Tillbaka till listan

Resultat

2019 49. SAF Pokalen / 19. Rehbinderska priset
SWE Stockholm
21 september 2019 - 22 september 2019

Värja Herrar Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
2 N POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
3 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 N TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
6 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
7 N ALSHATTI Abdulaziz 1990 M KUW
8 N GAETANI Giulio 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
9 N TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
10 N BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
11 N SALM Juri 1984 M EST
12 N HOUSIEAUX Marc 1988 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
13 N SOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
14 N VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
14 N PAAVOLAINEN Jaakko 1996 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
16 N STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
17 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
18 N SANDERS Ian 1999 M USA
19 N KALININAS Leonardas 2000 M LTU
20 N STASZULONEK Aleksander 1993 M POL Piast Gliwice (POL)
21 N BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
22 N PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
23 N ALIEV Khalid 2001 M AZE
24 N LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
25 N LARSSON Richard 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)
26 N FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
27 N MARKEVICIUS Povilas 1998 M LTU Gintarine spaga (LTU)
28 N GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
29 N JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
30 N GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
31 N TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
32 N KROHN Otthar Andreas 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
33 N KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
34 N MAYNARD Calum 1993 M GBR
35 N DIKOV Plamen 1998 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
36 N LOSEVSKIY Sergey 1983 M RSA
37 N TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
38 N ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
39 N DORATI AMEGLIO Arturo Isaac 1986 M PAN
40 N LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
41 N VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
42 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
43 N CARPENTER Liam 1999 M USA
44 N ROUSEV Rosislav 1986 M BUL
45 N JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
46 N VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
47 N MILNER Maxton 1992 M GBR
48 N RUUD Emil Friis 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
49 N BERGH Casper 1995 M NOR Bergens FK (NOR)
50 N GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
51 N STRAUMOY Truls 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
52 N STURGEON William 1994 M GBR Ddraig Wern Gwernyfed (GBR)
53 N PERSSON Casper Nils 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
54 N DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
55 N TULEN Rafael 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
56 N BERNARD Florian 1991 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
57 N ALHUSSAIN Ahmad Abbas I. 1996 M KSA
58 N MAKAROVAS Tomas 1985 M LTU
59 N SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
60 N ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
61 N LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
62 N GROSSE Arthur 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
63 N OJALA Tuomas 2001 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
64 N VERWAAL Crijn 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
65 N SHINDLER Oliver 1997 M USA
66 N HUSSON Geoffroy 1993 M BEL CS La Maison de l'Escrime (BEL)
67 N KEPPEL Colin 1998 M NED SC Den Bosch (NED)
68 N KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
69 N NUOTIO Tatu 1994 M FIN Habda Helsinki (FIN)
70 N LI Ching Ho 1999 M HKG
71 N ULMANEN Kasper 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
72 N EEG Svend Markus 2000 M NOR Stavanger FK (NOR)
73 N WENDT Carl-Henrik 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)
74 N BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
75 N FJERMESTAD Tord 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
76 N NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
77 N KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
78 N GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
78 N DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
80 N AL DAWOOD Zakaria 1987 M KSA
81 N SZALAY Jan 1992 M SVK BA - M.P.C. Slovakia (SVK)
82 N SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
82 N ADOLFSSON Stefan 1976 M SWE SAF Solna (SWE)
84 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
85 N VON POST Joel 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
86 N NORIEGA Lucas 2001 M BRA APE Paulista (BRA)
87 N SWENNING Joar 1967 M SWE UF Uppsala (SWE)
88 N ABED Faisal 1998 M KSA
89 N KAPING Karsten 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
90 N ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
91 N BATTUMUR Batsuuri 1985 M MGL
92 N POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
93 N Poule KURZ JORDAN Max 1998 M URU
94 N Poule LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
95 N Poule PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
96 N Poule NORDGREN Jonas 1986 M SWE SAF Solna (SWE)
97 N Poule SUVOROV Yuly 1986 M USA
98 N Poule BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
99 N Poule SAVVA Fredrik 1992 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
100 N Poule GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
101 N Poule TERHO Jussi 1999 M FIN Kalpaveljet (FIN)
102 N Poule ARONOWITSCH Niklas 1962 M SWE SAF Solna (SWE)
103 N Poule LARSSON Peter 1961 M SWE AFiL Lund (SWE)
104 N Poule RIAHI Farhad 1972 M GBR SEB Basel (SUI)
105 N Poule EIRITZ Jacob 1972 M SWE UF Uppsala (SWE)
106 N Poule WADE Oliver Samuel 1999 M GBR SC Den Bosch (NED)
107 N Poule ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
108 N Poule GIAQUINTO Jorgeantonio 1992 M ITA CS Partenopeo (ITA)
109 N Poule TORVÉN Erik 1970 M SWE SAF Solna (SWE)
110 N Poule ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
110 N Poule JOHANSSON Hjalmar 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
112 N Poule STALMAKOV Javgenij 1982 M LTU Gintarine spaga (LTU)
113 N Poule SJÖDAHL Fredrik 1963 M SWE SAF Solna (SWE)
114 N Poule LEJONKLOU Rickard 1991 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
115 N Poule KRAVCHENKO Stanislav 1991 M UKR
115 N Poule GERDIN Viktor 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
117 N Poule ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
118 N Poule BREADEN MADDEN Gerard 1990 M IRL Dresdener FC (GER)
118 N Poule OXENSTIERNA Alexander 1961 M SWE DIF Stockholm (SWE)
120 N Poule FALKENBERGH Karl-Gustav 1968 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
121 N Poule SOLEHAV André 2002 M SWE FFF Stockholm (SWE)
122 N Poule DE GROAT Eric 1964 M SWE FFF Stockholm (SWE)

Värja Damer Senior Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N KIRPU Erika 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
2 N LEHIS Katrina 1994 F EST En Garde Haapsalu (EST)
3 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
3 N DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu (EST)
5 N RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
5 N ZAGALA Jagoda 1994 F POL Piast Gliwice (POL)
7 N LINDE Åsa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
8 N HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
9 N STAHLBERG Nadine 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
10 N GUZZI VINCENTI Margherita 1990 F USA
10 N KUUSK Kristina 1985 F EST
12 N WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
13 N DABROWSKA-MANDRELA Diana 1982 F POL
14 N VOLLRATH Shirin 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 N MALVIK Katherina 2000 F NOR Titan Fekteklubb (NOR)
16 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
17 N SMITH TAYLOR Katrina 1991 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
18 N SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
19 N BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
20 N MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 N ASCHEHOUG Irina 1985 F NOR Njård Fekting (NOR)
22 N SAMALOVA Anna 1995 F CZE
23 N JONAS Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
24 N MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
25 N NESBITT Hannah 1996 F GBR
26 N GUNDRY Jessica 1996 F GBR
27 N LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
28 N LEHTONEN Suvi-Maaria 1983 F FIN Kalpaveljet (FIN)
29 N HÄUSLER Chantall 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
31 N SALMINEN Anna 1995 F FIN Habda Helsinki (FIN)
32 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
33 N VILLACELLINO Aurora Yingchun 1984 F SGP
34 N SYVÄLÄ Ilona 1996 F FIN Habda Helsinki (FIN)
35 N AZUKAITE Vikte 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
36 N LAWSON Danielle 1998 F GBR
37 N MAHROKH Paria 1987 F IRI TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
38 N HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
39 N PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
40 N DE PESTEL Amber 1988 F BEL Confrerie Gent (BEL)
41 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
42 N TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
43 N LIM Cheryl 1993 F SGP
44 N KAMENISCAKOVA Ida 1983 F SVK SV Wangen (GER)
45 N ABDUL RAHMAN Kiria Tikanah 2000 F SGP
45 N TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
47 N DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
48 N ALBERTSON Pia 1965 F SWE FFF Stockholm (SWE)
49 N ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
49 N RUNOLD Vendela 1993 F SWE FFF Stockholm (SWE)
51 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
52 N GENTILE Francesca 2001 F ITA
53 N HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR Njård Fekting (NOR)
54 N VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
55 N MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
56 N TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
57 N LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
58 N MULLEN Alisha 1996 F IRL
59 N WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
60 N LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
61 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
62 N AICARDI GONZALEZ Alessandra Valeri 1996 F PAN
63 N THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
64 N LIM Victoria Ann Xiu Yan 1989 F SGP
65 N LEGROS Flora 1999 F FRA OLYMPIQUE CE (FRA)
66 N HEDBERG Olivia 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
67 N LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
68 N MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
69 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
70 N ORTEGA Gabriella 1994 F GBR
71 N SASVARIOVA Laura 1999 F SVK
72 N PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
73 N VORNANEN Johanna Anni-Maija 1991 F FIN Miekka Miehet (FIN)
74 N STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
75 N LEJON Viktoria 1994 F SWE UF Uppsala (SWE)
76 N DE JONG Cheryl 1995 F NED SC Den Bosch (NED)
77 N STENBERG MARQVARDSEN Mette 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
78 N HUNCAROVA Katarina 1995 F SVK KS Snina (SVK)
79 N 1. omg SERAPINAITE Emilija 1995 F LTU MK Musketiri (CRO)
80 N 1. omg RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
81 N 1. omg DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
81 N 1. omg HESS Gala 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
83 N 1. omg FLEDELIUS Kamma Ramsing 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
84 N 1. omg SIMIC Ivana 1988 F RSA TFS Johannesburg (RSA)
85 N 1. omg TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
85 N 1. omg TERHO Maija 1997 F FIN Kalpaveljet (FIN)
85 N 1. omg MÅRTENSSON Jenny 2001 F SWE DIF Stockholm (SWE)
88 N 1. omg GRANT Fiona 1993 F GBR
89 N 1. omg MARTINI Margherita 2001 F ITA CS Roma (ITA)
90 N 1. omg THOMA Miriam 1999 F GER FS Bielefelder TG (GER)
91 N 1. omg CHUNG Lin 1990 F TPE
92 N 1. omg ORNSTEIN Erika 1986 F SWE SAF Solna (SWE)
93 N 1. omg WIKSTRÖM Elin 1988 F SWE KFK Kalmar (SWE)
94 N 1. omg FOONG Anthea Zi Ning 1998 F SGP
95 N 1. omg ERIKSSON Caroline 1988 F SWE DIF Stockholm (SWE)
96 N 1. omg SEIKINA Olga 1981 F SWE UF Uppsala (SWE)
97 N 1. omg FREDERIKSEN Mia Maja 1989 F DEN Hellerup FK (DEN)
98 N 1. omg EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)
98 N 1. omg OLSEN Sofie Helene 1993 F DEN Trekanten København (DEN)
100 N 1. omg EIRITZ Ingrid 1942 F SWE UF Uppsala (SWE)
101 N 1. omg ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
102 A 1. omg PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
A Poule EMBRICH Irina 1980 F EST
A Poule JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)