER)
3 N JOOS Michael 1974 M GER TSG Reutlingen (GER)
4 N BAUER Stefan 1972 M GER SC Korb (GER)

Florett Herrar V30 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N GANZ Axel 1987 M GER SV Esslingen (GER)
2 N PUPPATTI Pierre 1988 M FRA SV Esslingen (GER)
3 N LIEBIG Torsten 1988 M GER MTV Ludwigsburg (GER)

Värja Damer V70 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb

Värja Damer V60 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N NÄGELE Brigitte 1951 F GER MTV Ludwigsburg (GER)
2 N BRAUN Heidi 1953 F GER TSV Calw (GER)
3 N WALTER Dagmar 1956 F GER TV Oberndorf (GER)

Värja Damer V50 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N TUCHEN Halka 1963 F GER SV Raspo DJK Osnabrück (GER)
2 N WIESMÜLLER Angelika 1966 F GER TSG Füssen (GER)
3 N FOLZ Iris 1970 F GER SV Waldkirch (GER)
4 N PENZIEN Ulrike 1969 F GER TSV Speyer (GER)

Värja Damer V40 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N FREY Simone 1980 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 N RENZ Alice 1980 F GER TSV Laupheim (GER)
3 N AMANN Britta 1978 F GER VFB Friedrichshafen (GER)
4 N SCHMIDT Ellyca 1977 F GER TSV Lauf (GER)

Värja Damer V30 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N MICHEL Oksana 1981 F GER TV Waldshut (GER)
2 N MITSCHANG Alexandra 1989 F GER SV Esslingen (GER)
3 N ROVATI Beatrice 1990 F ITA SV Esslingen (GER)

Värja Herrar V70 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N KACHUR Bruno 1949 M GER TSF Ditzingen (GER)
2 N PRECHTL Hanns 1943 M GER Nürnberger FC (GER)
3 N OSWALD Gerd 1949 M GER USC München (GER)
3 N VOSSELER Max-Peter 1950 M GER TG Schwenningen (GER)
5 N ANTRITTER Wolfgang 1945 M GER FS Pforzheim (GER)
6 N MENCK Roger 1943 M GER SV Grimmelfingen (GER)

Värja Herrar V60 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N JÄNISCH Wolfram 1957 M GER TG Schwenningen (GER)
2 N ILLERS Jürgen 1958 M GER TSV Speyer (GER)
3 N MAYER Joachim 1960 M GER TSG Reutlingen (GER)
3 N SCHRAUF Jürgen 1960 M GER TSV Lauf (GER)
5 N KAISER Wolfgang 1957 M GER SV Grimmelfingen (GER)

Värja Herrar V50 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N FALCK-YTTER Jan 1961 M NOR Bygdø FK (NOR)
2 N BÜHNER Holger 1966 M GER SV Böblingen (GER)
3 N HINDERER Helmut 1969 M GER TSF Welzheim (GER)
3 N WELSCH Marco 1970 M GER FS Pforzheim (GER)
5 N MILDE Bernd 1965 M GER Aalener Sportallianz (GER)
6 N HAUBER Christoph 1968 M GER TSG Reutlingen (GER)

Värja Herrar V40 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N AUTZEN Olaf 1972 M GER TSG Reutlingen (GER)
2 N JOOS Michael 1974 M GER TSG Reutlingen (GER)
3 N BISCHOFF Michael 1979 M GER Aalener Sportallianz (GER)
3 N EIGNER Steffen-Michael 1971 M GER TSF Ditzingen (GER)
5 N ZVEREV Konstantin 1977 M GER Frankfurter TV (GER)
6 N MOOG Jussi 1971 M GER TSG Reutlingen (GER)
7 N DURAN Suat 1975 M GER SV Esslingen (GER)

Värja Herrar V30 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N BRAUN Stefan 1984 M GER TSV Laupheim (GER)
2 N MITSCHANG Robert 1983 M GER SV Esslingen (GER)
3 N KRON Benedikt 1984 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
4 N MARQUARDT Alexander 1988 M GER FS Pforzheim (GER)