Tillbaka till listan

Resultat

2019 Asian Championships
JPN Tokyo
13 juni 2019 - 18 juni 2019

Florett Herrar Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
2 N CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
3 N CHEN Haiwei 1994 M CHN
3 N SAITO Toshiya 1997 M JPN
5 N SON Young Ki 1985 M KOR
6 N KIM Dongsu 1992 M KOR
7 N LEE Kwanghyun 1993 M KOR
8 N CHOI Chun Yin Ryan 1997 M HKG
9 N WU Bin 1998 M CHN
9 N CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
11 N MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
12 N YEUNG Chi Ka 1994 M HKG
13 N MA Jianfei 1984 M CHN
14 N HEO Jun 1988 M KOR
15 N MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
16 N MIYAKE Ryo 1990 M JPN
17 N FITZGERALD Edward 1997 M AUS
18 N KALIYEV Tamirlan 1996 M KAZ
19 N HUANG Mengkai 1997 M CHN
20 N OU Feng Ming 1987 M TPE
21 N CHEN Chih Chieh 2001 M TPE
22 N PEREZ Nathaniel 1996 M PHI
23 N DOUGLAS Sholto 1996 M AUS
24 N CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
25 N NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
26 N CHEN Tse Yuan 1996 M TPE
27 N OWAIDA Ali 2000 M QAT
28 N SRITANG-ORN Suppakorn 1984 M THA
29 N TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
30 N ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
31 N YOUSEF Khaled 1995 M KUW QAD (KUW)
31 N MAYAKAN Chornnasun 1996 M THA
33 N TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
34 N NAGLE Christopher 1993 M AUS
35 N SHIH Benjamin 2001 M TPE
36 N SRISAWAT Phatthanapong 1985 M THA
37 N NICANOR Michael 1994 M PHI
38 N RAZAVINIA Hadi 2000 M IRI
39 N HOI Man Kit 2001 M MAC
40 N 1. omg NGUYEN Minh Quang 1997 M VIE
41 N 1. omg NASAAR Ali 2001 M KUW
42 N 1. omg VICEO Jaime 2000 M PHI
43 N 1. omg ABBAS Ali Fadel 1995 M KUW
44 N 1. omg AL JALLAF Hamad 1999 M UAE Bani Yas SCC (UAE)
45 N 1. omg GARELJA Daniel 1995 M NZL
46 N 1. omg NGUYEN Van Hai 1998 M VIE
47 N 1. omg LUU Hong Son 1994 M VIE
48 N 1. omg WEBBER Lucas 1995 M AUS Blacklords FC (AUS)
49 N 1. omg LAM Sio San 1990 M MAC
50 N 1. omg NG Keng Leong 1988 M MAC
51 N 1. omg LOK Kai Wang 1989 M MAC
52 N 1. omg OGG Rory 1994 M NZL
F 1. omg THOKCHOM Bicky 1994 M IND
F 1. omg VELAUTHAM Vinoth Kumar 1991 M IND
F 1. omg AHER Tushar Ravsaheb 1996 M IND
F 1. omg KHAN Mohd Ismile 1996 M IND

Sabel Damer Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N YOON Jisu 1993 F KOR
2 N TAMURA Norika 1991 F JPN
3 N FUKUSHIMA Shihomi 1995 F JPN
3 N KIM Jiyeon 1988 F KOR
5 N QIAN Jiarui 1992 F CHN
6 N YANG Hengyu 1996 F CHN
7 N HWANG Seona 1989 F KOR
8 N EMURA Misaki 1998 F JPN
9 N POCHEKUTOVA Tamara 1992 F KAZ
10 N JIA Xiaoye 1996 F CHN
11 N AOKI Chika 1990 F JPN
12 N BUI Thi Thu Ha 1995 F VIE
13 N SARYBAY Aigerim 1997 F KAZ
14 N SHAO Yaqi 1996 F CHN
15 N LAM Hin Wai 1991 F HKG
16 N CHOI Sooyeon 1990 F KOR
17 N CHAN Yin Fei 2000 F HKG
18 N AU Sin Ying 1989 F HKG
19 N DAYIBEKOVA Zaynab 2002 F UZB
20 N CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN Bhavani Devi 1993 F IND
21 N BAGHERZADEH Kiana 1994 F IRI
22 N LEE Jolie Kar Yi 1998 F SGP
23 N RAFIEI Faezeh 1992 F IRI
24 N CHANG Karen Ngai Hing 1996 F HKG
25 N SAZANJIAN Najmeh 1996 F IRI
26 N ONG Jessica Shu Hui 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
27 N LE Minh Hang 1998 F VIE
28 N ISMOILOVA Sevinch 2001 F UZB
29 N POKEAW Tonpan 1998 F THA
30 N NGERNRUNGRUANGROJ Pornsawan 1996 F THA
31 N KHABIBULLINA Aibike 1995 F KAZ
32 N LEE Kar Moon 2000 F SGP SSP (SGP)
33 N DALMACIO Queen Dalmacio 2000 F PHI
34 N BARZEGAR Parimah 1993 F IRI
35 N OBVINTSEVA Yana 1995 F UZB
36 N TAYLOR Caitlin 1991 F AUS
37 N SRINUALAD Bandhita 1996 F THA
38 N CORTEY Allaine Nicole 1997 F PHI
39 N PHUNG Thi Khanh Linh 2001 F VIE
40 N CAMAHALAN Kemberly 1993 F PHI
40 N THINGUJAM Diana Devi 1991 F IND
42 N CHEN Yu Ling 1988 F TPE
43 N 1. omg PHOKAEW Tonkhaw 2002 F THA
44 N 1. omg PRIKHODKO Tatyana 1993 F KAZ
45 N 1. omg LEE Ann Huimin 1991 F SGP
46 N 1. omg NICANOR Jylyn 1992 F PHI
47 N 1. omg PERMATASARI Diah 1990 F INA
48 N 1. omg AUTY Samantha 1991 F AUS
49 N 1. omg HSU Yu-Hsin 2001 F TPE
50 N 1. omg KAUR Jagmeet 2001 F IND
51 N 1. omg KAUR Harpreet 1997 F IND
52 N 1. omg ANSIBIN Kimberly Janet 1990 F MAS
53 N 1. omg NOVITHA Gebhy 2001 F INA
54 N 1. omg ZAMRI Norhaziqah 1996 F BRU
55 N 1. omg JOHNSON Emma 2001 F AUS
56 N 1. omg YAHYA Anis Sabrina 1997 F BRU
57 N 1. omg IDRIS Syahirah 1994 F BRU

Värja Damer Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N ZHU Mingye 1992 F CHN
2 N LIN Sheng 1994 F CHN
3 N CHOI Injeong 1990 F KOR
3 N KANG Young Mi 1985 F KOR
5 N YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
6 N SUN Yiwen 1992 F CHN
7 N SATO Nozomi 1986 F JPN
8 N JUNG Hyojung 1984 F KOR
9 N KONG Man Wai Vivian 1994 F HKG
10 N LEE Hyein 1995 F KOR
11 N XU Chengzi 1994 F CHN
12 N TANNOUS Dominique 1996 F LBN
13 N BABA Haruna 1997 F JPN
14 N ALIBEKOVA Assel 1991 F KAZ
15 N LIN Yik Hei Coco 1995 F HKG
16 N KHAKIMOVA Malika 1996 F UZB
17 N OISHI Kanna 1992 F JPN
18 N HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
19 N HSU Jo-Ting 1990 F TPE
20 N VU Thi Hong 1999 F VIE
21 N THANEE Korawan 1998 F THA
22 N ONG Rebecca Jia Min 2001 F SGP YMC (SGP)
23 N CHU Ka Mong 1995 F HKG
24 N BALAGANSKAYA Ulyana 1993 F KAZ
25 N DUTTA Jyotika 1996 F IND
26 N DEVI Kabita 1990 F IND
27 N ABELLA Hanniel 1993 F PHI
28 N POURRAHMATI Mahsaossadat 1992 F IRI
29 N DEVEREAUX Anne 1995 F AUS
30 N ANDERSEN Madeleine 1999 F AUS
31 N NGUYEN Thi Nhu Hoa 1984 F VIE
32 N DHALIWAL Anoushka 2004 F IND
33 N TRAN Thi Thuy Trinh 1999 F VIE
34 N LIM Cheryl 1993 F SGP
35 N TAKHAMWONG Wijitta 1983 F THA
36 N BUSTOS Mickyle Rein 1999 F PHI
37 N VASANASOMSITHI Pacharaporn 2001 F THA
38 N PATTEN Emily 1998 F AUS
39 N TSENG Hsiu-Hui 1992 F TPE
40 N NOURI Sakineh 1995 F IRI
41 N GU Dianna 1984 F AUS
42 N ABDUL RAHMAN Kiria Tikanah 2000 F SGP
43 N SINGH Jas Seerat Singh 1996 F IND
44 N GOH Bee Hooi 1982 F MAS
45 N NIKOLAICHUK Sofiya 2002 F KAZ
46 N BATSAIKHAN Amarzaya 1999 F MGL
47 N 1. omg CHANG Chialing 1987 F TPE
48 N 1. omg ANDREYEVA Vladislava 2001 F KAZ
49 N 1. omg MEECHAI Kanyapat 1995 F THA
50 N 1. omg MAHROKH Paria 1987 F IRI TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
51 N 1. omg ALSHATTI Reem 1995 F KUW
51 N 1. omg LIM Victoria Ann Xiu Yan 1989 F SGP
53 N 1. omg GANBOLD Khaliunaa 1989 F MGL
54 N 1. omg ESTIMADA Anna Gabriella 1988 F PHI
55 N 1. omg LIN Hui Min 1992 F TPE
56 N 1. omg MALAK Nour 1997 F NZL
57 N 1. omg BILENKO Angelina 1995 F TKM
57 N 1. omg COOPER Claire 1999 F NZL
57 N 1. omg HO Thi Hai 1900 F VIE
60 N 1. omg CHALTON Anna 1992 F NZL
61 N 1. omg OTGONBAYAR Doljansuren 2000 F MGL

Sabel Herrar Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N OH Sanguk 1996 M KOR
2 N WANG Shi 1997 M CHN
3 N ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
3 N HA Hansol 1993 M KOR
5 N PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
6 N VU Thanh An 1992 M VIE
7 N GU Bongil 1989 M KOR
8 N FOTOUHI Mohammad 1990 M IRI
9 N STREETS Kaito 1994 M JPN
10 N ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
11 N RAHBARI Mohammad 1991 M IRI
12 N KIM Junho 1994 M KOR
13 N XU Yingming 1992 M CHN
14 N SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
15 N SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
16 N MOKRETCOV Ilya 1984 M KAZ
17 N TOKUNAN Kenta 1987 M JPN
18 N LOH Lucius Kai Wei 1999 M SGP
19 N CHANG Chi Hin Cyrus 1992 M HKG
20 N LOW Ho Tin 1992 M HKG
21 N HO Sze Long Aaron 1995 M HKG
22 N YAN Yinghui 1998 M CHN
23 N MAMUTOV Sherzod 2002 M UZB
24 N NGUYEN Xuan Loi 1993 M VIE
25 N THAPAR Vishal 1900 M IND
26 N DENG Xiaohao 1992 M CHN
27 N SATTARKHAN Nazarbay 1998 M KAZ
28 N ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
29 N DOUGLAS Alexandre 1998 M AUS
30 N KUMARESAN PADMA Gisho Nidhi 1993 M IND
31 N WIRIYATANGSAKUL Panachai 2000 M THA
32 N YOSHIDA Kento 1992 M JPN
33 N ALSHAMLAN Bandar 1997 M KUW
34 N CHOY Yu Yong 1997 M SGP
35 N ALAMMARI Amaar 1997 M KUW
36 N KURALBEKULY Bakdaulet 1999 M KAZ
37 A ALQUDIHI Ahmed 1998 M KSA
38 N LEE Chak Fung Terence 2000 M HKG
39 N HAEKERD Ruangrit 1992 M THA
40 N CHOU Tsung Yu 1999 M TPE
41 N CONCEPCION Christian Jhester 1997 M PHI
42 N BRANDO Eric 1988 M PHI
43 N GENJEBAEV Pazilbek 2003 M UZB
44 N FONG Zheng Jie 1999 M SGP
45 N KARIM Nurzhan 1995 M KAZ
46 N LEONHARD Zak 1992 M AUS
47 N 1. omg KITSIRIBOON Soravit 1998 M THA
47 N 1. omg ALBAHRANI Ali 2003 M KSA
49 N 1. omg TO Duc Anh 1996 M VIE
50 N 1. omg NAVARRO Donnie Arth 1991 M PHI
51 N 1. omg ALBASHIR Meshary Salim 1991 M KSA
52 N 1. omg ANDREWS Sean 2000 M AUS
53 N 1. omg LEU Clive Yi Yang 1994 M SGP
54 N 1. omg BULMER Hamish 1992 M NZL
55 N 1. omg FONG Tyrsten 2001 M MAS
56 N 1. omg DHISULLIMAH Ricky 1996 M INA
57 N 1. omg SINGH Karan Singh 1999 M IND
58 N 1. omg CAMPBELL William 1996 M AUS
58 N 1. omg LIN Po Chen 1998 M TPE
60 N 1. omg SAHI Sagar 1997 M IND
61 N 1. omg BURROUGH Adam 1994 M NZL

Florett Damer Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N JEON Hee Sook 1984 F KOR
2 N UENO Yuka 2001 F JPN
3 N AZUMA Sera 1999 F JPN
3 N CHEN Qingyuan 1997 F CHN
5 N FU Yiting 1996 F CHN
6 N TSUJI Sumire 1999 F JPN
7 N KIKUCHI Komaki 1997 F JPN
8 N CHEUNG Kimberley Vanessa 1994 F HKG
9 N BERTHIER Amita 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
10 N CHAE Song Oh 1989 F KOR
11 N HUO Xingxin 1996 F CHN Nanjing (CHN)
12 N SHI Yue 1999 F CHN
13 N CHENG Hiu Wai Valerie 1995 F HKG
14 N CLARKE Freya 1999 F AUS
15 N ALBOROVA Yana 1994 F RUS CSKA Moscow (RUS)
16 N CHENG Hsin 1996 F TPE
17 N CATANTAN Samantha Kyle 2002 F PHI
18 N WONG Maxine Jie Xin 2001 F SGP YMC (SGP)
19 N WU Sophia 2002 F HKG
20 N ESTEBAN Maxine Isabel 2000 F PHI
21 N LIU Yan Wai 1989 F HKG
22 N BARRATT Georgina 1995 F AUS
23 N HONG Hyo Jin 1994 F KOR
24 N HONG Seo In 1988 F KOR
25 N DO Thi Anh 1996 F VIE
26 N HULL Violet 2000 F AUS
27 N NGUYEN Thi Thu Phuong 1998 F VIE
28 N SHAITO Mona 1994 F LBN
29 N CHAN Denyse Wan Jing 2003 F SGP Z Fencing (SGP)
30 N YANG Chin Man 1999 F TPE
31 N TSAI Xiao-Qing 1999 F TPE
32 N TINIO Justine Gail 1995 F PHI
33 N MURALIDHARAN Mayuri 2004 F AUS
34 N WONG Tatiana Yu Rong 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
34 N ONG Philippa Jean Ziyi 2004 F MAS Touche Fencing Club (MAS)
36 N AWATI Radhika Prakash 1993 F IND
37 N TUSSUPBEKOVA Kulzhan 1998 F KAZ
38 N ABU BAKAR Natasha Ezzra 1991 F MAS
39 N GHAHREMANY Elaheh 1995 F IRI
40 N 1. omg SHINNAKERDCHOKE Chayanutphat 2005 F THA
41 N 1. omg TANG Nga Hei 2000 F MAC
42 N 1. omg NGUYEN Thi Thu Phuong 1998 F VIE
43 N 1. omg LEI Yu Ru 1998 F TPE
44 N 1. omg LAISHRAM Khusboorani 2002 F IND
45 N 1. omg WANGLEMBAM Thoibi Devi 1997 F IND
46 N 1. omg MORTAZAVI Sarvenaz 1995 F IRI
47 N 1. omg PHAMDOM Anita Chanu 2001 F IND
48 N 1. omg LOZADA Wilhelmina 1996 F PHI
49 N 1. omg DOUNGPATTRA Sasinpat 2001 F THA
49 N 1. omg CHANTASUVANNASIN Nunta 1983 F THA
51 N 1. omg KHOSHKHAHI Hanieh 2005 F IRI
52 N 1. omg LUU Thi Thanh Nhan 1995 F VIE
53 N 1. omg THONGCHAMPA Ploypailin 1996 F THA

Värja Herrar Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N YAMADA Masaru 1994 M JPN
2 N UYAMA Satoru 1991 M JPN
3 N KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
3 N NGUYEN Tien Nhat 1990 M VIE
5 N LAN Minghao 1996 M CHN
6 N ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
7 N HO Wai Hang 1996 M HKG
8 N WANG Zijie 1996 M CHN
9 N SONG Hongjie 1996 M CHN
9 N PARK Sangyoung 1995 M KOR
9 N KWEON Youngjun 1987 M KOR
12 N ALSHATTI Abdulaziz 1990 M KUW
13 N KANO Koki 1997 M JPN
14 N NURMATOV Javokhirbek 1997 M UZB
15 N ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
16 N ZHUMABAI ULUU Danushman 1993 M KGZ
17 N SOKOLOV Oleg 1984 M UZB
18 N DANG Tuan Anh 1998 M VIE
19 N LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
20 N ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
21 N ENGLISH Alexander 2000 M AUS
22 N NA Jongkwan 1992 M KOR
23 N ESMAEILI Mohammad 1991 M IRI
24 N MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
25 N FONG Hoi Sun 1993 M HKG
26 N ALIMOV Fayzulla 1998 M UZB
27 N JOSHUA KOH I-Jie 1990 M MAS
28 N SHI Gaofeng 1992 M CHN
29 N CHUANG Po Yu 1997 M TPE
30 N NGUYEN Phuoc Den 1996 M VIE
31 N CHINGAKHAM Jetlee Singh 2001 M IND
32 N KUMAR Sunil 1989 M IND
33 N CHENG Hao-Wen 2001 M TPE
34 N NG Ho Tin 1996 M HKG
35 N DERYABIN Ivan 1993 M KAZ
36 N PETROV Roman 1991 M KGZ
37 N ABED Faisal 1998 M KSA
38 N CHIN Jui Chi 1988 M TPE
39 N ANUPONGKUNKIT Kantaphat 1991 M THA
40 N ALFUDARI Hasan 1996 M KUW
41 N VORONIN Vyacheslav 1985 M TKM
42 N JOSE Noelito 1997 M PHI
43 N RADFORD Kristian 1989 M AUS
44 N KEYHANI Mohammad Ali 1991 M IRI
45 N TRUONG Tran Nhat Minh 1991 M VIE
46 N ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
46 N TAN Weixuan 1998 M SGP
48 N JAYA KUSUMA Indra 1988 M INA
49 N HSIEH Po-Hsien 1985 M TPE
50 N CROOK Lachlan 1998 M AUS
51 N OBOTNIN Nikolai 1992 M TJK
52 N AL DAWOOD Zakaria 1987 M KSA
53 N CHANTHARAPIDOK Tanwa 1997 M THA
54 N HAYES Isaac 1998 M AUS
55 N BATCHULUUN Khash-Erdene 2000 M MGL
55 N RAJENDRAN SHANTHIMOL Sherjin 2002 M IND
57 N DOVLETNAZAROV Jumanazar 2002 M TKM
57 N VAG-URMINSKY Paul Frantisek 2000 M CAM
59 N CHALOEMCHANEN Chinnaphat 2002 M THA
60 N ENKHTSOGT Dulguun 1990 M MGL
61 N AGAYEV Ahmet 1987 M TKM
62 N LEE Samson Mun Hou 1986 M SGP Blade (SGP)
62 N LEE Simon Renjie 2003 M SGP SSP (SGP)
64 N 1. omg HAN Elliot Yi Heng 2002 M SGP MDF (SGP)
65 N 1. omg ALOMAIRI Khalifah 1998 M KSA
66 N 1. omg ERGINA Lee Eigran 1994 M PHI
67 N 1. omg AN Sung Ho 1985 M KOR
68 N 1. omg KULUEV Nurlan 1991 M KGZ
69 N 1. omg JUENG-AMNUAYCHAI Korakote 1997 M THA
70 N 1. omg LUMAHAN Darylle Joshua 1999 M PHI
71 N 1. omg BISHOP William 1990 M NZL
72 N 1. omg MATKERIMOV Nazarbek 1996 M KGZ
73 N 1. omg TUMENTSOGT Tului 2003 M MGL
74 N 1. omg OGILVIE Sheldon 1998 M NZL
75 N 1. omg KURGANSKIY Andrey 1970 M TJK
76 N 1. omg ALFADHLI Ali 2002 M KUW
77 N 1. omg UYANGA Margad-Erdene 2000 M MGL
78 N 1. omg BAKER Matthew 1982 M NZL
79 N 1. omg PEREZ Reynaldo Jr. 2000 M PHI
80 N 1. omg NONGTHOMBAM Santosh Singh 1995 M IND
81 N 1. omg DURDYYEV Mekan 1992 M TKM
82 N 1. omg SEET Isaac Kai Xuan 2002 M MAS
83 N 1. omg SAEEDUDDIN Ali 1996 M FIE
84 N 1. omg LIU Andi Shen 1992 M NZL
85 N 1. omg AGEEV Roman 1979 M TJK

Florett Herrar Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N JAPAN       JPN
1 N MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
1 N MIYAKE Ryo 1990 M JPN
1 N SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
1 N SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
2 N CHINA       CHN
2 N MA Jianfei 1984 M CHN
2 N CHEN Haiwei 1994 M CHN
2 N HUANG Mengkai 1997 M CHN
2 N WU Bin 1998 M CHN
3 N HONG KONG, CHINA       HKG
3 N CHOI Chun Yin Ryan 1997 M HKG
3 N CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
3 N YEUNG Chi Ka 1994 M HKG
3 N CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
4 N KOREA       KOR
4 N KIM Dongsu 1992 M KOR
4 N LEE Kwanghyun 1993 M KOR
4 N HEO Jun 1988 M KOR
4 N SON Young Ki 1985 M KOR
5 N CHINESE TAIPEI       TPE
5 N OU Feng Ming 1987 M TPE
5 N CHEN Tse Yuan 1996 M TPE
5 N CHEN Chih Chieh 2001 M TPE
5 N SHIH Benjamin 2001 M TPE
6 N AUSTRALIA       AUS
6 N NAGLE Christopher 1993 M AUS
6 N DOUGLAS Sholto 1996 M AUS
6 N WEBBER Lucas 1995 M AUS Blacklords FC (AUS)
6 N FITZGERALD Edward 1997 M AUS
7 N KUWAIT       KUW
7 N MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
7 N NASAAR Ali 2001 M KUW
7 N ABBAS Ali Fadel 1995 M KUW
7 N YOUSEF Khaled 1995 M KUW QAD (KUW)
8 N SINGAPORE       SGP
8 N TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
8 N NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
8 N ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
8 N CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
9 N VIETNAM       VIE
9 N NGUYEN Van Hai 1998 M VIE
9 N NGUYEN Minh Quang 1997 M VIE
9 N LUU Hong Son 1994 M VIE
10 N INDIA       IND
10 N AHER Tushar Ravsaheb 1996 M IND
10 N VELAUTHAM Vinoth Kumar 1991 M IND
10 N THOKCHOM Bicky 1994 M IND
10 N KHAN Mohd Ismile 1996 M IND
11 N THAILAND       THA
11 N MAYAKAN Chornnasun 1996 M THA
11 N SRITANG-ORN Suppakorn 1984 M THA
11 N SRISAWAT Phatthanapong 1985 M THA
11 N DEEJING Ratchanavi 2000 M THA
12 N PHILIPPINES       PHI
12 N VICEO Jaime 2000 M PHI
12 N NICANOR Michael 1994 M PHI
12 N TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
12 N PEREZ Nathaniel 1996 M PHI
13 N NEW ZEALAND       NZL
13 N GARELJA Daniel 1995 M NZL
13 N OGG Rory 1994 M NZL
13 N BISHOP William 1990 M NZL
14 N MACAO       MAC
14 N LAM Sio San 1990 M MAC
14 N LOK Kai Wang 1989 M MAC
14 N NG Keng Leong 1988 M MAC
14 N HOI Man Kit 2001 M MAC

Sabel Damer Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N CHINA       CHN
1 N QIAN Jiarui 1992 F CHN
1 N FU Ying 1998 F CHN
1 N YANG Hengyu 1996 F CHN
1 N SHAO Yaqi 1996 F CHN
2 N KOREA       KOR
2 N HWANG Seona 1989 F KOR
2 N KIM Jiyeon 1988 F KOR
2 N YOON Jisu 1993 F KOR
2 N CHOI Sooyeon 1990 F KOR
3 N JAPAN       JPN
3 N FUKUSHIMA Shihomi 1995 F JPN
3 N EMURA Misaki 1998 F JPN
3 N AOKI Chika 1990 F JPN
3 N TAMURA Norika 1991 F JPN
4 N KAZAKHSTAN       KAZ
4 N SARYBAY Aigerim 1997 F KAZ
4 N KHABIBULLINA Aibike 1995 F KAZ
4 N PRIKHODKO Tatyana 1993 F KAZ
4 N POCHEKUTOVA Tamara 1992 F KAZ
5 N HONG KONG, CHINA       HKG
5 N AU Sin Ying 1989 F HKG
5 N LAM Hin Wai 1991 F HKG
5 N CHANG Karen Ngai Hing 1996 F HKG
5 N CHAN Yin Fei 2000 F HKG
6 N IRAN       IRI
6 N BARZEGAR Parimah 1993 F IRI
6 N SAZANJIAN Najmeh 1996 F IRI
6 N RAFIEI Faezeh 1992 F IRI
6 N BAGHERZADEH Kiana 1994 F IRI
7 N SINGAPORE       SGP
7 N LEE Ann Huimin 1991 F SGP
7 N LEE Kar Moon 2000 F SGP SSP (SGP)
7 N ONG Jessica Shu Hui 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
7 N LEE Jolie Kar Yi 1998 F SGP
8 N THAILAND       THA
8 N PHOKAEW Tonkhaw 2002 F THA
8 N POKEAW Tonpan 1998 F THA
8 N NGERNRUNGRUANGROJ Pornsawan 1996 F THA
8 N SRINUALAD Bandhita 1996 F THA
9 N UZBEKISTAN       UZB
9 N ISMOILOVA Sevinch 2001 F UZB
9 N OBVINTSEVA Yana 1995 F UZB
9 N DAYIBEKOVA Zaynab 2002 F UZB
10 N VIETNAM       VIE
10 N BUI Thi Thu Ha 1995 F VIE
10 N LE Minh Hang 1998 F VIE
10 N PHUNG Thi Khanh Linh 2001 F VIE
11 N PHILIPPINES       PHI
11 N NICANOR Jylyn 1992 F PHI
11 N CAMAHALAN Kemberly 1993 F PHI
11 N CORTEY Allaine Nicole 1997 F PHI
11 N DALMACIO Queen Dalmacio 2000 F PHI
12 N INDIA       IND
12 N KAUR Jagmeet 2001 F IND
12 N CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN Bhavani Devi 1993 F IND
12 N KAUR Harpreet 1997 F IND
12 N THINGUJAM Diana Devi 1991 F IND
13 N AUSTRALIA       AUS
13 N AUTY Samantha 1991 F AUS
13 N FOX-HARDING Caitlin 1991 F AUS
13 N JOHNSON Emma 2001 F AUS
14 N BRUNEI DARUSSALAM       BRU
14 N IDRIS Syahirah 1994 F BRU
14 N ZAMRI Norhaziqah 1996 F BRU
14 N YAHYA Anis Sabrina 1997 F BRU

Värja Damer Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N KOREA       KOR
1 N CHOI Injeong 1990 F KOR
1 N KANG Young Mi 1985 F KOR
1 N JUNG Hyojung 1984 F KOR
1 N LEE Hyein 1995 F KOR
2 N CHINA       CHN
2 N LIN Sheng 1994 F CHN
2 N XU Chengzi 1994 F CHN
2 N SUN Yiwen 1992 F CHN
2 N ZHU Mingye 1992 F CHN
3 N HONG KONG, CHINA       HKG
3 N HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
3 N LIN Yik Hei Coco 1995 F HKG
3 N CHU Ka Mong 1995 F HKG
3 N KONG Man Wai Vivian 1994 F HKG
4 N JAPAN       JPN
4 N YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
4 N SATO Nozomi 1986 F JPN
4 N OISHI Kanna 1992 F JPN
4 N BABA Haruna 1997 F JPN
5 N KAZAKHSTAN       KAZ
5 N NIKOLAICHUK Sofiya 2002 F KAZ
5 N ANDREYEVA Vladislava 2001 F KAZ
5 N BALAGANSKAYA Ulyana 1993 F KAZ
5 N ALIBEKOVA Assel 1991 F KAZ
6 N CHINESE TAIPEI       TPE
6 N LIN Hui Min 1992 F TPE
6 N TSENG Hsiu-Hui 1992 F TPE
6 N CHANG Chialing 1987 F TPE
6 N HSU Jo-Ting 1990 F TPE
7 N IRAN       IRI
7 N NOURI Sakineh 1995 F IRI
7 N POURRAHMATI Mahsaossadat 1992 F IRI
7 N MAHROKH Paria 1987 F IRI TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
8 N THAILAND       THA
8 N VASANASOMSITHI Pacharaporn 2001 F THA
8 N MEECHAI Kanyapat 1995 F THA
8 N THANEE Korawan 1998 F THA
8 N TAKHAMWONG Wijitta 1983 F THA
9 N SINGAPORE       SGP
9 N ONG Rebecca Jia Min 2001 F SGP YMC (SGP)
9 N ABDUL RAHMAN Kiria Tikanah 2000 F SGP
9 N LIM Cheryl 1993 F SGP
9 N LIM Victoria Ann Xiu Yan 1989 F SGP
10 N AUSTRALIA       AUS
10 N PATTEN Emily 1998 F AUS
10 N GU Dianna 1984 F AUS
10 N DEVEREAUX Anne 1995 F AUS
10 N ANDERSEN Madeleine 1999 F AUS
11 N INDIA       IND
11 N SINGH Jas Seerat Singh 1996 F IND
11 N DEVI Kabita 1990 F IND
11 N DUTTA Jyotika 1996 F IND
11 N DHALIWAL Anoushka 2004 F IND
12 N PHILIPPINES       PHI
12 N ABELLA Hanniel 1993 F PHI
12 N ESTIMADA Anna Gabriella 1988 F PHI
12 N BUSTOS Mickyle Rein 1999 F PHI
13 N VIETNAM       VIE
13 N HO Thi Hai 1900 F VIE
13 N TRAN Thi Thuy Trinh 1999 F VIE
13 N VU Thi Hong 1999 F VIE
13 N NGUYEN Thi Nhu Hoa 1984 F VIE
14 N MONGOLIA       MGL
14 N GANBOLD Khaliunaa 1989 F MGL
14 N BATSAIKHAN Amarzaya 1999 F MGL
14 N OTGONBAYAR Doljansuren 2000 F MGL
15 N NEW ZEALAND       NZL
15 N MALAK Nour 1997 F NZL
15 N CHALTON Anna 1992 F NZL
15 N COOPER Claire 1999 F NZL

Sabel Herrar Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N KOREA       KOR
1 N GU Bongil 1989 M KOR
1 N KIM Junho 1994 M KOR
1 N OH Sanguk 1996 M KOR
1 N HA Hansol 1993 M KOR
2 N IRAN       IRI
2 N FOTOUHI Mohammad 1990 M IRI
2 N PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
2 N RAHBARI Mohammad 1991 M IRI
2 N ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
3 N JAPAN       JPN
3 N YOSHIDA Kento 1992 M JPN
3 N STREETS Kaito 1994 M JPN
3 N TOKUNAN Kenta 1987 M JPN
3 N SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
4 N CHINA       CHN
4 N WANG Shi 1997 M CHN
4 N YAN Yinghui 1998 M CHN
4 N XU Yingming 1992 M CHN
4 N DENG Xiaohao 1992 M CHN
5 N VIETNAM       VIE
5 N VU Thanh An 1992 M VIE
5 N NGUYEN Xuan Loi 1993 M VIE
5 N TO Duc Anh 1996 M VIE
6 N THAILAND       THA
6 N HAEKERD Ruangrit 1992 M THA
6 N KITSIRIBOON Soravit 1998 M THA
6 N SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
6 N WIRIYATANGSAKUL Panachai 2000 M THA
7 N HONG KONG, CHINA       HKG
7 N CHANG Chi Hin Cyrus 1992 M HKG
7 N LOW Ho Tin 1992 M HKG
7 N HO Sze Long Aaron 1995 M HKG
7 N LEE Chak Fung Terence 2000 M HKG
8 N KUWAIT       KUW
8 N ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
8 N ALAMMARI Amaar 1997 M KUW
8 N ALSHAMLAN Bandar 1997 M KUW
8 N ALSHAMLAN Yousef 1998 M KUW MK Musketiri (CRO)
9 N KAZAKHSTAN       KAZ
9 N KARIM Nurzhan 1995 M KAZ
9 N SATTARKHAN Nazarbay 1998 M KAZ
9 N KURALBEKULY Bakdaulet 1999 M KAZ
9 N MOKRETCOV Ilya 1984 M KAZ
10 N SINGAPORE       SGP
10 N LOH Lucius Kai Wei 1999 M SGP
10 N LEU Clive Yi Yang 1994 M SGP
10 N CHOY Yu Yong 1997 M SGP
10 N FONG Zheng Jie 1999 M SGP
11 N INDIA       IND
11 N KUMARESAN PADMA Gisho Nidhi 1993 M IND
11 N SAHI Sagar 1997 M IND
11 N SINGH Karan Singh 1999 M IND
11 N THAPAR Vishal 1900 M IND
12 N AUSTRALIA       AUS
12 N ANDREWS Sean 2000 M AUS
12 N LEONHARD Zak 1992 M AUS
12 N DOUGLAS Alexandre 1998 M AUS
12 N CAMPBELL William 1996 M AUS
13 N PHILIPPINES       PHI
13 N BRANDO Eric 1988 M PHI
13 N NAVARRO Donnie Arth 1991 M PHI
13 N CONCEPCION Christian Jhester 1997 M PHI
14 N NEW ZEALAND       NZL
14 N BULMER Hamish 1992 M NZL
14 N LIU Andi Shen 1992 M NZL
14 N BURROUGH Adam 1994 M NZL
14 N BISHOP William 1990 M NZL
15 N SAUDI ARABIA       KSA
15 N AL DAWOOD Zakaria 1987 M KSA
15 N ALBASHIR Meshary Salim 1991 M KSA
15 N ALBAHRANI Ali 2003 M KSA

Florett Damer Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N JAPAN       JPN
1 N KIKUCHI Komaki 1997 F JPN
1 N AZUMA Sera 1999 F JPN
1 N UENO Yuka 2001 F JPN
1 N TSUJI Sumire 1999 F JPN
2 N KOREA       KOR
2 N JEON Hee Sook 1984 F KOR
2 N CHAE Song Oh 1989 F KOR
2 N HONG Hyo Jin 1994 F KOR
2 N HONG Seo In 1988 F KOR
3 N CHINA       CHN
3 N SHI Yue 1999 F CHN
3 N CHEN Qingyuan 1997 F CHN
3 N HUO Xingxin 1996 F CHN Nanjing (CHN)
3 N WU Peilin 1996 F CHN
4 N HONG KONG, CHINA       HKG
4 N LIU Yan Wai 1989 F HKG
4 N CHENG Hiu Wai Valerie 1995 F HKG
4 N CHEUNG Kimberley Vanessa 1994 F HKG
4 N WU Sophia 2002 F HKG
5 N SINGAPORE       SGP
5 N WONG Maxine Jie Xin 2001 F SGP YMC (SGP)
5 N WONG Tatiana Yu Rong 1999 F SGP Z Fencing (SGP)
5 N BERTHIER Amita 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
5 N CHAN Denyse Wan Jing 2003 F SGP Z Fencing (SGP)
6 N CHINESE TAIPEI       TPE
6 N TSAI Xiao-Qing 1999 F TPE
6 N LEI Yu Ru 1998 F TPE
6 N CHENG Hsin 1996 F TPE
6 N YANG Chin Man 1999 F TPE
7 N PHILIPPINES       PHI
7 N CATANTAN Samantha Kyle 2002 F PHI
7 N ESTEBAN Maxine Isabel 2000 F PHI
7 N TINIO Justine Gail 1995 F PHI
7 N LOZADA Wilhelmina 1996 F PHI
8 N VIETNAM       VIE
8 N NGUYEN Thi Thu Phuong 1998 F VIE
8 N DO Thi Anh 1996 F VIE
8 N LUU Thi Thanh Nhan 1995 F VIE
8 N NGUYEN Thi Thu Phuong 1998 F VIE
9 N AUSTRALIA       AUS
9 N HULL Violet 2000 F AUS
9 N MURALIDHARAN Mayuri 2004 F AUS
9 N BARRATT Georgina 1995 F AUS
9 N CLARKE Freya 1999 F AUS
10 N THAILAND       THA
10 N CHANTASUVANNASIN Nunta 1983 F THA
10 N DOUNGPATTRA Sasinpat 2001 F THA
10 N THONGCHAMPA Ploypailin 1996 F THA
10 N SHINNAKERDCHOKE Chayanutphat 2005 F THA
11 N IRAN       IRI
11 N MORTAZAVI Sarvenaz 1995 F IRI
11 N KHOSHKHAHI Hanieh 2005 F IRI
11 N GHAHREMANY Elaheh 1995 F IRI
12 N INDIA       IND
12 N AWATI Radhika Prakash 1993 F IND
12 N WANGLEMBAM Thoibi Devi 1997 F IND
12 N LAISHRAM Khusboorani 2002 F IND
12 N PHAMDOM Anita Chanu 2001 F IND

Värja Herrar Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N CHINA       CHN
1 N SHI Gaofeng 1992 M CHN
1 N WANG Zijie 1996 M CHN
1 N LAN Minghao 1996 M CHN
1 N DONG Chao 1988 M CHN
2 N KOREA       KOR
2 N KWEON Youngjun 1987 M KOR
2 N AN Sung Ho 1985 M KOR
2 N PARK Sangyoung 1995 M KOR
2 N NA Jongkwan 1992 M KOR
3 N JAPAN       JPN
3 N KANO Koki 1997 M JPN
3 N UYAMA Satoru 1991 M JPN
3 N YAMADA Masaru 1994 M JPN
3 N MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
4 N KAZAKHSTAN       KAZ
4 N KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
4 N ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
4 N DERYABIN Ivan 1993 M KAZ
4 N SHARLAIMOV Vadim 1996 M KAZ
5 N UZBEKISTAN       UZB
5 N ALIMOV Fayzulla 1998 M UZB
5 N NURMATOV Javokhirbek 1997 M UZB
5 N SOKOLOV Oleg 1984 M UZB
5 N ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
6 N HONG KONG, CHINA       HKG
6 N LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
6 N FONG Hoi Sun 1993 M HKG
6 N NG Ho Tin 1996 M HKG
6 N HO Wai Hang 1996 M HKG
7 N VIETNAM       VIE
7 N NGUYEN Phuoc Den 1996 M VIE
7 N NGUYEN Tien Nhat 1990 M VIE
7 N TRUONG Tran Nhat Minh 1991 M VIE
7 N DANG Tuan Anh 1998 M VIE
8 N AUSTRALIA       AUS
8 N ENGLISH Alexander 2000 M AUS
8 N HAYES Isaac 1998 M AUS
8 N CROOK Lachlan 1998 M AUS
8 N RADFORD Kristian 1989 M AUS
9 N KYRGYZSTAN       KGZ
9 N ZHUMABAI ULUU Danushman 1993 M KGZ
9 N PETROV Roman 1991 M KGZ
9 N MATKERIMOV Nazarbek 1996 M KGZ
9 N KULUEV Nurlan 1991 M KGZ
10 N CHINESE TAIPEI       TPE
10 N CHUANG Po Yu 1997 M TPE
10 N HSIEH Po-Hsien 1985 M TPE
10 N CHIN Jui Chi 1988 M TPE
10 N CHENG Hao-Wen 2001 M TPE
11 N NEW ZEALAND       NZL
11 N LIU Andi Shen 1992 M NZL
11 N OGILVIE Sheldon 1998 M NZL
11 N BISHOP William 1990 M NZL
11 N BAKER Matthew 1982 M NZL
12 N KUWAIT       KUW
12 N ALFADHLI Ali 2002 M KUW
12 N ALFUDARI Hasan 1996 M KUW
12 N ALSHATTI Abdulaziz 1990 M KUW
13 N IRAN       IRI
13 N KEYHANI Mohammad Ali 1991 M IRI
13 N ESMAEILI Mohammad 1991 M IRI
13 N YAGHOUBIAN Ali 1981 M IRI
14 N INDIA       IND
14 N CHINGAKHAM Jetlee Singh 2001 M IND
14 N KUMAR Sunil 1989 M IND
14 N RAJENDRAN SHANTHIMOL Sherjin 2002 M IND
14 N NONGTHOMBAM Santosh Singh 1995 M IND
15 N SINGAPORE       SGP
15 N HAN Elliot Yi Heng 2002 M SGP MDF (SGP)
15 N TAN Weixuan 1998 M SGP
15 N LEE Samson Mun Hou 1986 M SGP Blade (SGP)
15 N LEE Simon Renjie 2003 M SGP SSP (SGP)
16 N THAILAND       THA
16 N JUENG-AMNUAYCHAI Korakote 1997 M THA
16 N ANUPONGKUNKIT Kantaphat 1991 M THA
16 N CHANTHARAPIDOK Tanwa 1997 M THA
16 N CHALOEMCHANEN Chinnaphat 2002 M THA
17 N PHILIPPINES       PHI
17 N PEREZ Reynaldo Jr. 2000 M PHI
17 N JOSE Noelito 1997 M PHI
17 N ERGINA Lee Eigran 1994 M PHI
17 N LUMAHAN Darylle Joshua 1999 M PHI
18 N TURKMENISTAN       TKM
18 N VORONIN Vyacheslav 1985 M TKM
18 N AGAYEV Ahmet 1987 M TKM
18 N DURDYYEV Mekan 1992 M TKM
18 N DOVLETNAZAROV Jumanazar 2002 M TKM
19 N TAJIKISTAN       TJK
19 N KURGANSKIY Andrey 1970 M TJK
19 N AGEEV Roman 1979 M TJK
19 N OBOTNIN Nikolai 1992 M TJK
20 N SAUDI ARABIA       KSA
20 N AL DAWOOD Zakaria 1987 M KSA
20 N ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
20 N ALOMAIRI Khalifah 1998 M KSA
20 N ABED Faisal 1998 M KSA
21 N MONGOLIA       MGL
21 N UYANGA Margad-Erdene 2000 M MGL
21 N BATCHULUUN Khash-Erdene 2000 M MGL
21 N TUMENTSOGT Tului 2003 M MGL
21 N ENKHTSOGT Dulguun 1990 M MGL