Tillbaka till listan

Resultat

2020 Challenge Bernadotte
SWE Stockholm
15 februari 2020 - 16 februari 2020

Värja Herrar Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 N KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 N STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 N GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 N ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
9 N FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
10 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
11 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
12 N KAPING Karsten 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
13 N NOVOTNY Ondrej 1994 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
14 N GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN DIF Stockholm (SWE)
15 N BURUM-AUENSEN Alexander 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
16 N TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 N ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
19 N AGERBERG Niklas 1980 M SWE SAF Solna (SWE)
20 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
21 N POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
22 N SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
23 N STÅHL Gösta 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
24 N STEINMO Simon 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
25 N STRÖM Johan 1959 M SWE FFF Stockholm (SWE)
26 N ANDERSSON Oscar 2002 M SWE AFiL Lund (SWE)
27 N LARSSON Richard 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)
28 N KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
29 N TORVÉN Erik 1970 M SWE SAF Solna (SWE)
29 N WESTMAN Jonatan 1983 M SWE SAF Solna (SWE)
31 N BERG Göran 1958 M SWE SAF Solna (SWE)
32 N HÄRELL Jimmy 1992 M SWE NFK Nyköping (SWE)
33 N POCSI Tomi 2006 M SWE DIF Stockholm (SWE)
34 N SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
35 N ISLAS FLYGARE Lucas 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
36 N ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
37 N EIRITZ Jacob 1972 M SWE UF Uppsala (SWE)
38 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
39 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
40 N BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
41 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
42 N RANDO Pablo 1975 M URU SAF Solna (SWE)
43 N FRIDMAN Milton 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
44 N NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
45 N BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
46 N ADRIANOV Alexander 1986 M RUS
47 N MEBRAHTOM Simon 2002 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
48 N SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
49 N WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
50 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
51 N SUNDKVIST Petter 1979 M SWE MF19 Malmö (SWE)
52 N ADOLFSSON Stefan 1976 M SWE SAF Solna (SWE)
52 N SANDBACKA Jim 1989 M FIN NFF Norrköping (SWE)
54 N NORDENSKJÖLD Frans 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
55 N ANDERSSON Juan 2003 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
55 N LINDQVIST Erik 1991 M SWE DIF Stockholm (SWE)
57 N LANSÅKER Pär 1963 M SWE UF Uppsala (SWE)
58 N HULT Isac 2004 M SWE GoFK Visby (SWE)
58 N RODIN Vladimir 1978 M RUS
58 N SAVVA Fredrik 1992 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
61 N KARLSSON TOFTNER Anton 1985 M SWE AFF Göteborg (SWE)
62 N LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
63 N BÄCKSTRÖM Ian 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
64 N LINDSKOG Petter 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
65 N BARBIERI Luca 1987 M ITA FFF Stockholm (SWE)
66 N NYBERG Christian 1989 M SWE NFK Nyköping (SWE)
66 N WESTAS Mats 1972 M SWE NFF Norrköping (SWE)
68 N GOTTESLEBEN Claas 1965 M GER FFF Stockholm (SWE)
69 N ASCHAN Tomas 1987 M SWE DIF Stockholm (SWE)
70 N KLOSE Herman 1979 M SWE DIF Stockholm (SWE)
71 N KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)

Värja Damer Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N LINDE Åsa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
3 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
5 N ASHCHUK Julia 1984 F RUS
6 N DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
7 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
8 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
9 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
10 N FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
11 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
12 N TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
13 N WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
14 N ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
14 N VORNANEN Johanna Anni-Maija 1991 F FIN Miekka Miehet (FIN)
16 N STENBERG MARQVARDSEN Mette 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
17 N THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
18 N HEDBERG Olivia 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
19 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
20 N SMØRAAS Louise 2003 F NOR Bergens FK (NOR)
21 N FAGERBERG Kerstin 1999 F SWE UF Uppsala (SWE)
22 N SZILASI Isabelle 2005 F SWE GoFK Visby (SWE)
23 N KHOROSHKOVA Natalia 1978 F RUS Fencing League Moscow (RUS)
24 N ROTH Hedvig 2003 F SWE SAF Solna (SWE)
25 N ERIKSSON Caroline 1988 F SWE DIF Stockholm (SWE)
26 N SLEZIONA Ewa Zofia 1979 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
27 N EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)
28 N MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
29 N ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
30 N MALAMUD Olga 1987 F RUS
31 N EIRITZ Ingrid 1942 F SWE UF Uppsala (SWE)
32 N EDMAN Irja 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
33 N FILINA Anastasia 1990 F RUS
34 N JÖNSSON Cornelia 1991 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
35 N DEMINA Natalia 1987 F RUS

Värja Damer Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
1 MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
1 ERIKSSON Caroline 1988 F SWE DIF Stockholm (SWE)
1 ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
1 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
2 NORWAY       NOR
2 TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
2 SMØRAAS Louise 2003 F NOR Bergens FK (NOR)
2 VORNANEN Johanna Anni-Maija 1991 F FIN Miekka Miehet (FIN)
2 SLEZIONA Ewa Zofia 1979 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 RUSSIA       RUS
3 ASHCHUK Julia 1984 F RUS
3 FILINA Anastasia 1990 F RUS
3 KHOROSHKOVA Natalia 1978 F RUS
3 MALAMUD Olga 1987 F RUS
4 DIF STOCKHOLM 2       SWE DIF Stockholm (SWE)
4 FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
4 MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
4 EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)
4 MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
5 SAF SOLNA       SWE SAF Solna (SWE)
5 ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
5 DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
5 ROTH Hedvig 2003 F SWE SAF Solna (SWE)

Värja Open Senior Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
1 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN DIF Stockholm (SWE)
2 N DIF STOCKHOLM 3       SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N STÅHL Gösta 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N NORWAY       NOR
3 N BURUM-AUENSEN Alexander 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
3 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
3 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
3 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
4 N LOFK LIDINGO 1       SWE LöFK Lidingö (SWE)
4 N BOUMEDIENNE Sami 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
4 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
4 N ARVIUS Fredrik 1975 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
4 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
5 N UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
5 N ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 N WIEMERSLAGE Lyle 1982 M USA UF Uppsala (SWE)
5 N GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 N STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
6 N DIF STOCKHOLM 2       SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N REICHWALD Jonny 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N STEINMO Simon 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 N UF UPPSALA 2       SWE UF Uppsala (SWE)
7 N SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
7 N ISLAS FLYGARE Lucas 2004 M SWE UF Uppsala (SWE)
7 N THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
8 A DIF STOCKHOLM 4       SWE DIF Stockholm (SWE)
8 A ASCHAN Tomas 1987 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 A LINDQVIST Erik 1991 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 A LARSSON Mats 1970 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 A LINDSKOG Petter 1980 M SWE DIF Stockholm (SWE)
9 N MIXED EUROPE 3       SWE
9 N DEMINA Natalia 1987 F RUS
9 N KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
9 N ADRIANOV Alexander 1986 M RUS
10 N FFF STOCKHOLM 4       SWE FFF Stockholm (SWE)
10 N JOHNSSON Henrik 1985 M SWE FFF Stockholm (SWE)
10 N GOTTESLEBEN Claas 1965 M GER FFF Stockholm (SWE)
10 N TORESSON Clas 1962 M SWE FFF Stockholm (SWE)
10 N FRANZEN Peter 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)