Florett Open U10 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | Poule | ADAMOPOULOS Stella | 2010 | F | GRE | IRIDA (GRE) | |
1 | N | Poule | NUNES PERES Leonardo | 2011 | M | BEL | CE Damocles (BEL) | |
1 | N | Poule | KNYAZEV Mikhail | 2010 | M | BEL | SC Parcival Leuven (BEL) | |
1 | N | Poule | JANSS Max | 2010 | M | BEL | CE Woluwe (BEL) | |
1 | N | Poule | HEUTS Martin | 2011 | M | BEL | CE Woluwe (BEL) | |
1 | N | Poule | HE Xingman Bianca | 2011 | F | CHN | CE Woluwe (BEL) | |
1 | N | Poule | FRANCOIS Jamie | 2010 | M | BEL | RCSC CEE Charleroi (BEL) | |
1 | N | Poule | DELCOURT Vadim | 2011 | M | BEL | RCSC CEE Charleroi (BEL) | |
1 | N | Poule | DE HAAN Adèle | 2010 | F | BEL | SR Grande Harmonie (BEL) | |
1 | N | Poule | VAN HOVE Louis | 2010 | M | BEL | CE Woluwe (BEL) |
Värja Herrar Seniorer Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | WAFFELAERT Antonio | 1968 | M | BEL | SA Jerzy Wezowski (BEL) | ||
2 | N | LEDENT Yves | 1967 | M | BEL | FEE Eupen (BEL) | ||
3 | N | BLANCHART Justin | 1990 | M | BEL | CE Embourg (BEL) | ||
3 | N | NAKHIMOVITCH Samuel | 2002 | M | BEL | CRE Arlon (BEL) | ||
5 | N | GOORIS Andreo | 1999 | M | BEL | La Maison de l'Escrime (BEL) | ||
6 | N | LAPP Olivier | 1970 | M | BEL | CRE Sauvenière (BEL) | ||
7 | N | SURNY Martin | 1992 | M | BEL | CE Embourg (BEL) | ||
8 | N | HANSSEN Glenn | 1986 | M | BEL | SC Parcival Leuven (BEL) | ||
9 | N | HEIJNEN Samuel | 2001 | M | BEL | SC Parcival Leuven (BEL) | ||
10 | N | DECHAMPS Olivier | 1966 | M | BEL | CE La Dague la prime (BEL) | ||
11 | N | DESCHAMPS Michel | 1959 | M | BEL | RCSC CEE Charleroi (BEL) | ||
12 | N | BRIQUET Cyril | 1979 | M | BEL | CE Embourg (BEL) | ||
13 | N | FREMALLE Julien | 1989 | M | BEL | Les Mousquetaires Cinaciens (BEL) | ||
14 | N | BAULER Thomas | 1999 | M | BEL | CE Damocles (BEL) | ||
15 | N | KAHN Alexandre | 1994 | M | BEL | La Maison de l'Escrime (BEL) | ||
16 | N | SCOHY Thibaut | 2002 | M | BEL | Les Mousquetaires Cinaciens (BEL) | ||
17 | N | LAMBERT Jérome | 1988 | M | BEL | Les Mousquetaires Cinaciens (BEL) | ||
18 | N | VANEETVELDE Yannick | 1996 | M | BEL | CE Embourg (BEL) | ||
19 | N | GOULARD Pierre Louis | 2001 | M | BEL | CE Charlemagne (BEL) | ||
20 | N | JANSSEN Jeremy | 1996 | M | BEL | CE Charlemagne (BEL) | ||
21 | N | BOITTE Loik | 2002 | M | BEL | CE Braine l'Alleud (BEL) |
Värja Herrar U17 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | DE BOCK Cyrille | 2005 | M | BEL | KSSMA Ronse (BEL) | ||
2 | N | REYNIERS Bram | 2003 | M | BEL | K.T.S.C. Catena (BEL) | ||
3 | N | ROESBEKE Steffen | 2003 | M | BEL | K.T.S.C. Catena (BEL) | ||
3 | N | WAFFELAERT Thibault | 2006 | M | BEL | SA Jerzy Wezowski (BEL) | ||
5 | N | GRUYAERT Thomas | 2005 | M | BEL | KSSMA Ronse (BEL) | ||
5 | N | OZSVART Barnabas | 2004 | M | BEL | La Maison de l'Escrime (BEL) | ||
7 | N | DE CALUWÉ Laurens | 2004 | M | BEL | La Maison de l'Escrime (BEL) | ||
8 | N | FELTZ Flavien | 2006 | M | BEL | CRE Arlon (BEL) | ||
9 | N | DONNAY Auguste | 2005 | M | BEL | CE Braine l'Alleud (BEL) | ||
10 | N | NAKHIMOVITCH Simon | 2007 | M | BEL | CRE Arlon (BEL) | ||
11 | N | PRINCEN Edouard | 2005 | M | BEL | CE Embourg (BEL) | ||
12 | N | VERMEREN Simon | 2005 | M | BEL | Les Mousquetaires Cinaciens (BEL) | ||
13 | N | KURI Jonas | 2005 | M | GBR | CE Damocles (BEL) | ||
14 | N | SAMYN Ward | 2007 | M | BEL | SC Parcival Leuven (BEL) |
Värja Damer U17 Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BERNARD Emmy | 2005 | F | BEL | CRE Arlon (BEL) |
Värja Damer Seniorer Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BERNARD Emmy | 2005 | F | BEL | CRE Arlon (BEL) | ||
2 | N | PAPAGEORGIOU Natassa | 1972 | F | BEL | CE Européen de Bruxelles (BEL) | ||
3 | N | SALOMON Laure | 1999 | F | FRA | OUEST LYONN (FRA) | ||
3 | N | VERVAET Francoise | 1970 | F | BEL | Les Mousquetaires Cinaciens (BEL) |
Sabel Herrar Seniorer Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | JACQUES Philippe | 1995 | M | BEL | CE Braine l'Alleud (BEL) | ||
2 | N | DENIS Pierre-Yves | 1990 | M | BEL | CE La Dague la prime (BEL) | ||
3 | N | REY Gaëtan | 1974 | M | BEL | CE Braine l'Alleud (BEL) | ||
3 | N | STEINFORT Jules | 2001 | M | BEL | CE Braine l'Alleud (BEL) | ||
5 | N | LEGRAND Gauthier | 1993 | M | BEL | CE La Dague la prime (BEL) | ||
6 | N | SCHREIDEN Noé | 1997 | M | BEL | CE Embourg (BEL) |
Sabel Damer Seniorer Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | PONCIN Auriane | 1999 | F | BEL | CE Embourg (BEL) | ||
2 | N | GARSOUS Céline | 1986 | F | BEL | CE Embourg (BEL) | ||
3 | N | DAEMS Anneke | 1974 | F | BEL | SC Parcival Leuven (BEL) | ||
3 | N | DEBAISIEUX Romane | 1998 | F | BEL | CE Embourg (BEL) |